„Uskutečnili jsme celkem 94 kontrol, o téměř dvě desítky více než vloni. Nedostatky byly zjištěny ve 46 kontrolách, to představuje téměř 49 procent ze všech kontrol,“ řekl Kotrba.
Nejčastější pochybení, kterým bylo tentokrát nedodržení deklarované míry či gramáže, zjistili kontroloři ve 25 případech. „Nejvyšší předražení bylo ve výši 70 korun, další předražení se pohybovala například ve výši 50, 40 korun, 45 korun nebo 33 korun,“ doplnil mluvčí. V pěti případech nebyli spotřebitelé seznámeni s cenou. Kontroly odhalily také používání neověřených měřidel.
„Neskutečně zdražili.“ Vary zní reptání na ceny, festivalový oběd stojí i šest stovek![]() |
„Podobně jako v předešlých letech jsme spolupracovali s figuranty mladšími 18 let. Podávání a prodej alkoholických nápojů nezletilým osobám jsme v rámci festivalu zjistili v 18 případech, což představuje téměř 40 procent z kontrol, provedených ve spolupráci s mladistvými figuranty,“ uvedl v tiskové zprávě ředitel regionálního inspektorátu ČOI pro Plzeňský a Karlovarský kraj Jan Řezáč.
Za méně závažné nedostatky uložili kontroloři na místě deset pokut v celkové výši 37 500 korun. Dalších 36 případů se bude podle Kotrby řešit ve správním řízení.
Vloni se při 58. ročníku festivalu uskutečnilo 76 kontrol, nedostatky odhalilo 40 z nich, z toho ve 26 kontrolách byl zjištěn prodej alkoholu lidem mladším 18 let.























