Nafta zdražuje a poptávka po benzínu klesá. Pomůže mu nová norma

  3:45aktualizováno  3:45
Ceny nafty po roce o několik haléřů převýšily ceny benzinu a rozdíl se bude dále zvyšovat. Spotřeba benzinu totiž dlouhodobě klesá, zatímco nafta má stálou oporu v nákladní a hromadné dopravě. Kartami však může zamíchat nová emisní norma, která by zdražila dieselové motory a tím zvýhodnila benzin.
Od prvního září 2014 vstoupí v platnost nová emisní norma Euro 6. Její limity jsou tak nízké, že podle odborníků bude nutné dieselové motory osadit technologií SCR, což zdraží naftové motory. (ilustrační fotografie)

Od prvního září 2014 vstoupí v platnost nová emisní norma Euro 6. Její limity jsou tak nízké, že podle odborníků bude nutné dieselové motory osadit technologií SCR, což zdraží naftové motory. (ilustrační fotografie) | foto: Profimedia.cz

Na totemech českých pump v pátek podle statistik společnosti CCS ceny nafty předjely ceny benzinu. Nafta je zatím dražší jen o haléře, ale rozdíl se bude dále zvyšovat. "Zvýšená koncentrace rafinerií na topné oleje před začátkem topné sezony zvyšuje cenu nafty na burze v Rotterdamu," říká analytik firmy Colosseum Vít Jedlička, podle něhož toto období obvykle trvá dva až čtyři měsíce. Letos začalo téměř o měsíc dříve než loni, kdy nafta u českých pump překonala benzin na počátku listopadu a vydržela nad ní do konce ledna. Do budoucna přitom nemusí jít jen o sezonní záležitost.

"Spotřeba benzinu dlouhodobě klesá, v Česku se odhaduje na pokles kolem šesti procent ročně," říká šéf Petrol magazínu Tomáš Mikšovský. Podle něj je poptávka po benzinu více závislá na maloobchodním trhu, který byl zasažen recesí, projevuje se také snižování spotřeby osobních aut a zvyšující se obliba alternativního paliva E85, což je směs bioetanolu a benzinu.

Rafineriím tak zůstávají přebytky benzinu, jehož vyráběné množství se při zpracování ropy jen těžko mění. Naproti tomu nafta má stálou oporu v nákladní a hromadné dopravě a na její ceně se podepsalo také zvýšení spotřební daně za úřednické vlády Jana Fischera.

"Pokud by po volbách byla třeba spotřební daň u nafty mírně snížena, může se to projevit zase ve vyšší poptávce od velkých autodopravců," dodává Mikšovský s tím, že to by naopak tlačilo cenu zpět nahoru. Teď se totiž tranzitní autodopravci snaží tankovat v levnějších zemích, než je Česko.

Nová norma bude nahrávat benzinovým motorům

Zatím se tedy zdá, že dražší nafta než benzin bude stále častější situace, a to bez ohledu na roční období. Zamíchat s kartami ovšem může nová emisní norma Euro 6, která má vstoupit v platnost od prvního září 2014. Její limity jsou tak nízké, že podle odborníků bude nutné dieselové motory osadit drahou technologií SCR, ve které se škodliviny odlučují pomocí močoviny.

Tento systém dnes používají hlavně výrobci nákladních vozidel, u benzinek pak musí tahače tankovat kromě nafty ještě roztok známý pod obchodním označením AdBlue. Bez použití SCR se zatím u dieselů daří vývojářům dostat na hodnoty vyžadované Euro 6 jen velmi těžko.

A tato technologie zřejmě přinese vyšší ceny naftových motorů, jež se přitom vlivem konkurence v posledních letech k cenám těch benzinových významně přiblížily.

Francouzský koncern PSA Peugeot Citroën pro magazín Caradisiac uvádí zvýšení ceny dieselového auta o stovky eur, Ford uvádí přesnější částky: 800 až 1 000 eur, tedy přes 25 tisíc korun.

"Je mnohem levnější splnit požadavky Euro 6 s benzinem než s dieselem," uvedl Joe Bakaj z Fordu pro magazín Autocar.
To znamená, že by se hlavně malé automobily a nižší střední třída, kam v posledních letech v Evropě diesely masivně pronikaly, mohly začít vracet zpět k benzinovým motorům. U milionového BMW, audi nebo mercedesu to tolik zákazníky bolet nebude, u vozů do tří set tisíc už může hrát nárůst ceny významnou roli.

Renesanci benzinové motory prožívají také díky snižování jejich objemu ve spojení s turbodmychadly, čímž se daří snižovat jejich spotřebu a zvyšovat výkon.

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Socialismus se vrací, ne z Východu, ale ze Západu, řekla Šichtařová

Evropská unie je promořená neomarxisty, Česko je však prozatím oázou klidu. Takový je názor ekonomky Markéty...

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Platit se bude za všechny dovezené mobily, řekl šéf OSA v Rozstřelu

Pořadatelé koncertů, média, sportbary, hotely, ale i spotřebitelé, kteří si kupují flash disky nebo CD a DVD nosiče. Ti...

Dvacet hodin ve vzduchu. Z New Yorku míří první přímý let do Sydney

Z letiště v New Yorku letí první let bez mezipřistání s destinací v australském Sydney. Letadlo australské aerolinky...

Žluté lány musí zmizet. Zemědělce čeká omezení plochy vysetých plodin

Tisíce zemědělců v posledních týdnech rozměřovaly pole a lámaly si hlavu nad tím, jak je co nejvýhodněji rozdělit....

Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Příjmy na daních stále rostou. Stát vybral meziročně o čtrnáct miliard více

Finanční úřady vybraly za tři čtvrtletí na dani z přidané hodnoty (DPH) 307,1 miliardy korun, meziročně o 14 miliard...

Žluté lány musí zmizet. Zemědělce čeká omezení plochy vysetých plodin

Tisíce zemědělců v posledních týdnech rozměřovaly pole a lámaly si hlavu nad tím, jak je co nejvýhodněji rozdělit....

Premium

Dobrý sluha, zlý pán. Home office může podle studií zvyšovat stres

Práce z domova, takzvaný home office, je v českých firmách jako benefit čím dál běžnější. Mnozí zaměstnanci si ho...

Místo datového centra letadlo s hangárem. NKÚ prověřil dotace na inovace

Evropské dotace v Česku využívají i firmy se sídlem mimo Evropskou unii. A namísto datového centra si pořídí třeba dron...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz