Byznys nám rozjel Václav Klaus, říká majitel restaurací Kogo

  3:46aktualizováno  3:46
Na jeho rybí speciality a čerstvé těstoviny chodí v Praze ta nejvlivnější sorta lidí, ke stálým hostům patří třeba expremiér Mirek Topolánek, Marek Dospiva ze skupiny Penta či pražský lobbista Roman Janoušek. Šéfkuchař srbského původu a majitel restaurací Kogo Jovo Savič se za klientelou vydal také do Krkonoš. V prosinci otevřel pobočku ve Špindlerově Mlýně.

Šéfkuchař a majitel restaurací Kogo Jovo Savič | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Kogo se stalo symbolem místa, kde se setkávají vlivní politici, lobbisté a bohatí finančníci. Byla to od začátku vaše cílová skupina?
Cílová skupina si spíše vybírá restauraci, ne naopak. Začínali jsme na Havelském trhu s malou restaurací, pak jsme se rozšiřovali. Už tehdy se začala tvořit určitá zámožnější vrstva pražských zákazníků, která si nás oblíbila, a tamní místo nám začalo být malé. Mezi našimi hosty byl třeba i Sebastian Pawlowski a nabídl nám místo ve Slovanském domě. Teď jsme tu už 11 let a daří se nám zde velmi dobře. Ano, klientela je směsicí politiků, podnikatelů a manažerů firem, hodně cizinci. Ale chodí sem i normální lidi z ulice. Nemyslím, že by to u nás bylo tak drahé, že by si sem lidé nemohli zajít na oběd.

Vaše restaurace v centru Prahy je hodně spojená třeba s ODS, která tu měla po volbách svůj volební štáb. Jak jste se k této straně dostal? Dočetl jsem se, že vám na začátku hodně pomohl Václav Klaus.
Začalo to tak, že jsem se na dovolené seznámil s Peterem Kuchárem, který jako šéf Subterry Slovanský dům stavěl. Ten často řešil s Pawlowským nejrůznější věci včetně společenských akcí. A protože Peter Kuchár je s Václavem Klausem velmi dobrý kamarád, jednou se mě zeptal, jestli bych tady uměl zařídit takovouhle akci. Samozřejmě, že jsem kývl. Tak se stalo, že se Klausovy 60. narozeniny slavily tady. Hodně se o tom psalo, takže to byla dobrá reklama. Pan prezident Klaus, který sem stále občas chodí, často s úsměvem připomene, že kdyby nebylo jeho, tak bych to tu měl prázdné.

A na to tedy navazovala i následná přízeň celé Občanské demokratické strany?
Asi ano, po této akci se to rozšířilo. V době, kdy stranu vedl Mirek Topolánek, si můj podnik vybrali jako sídlo volebního štábu. Ti samí politici sem ale chodí i sami ve volném čase na dobré jídlo.

Čím váš podnik tuto kategorii lidí podle vás přitahuje a jak se je snažíte udržet?
Jsou to lidé, kteří si chtějí zajít na pěkné místo a dobré jídlo. My se hodně zaměřujeme na italskou a středomořskou kuchyni. Tedy kvalitní těstoviny, mořské plody, hodně ryb. Trendem jsou teď zdravá lehká jídla, takže tato kuchyně je hodně oblíbená. Udržet si takovou klientelu samozřejmě stojí hodně práce, každý den něco vymýšlet, každý den musíš nakoupit pěknou rybu, pěkné maso, dbát na prvotřídní servis, čistotu, příjemné a elegantní prostředí. Když to děláš pořádně, tak máš dobrou klientelu napořád. Ti lidé ti věří. Musíme tvrdě pracovat.
 
Je vidět, že svůj podnik neřídíte z kanceláře. Než jste si ke mně sedl, obíhal jste celou restauraci, od kuchyně po stoly. Jak to zvládáte, když podniků máte víc?
Nemůžete ani jeden den vypustit. Jsem tu fakticky každý den. Za rok mám možná deset dvacet dní dovolené. Jinak tady jsem pořád, o víkendech, svátcích, od rána do večera. Na Havelském trhu je společník, který se o něj stará. Já se starám o restauraci ve Slovanském domě. Přes zimu jsme nyní otevřeli Špindlerův Mlýn a v létě máme Albatros Golf Resort. Je toho hodně, ale když si vyberete schopné spolupracovníky, tak se to dá zvládat. Navíc gastronomie je moje všechno, nic jiného neumím.

Restauraci ve Špindlerově Mlýně jste otevřeli loni v prosinci. Co vás do tohoto horského střediska vůbec přivedlo? Vypadá to, že jste svoji pražskou klientelu následoval na hory.
Ano, lidé, kteří tam chodí, jsou hlavně Pražáci, naši stálí hosté, moji kamarádi a kamarádi kamarádů. Kruh se pak rozšiřuje. Důvod, proč jsme šli do Špindlu, byl i takový, že mě tam ta práce zajímala. Navíc jsme měli k dispozici prostor, kde nebyla třeba žádná rekonstrukce a velké investice. Vím, kdo tam je za lidi, a vím, co pro ně mám dělat. Takže jsme si řekli, že do toho půjdeme. Druhá věc je, že mám restauraci na golfovém resortu. Tam končí sezona v říjnu, listopadu. Chtěl jsem tu partu zaměstnanců nějak využít. Tady v Praze potřeba nejsou, tak jedou pracovat do Špindlerova Mlýna.

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Zaměstnanci pobočka letecké společnosti Lufthansa na letišti ve Frankfurtu

Německá letecká společnost Lufthansa žaluje jednoho ze svých pasažérů. Nelíbí se jí, že cestující ve snaze získat...

Máme o 30 procent hostů méně, podáme dvě žaloby, říká restauratér Moťovský

Restaurace U Moťáka v pražském Karlíně. (7. února 2019)

Pražská restaurace U Moťáka se chystá na dvojitou odvetu za to, že se její jméno objevilo v kauze dovozů pochybného...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Soumrak hotovosti. V Česku je Apple Pay a stát rozdá platební terminály

V Česku už funguje Apple Pay. Jak ho aktivujete?

Vstup platební služby Apple Pay může Česko přiblížit ekonomice bez hotovosti. Službu, která umožňuje propojení platební...

Konec kšeftů. Stát se rozhodl, že si dálnice bude opravovat sám

Ilustrační snímek

Během následujících deseti let postupně zmizí z dálnic sypače a pluhy soukromých firem. Stát se totiž rozhodl, že...

Další z rubriky

Mobilem od Applu platí desítky tisíc lidí, nástup je rychlejší než u Google

Apple Pay

Desítky tisíc klientů si během dopoledne aktivovaly placení mobilním zařízením od společnosti Apple v Česku. První...

Další zářez v terénu. Veterináři našli v Praze páchnoucí neznámé maso

Ilustrační snímek

Sto třicet kilogramů masa s nejasným původem našla Státní veterinární správa při kontrolách v Praze 10. Páchnoucí...

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky

Ilustrační snímek

Česká přepravní společnost Zásilkovna, která se zabývá výdejem zboží z e-shopů, začne na jaře doručovat také balíky....

Najdete na iDNES.cz