Bývalý šéf Sazky Hušák se vrací do byznysu. Bude z něj zmrzlinář

  10:00aktualizováno  10:00
Někdejší král loterií Aleš Hušák se po více než roce, kdy prakticky na veřejnosti nebyl vidět, už opět pohybuje v tuzemském byznysu. Milionové výhry tentokrát vyměnil za výrobu a distribuci zmrzliny a mražených potravin.

Bývalý šéf Sazky Aleš Hušák. | foto:  David Neff, MAFRA

Místo loterií se Hušák angažuje ve firmě Noris Czech Republic, která vyrábí a distribuuje mražené potraviny. Ta v Česku spolupracuje s gigantem Nestlé, distribuuje například zmrzliny Mövenpick či Manhattan.

Hušák, často označovaný za hlavního viníka krachu loterie, se o svém novém angažmá bavit nechce. "V České republice jsem kývl několika málo lidem na spolupráci s jejich podnikáním, především pak v rovině konzultační a poradenské. Jde v zásadě o tři obory, a to implementaci IT projektů, distribuci zboží a výrobu potravin," uvedl.

Firmu Noris nově ovládla společnost NS Invest, která v uplynulých týdnech dramaticky změnila vlastnickou strukturu a základní jmění navýšila na 100 milionů korun. Firma také výrazně rozšířila počet akcionářů. Většinou šlo o její věřitele, kteří své pohledávky v rámci restrukturalizace přetavili v akciové podíly, nově se však mezi majiteli objevila i známá jména. Společnosti NS Invest patří kromě Norisu i firma NS Retail.

Podle informací MF DNES by čtvrtinu společnosti NS Invest měl nepřímo ovládat právě Aleš Hušák. Ten však držení jakéhokoli podílu popírá s tím, že jen přátelům pomáhá jako poradce právě při restrukturalizaci.

Pizza Guseppe i odsouzený podnikatel

Do projektu Hušáka přivedl jeho dlouholetý známý a někdejší spolužák z gymnázia Karel Matyska, kterému část NS Investu patří a do minulého týdne stál též v čele jeho představenstva. Matyska není v oboru žádný nováček, v 90. letech vybudoval výrobce mražených pizz Guseppe, jehož později prodal norské skupině Orkla Foods. Tu časem ovládl obr Dr. Oetker. Právě od něj v roce 2010 koupil Matyska zpět mrazírny a založil firmu FrostFood, ve které figuruje dodnes.

MF DNES však sdělil, že se z projektu hodlá stáhnout. Proč, nespecifikoval. "Jde o osobní důvody," uvedl Matyska, který k 21. březnu oficiálně opustil vedení NS Investu. Roli Aleše Hušáka ve firmě komentovat nechtěl. Místo Matysky v čele představenstva firmy stanul manažer Miroslav Hálek, další Hušákův i Matyskův známý z východních Čech. Ten byl v minulosti nepravomocně odsouzen za tunelování investičního fondu Trend, který na začátku 90. letech jako manažer vedl. Vinu Hálek vždy popíral. Na vleklý případ se navíc v lednu vztahovala prezidentská amnestie.

Nejčtenější

Scala startuje na 370 tisících. Škoda chce Čechům nabídnout bohatou výbavu

Škoda Scala

Škoda v pátek startuje prodej svého nového vozu. Základní provedení modelu Scala s benzinovým agregátem 1,0 TSI/70 kW s...

VIDEO: Semafory k WC, pohyby jako robot. Jak to chodí v českém Amazonu

Lidé s vozíky projíždějí labyrintem uliček, kde je v regálech naskladněno 20...

Distribuční centrum Amazonu v Praze působilo dosud spíš jako nedobytný hrad. Jak to uvnitř chodí, se veřejnost...

Demagogie, na kterou doplatí všichni, kritizují umělci návrh autorského zákona

Petr Janda

Senát v prosinci schválil návrh změny autorského zákona, podle kterého by za užití hudby už nemusely některé provozovny...

Nápisy na taškách matou. Výroba papírových škodí víc než těch plastových

V Penny Marketu přestali nabízet jednorázové igelitky, v nabídce mají například...

Řada lidí si raději než igelitku koupí v obchodě tašku z papíru. Od pokladny pak odchází s dobrým pocitem, že jsou...

Topíme svíčkou. Nové bytovky už musí mít téměř nulovou spotřebu energie

ilustrační snímek

Všechny nové budovy s obytnou plochou větší než 350 metrů čtverečních musí mít od prvního ledna téměř nulovou spotřebu...

Další z rubriky

ČNB vydá nové výroční dvacetikoruny, o ty první byl mimořádný zájem

Výroční dvacetikoruny vydávané ČNB.

Česká národní banka (ČNB) na konci ledna nabídne zájemcům další trojici příležitostných dvacetikorun, které jsou...

Místo na skládku do třídírny. Česko se chystá zatočit s odpady

Třídit plasty a papír není žádná procházka růžovou zahradou

Během příštích patnácti let se má zásadně změnit osud odpadů z domácností. Do jaké míry, závisí na tom, jak důsledně...

Světové módní značky končí s prodejem pravých kožichů, Češi je následují

V závěru přehlídky došlo i na kožichy.

Sehnat kožich z pravého norka je čím dál těžší. Čeští i zahraniční prodejci se kožešinovým zvířatům vyhýbají. Najít je...

Najdete na iDNES.cz