Podvodníci nabízejí právní zastoupení lidem poškozeným krachem Bohemia Energy

  16:30
Skupina Bohemia Energy důrazně varuje před pochybnými subjekty, které se objevily na trhu a slibují bývalým zákazníkům právní zastupování ve sporu proti Bohemia Energy a získání peněz formou náhrady údajné škody, která jim měla být způsobena ukončením dodávek energií. Lidé by měli být velmi obezřetní, komu sdělují své osobní údaje.

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Může se totiž jednat subjekty, jejichž cílem je pouze využít současnou situaci ve vlastní prospěch a obohacení. Jak média v posledních dnech informovala, na trhu se objevily subjekty, které se od lidí snaží získat plnou moc k jejich zastupování vůči Bohemia Energy. Tu následně oproti provizi předávají právním kancelářím. Zároveň se svými lživými výroky do médií snaží vyvolat paniku mezi bývalými zákazníky.

„Skupina Bohemia Energy činí v souladu se svojí strategií postupného ukončování činnosti veškeré kroky k tomu, aby vyrovnala závazky vůči svým zákazníkům. V současné době tak naši bývalí zákazníci již průběžně dostávají konečná vyúčtovaní a rovněž jim zasíláme i přeplatky. Zároveň je důrazně upozorňujeme, aby byli velmi obezřetní při poskytování osobních údajů a nenaletěli tak těmto podezřelým subjektům,“ říká Hana Novotná, PR manažerka skupiny Bohemia Energy.

Jedním ze subjektů, který nabízí bývalým klientům Bohemia Energy zastupování u soudu o náhradu škody, je iniciativa Poplatky zpět. Jedná se o seskupení, které uvádí, že před lety u soudu zastupovalo stovky tisíc lidí, kteří chtěli vrátit poplatky za vedení hypotečních účtů, zástupci tehdejší iniciativy Poplatky zpět se ale od té současné distancovali a hovoří o parazitování na jménu.

Písaříkovo impérium. Co zbylo ze stamilionů z Bohemia Energy

Advokát Petr Toman, který před několika lety zastupoval iniciativu Poplatky zpět ve sporu o navrácení bankovních poplatků, se distancoval od nového webu, který pod stejným názvem nabízí zastoupení bývalým klientům Bohemia Energy a řekl, že nový web pouze parazituje na jménu původního projektu. 

Podobně se vyjádřili poslanec ANO Patrik Nacher a advokát Petr Němec, kteří v minulosti s iniciativou také spolupracovali. Mluvčí současné iniciativy Radim Molnár uvedl, že zahraniční vlastník webu je držitelem ochranné známky projektu.

Podle právníka Jana Eisenreicha ze společnosti LitFin, která nabídla zákazníkům BE právní zastupování, je podle českého právního řádu nyní zapotřebí uplatňovat nároky klientů jednotlivě. Soud ale může různá řízení, v nichž jde o stejnou věc, spojit v jedno, a tím vytvořit de facto stav, kdy projednává „hromadnou žalobu“.

Podvodné weby

Písařík zaútočil na všechny kolem. Za chyby však odpovídá hlavně on sám

Na nejasnosti kolem nového webu upozornil server Měšec.cz. Zatímco původní iniciativa měla stránky na doméně poplatkyzpet.cz, adresa nových stránek je poplatky-zpet.cz. Toman v návaznosti na to uvedl, že se po zveřejnění informací o webu spojil s dalšími účastníky původního projektu, kteří o něm také nic nevědí. Advokát web označil za podvodný.

„S naší aktivitou a tehdejším projektem to nemá nic společného,“ řekl. Ohradil se také proti tomu, že na webu je jeho starší fotografie spolu s Nacherem a Němcem. Dodal, že provozovatele webu vyzvali, aby přestali parazitovat na jejich jménech, a pokud tak neučiní, zváží právní kroky.

Od webu se distancoval i Nacher, který dřívější iniciativu podporoval prostřednictvím svého webu bankovnipoplatky.com. Ohradil se i proti formulaci na webu, že s projektem „komerčně spolupracoval“. Původní iniciativu podle svého vyjádření propagoval, protože s jejím smyslem souhlasil, ale nečinil tak zištně.

Spojení s novým webem odmítl i advokát Němec. „Tato iniciativa nemá s iniciativou Poplatky zpět a zapojenými právníky nic společného. Má fotka je využita neoprávněně. Nic o nich nevím. Web neobsahuje základní údaje a porušuje zákony a advokátní předpisy,“ uvedl na Twitteru.

„Iniciativa poplatkyzpet.cz je držitelem ochranné známky tohoto projektu, kterou v současné době vlastní zahraniční investor,“ uvedl v reakci na kritiku mluvčí iniciativy Molnár. Toman, Nacher a Němec podle něj s projektem v minulosti pouze spolupracovali, ale nevlastnili jej. „Korektně uvádíme, že tito lidé v minulosti s projektem poplatkyzpet.cz prokazatelně spolupracovali, a to je nezpochybnitelný fakt. Současně nikde neuvádíme, že tito pánové s projektem i nadále spolupracují,“ sdělil.

Dodal, že novou doménu iniciativa využívá proto, že po ukončení původního projektu spojeného s bankovními poplatky byla ta původní uvolněna, v roce 2018 ji koupil jiný vlastník a nyní již nebyla k dispozici. Podle databáze domén je od 12. března 2018 majitelem domény Petr Němec.

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

22. února 2024  13:56

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny...

Vyhrál jste 340 milionů. Tedy pardon, nevyhrál. Muž žaluje loterii kvůli jackpotu

19. února 2024  11:59

Američan žaluje loterijní společnost za to, že jeho výhru ve výši 340 milionů dolarů, tedy asi 7,6...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Hovězí zabezpečují, vepřové ne, všimli si v Německu. Lidl zažehl debaty o rasismu

21. února 2024  13:53

Inflační vlna se v posledních měsících promítla i do krádeží v obchodech. Výjimkou není ani...

Zakladatelka Zásilkovny Kijonková po třinácti letech firmu opouští

21. února 2024  11:33

Zakladatelka logistické služby Zásilkovna Simona Kijonková po třinácti letech odejde z vedení...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

S formou protestu nesouhlasíme, vzkázal šéf Rohlíku. Organizátorovy produkty vyřadil

19. února 2024  15:20

Online prodejce potravin Rohlík reaguje na aktuální situaci ohledně protestů podnikatelů v...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Ryanair hlásí nedostatek strojů, letenky mohou podražit až o deset procent

26. února 2024  13:20

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair zvažuje desetiprocentní zdražení letenek, nutí ji k...

Dánsko ukončí vyšetřování výbuchů na Nord Streamu. Absurdní, reaguje Kreml

26. února 2024  12:27

Dánsko v oznámilo, že se rozhodlo ukončit vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream, jimiž...

V Amsterdamu otevřeli klub digitálního detoxu. S mobilem se do něj nesmí

26. února 2024  12:07

V neděli 4. února se kavárna Cafe Brecht v Amsterdamu poprvé proměnila v zónu bez displejů mobilů...

Německo ochromila stávka v hromadné dopravě. Problémy má Berlín a Sársko

26. února 2024  10:35

Zastavením městské hromadné dopravy a regionálních autobusů na severu Německa a také v Berlíně či...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...