SKIPORADNA - lyžařská poradna pro čtenáře iDNES

Poradna ukončena

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

V obchodě Harfa Sport

PORADNA JE UZAVŘENA. Kupujete si lyže nebo lyžařské boty a nevíte, jak na to? Přední odborníci ze specializované prodejny HARFA SPORT v Praze vám poradí.

Nejvíce se ptáte

sjezdové lyže a jejich specifika
Existuje v České republice někdo, kdo má zkušenosti s monoboardy nebo s monolyží. Případně zda je někdo kdo může zajistit prodej tohoto zboží?
David
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den. Svým dotazem jste mě potěšil, ale já Vás pravděpodobně nikoli. Svého času jsem se o monolyže velmi zajímal a chtěl jsem to vyzkoušet, ale nenalezl jsem absolutně žádné informace. Firma, jež monolyži dělala, byl Völkl. Myslím, že informace budete muset shánět v zahraničí. Osobně jsem tyto lyže viděl používat na sjezdovkách v Itálii. S pozdravem Martin Bouzek - HARFA SPORT
sjezdové lyže a jejich specifika
Vlastním model lyží Nordica Dobermann pro SL 150 cm, tedy model starší, nicméně koupený jako fungl nový. Obě lyže mají nesouměrnou horizontální tloušťku hran: 2mm špička, 1,2mm střed lyže a 1,8 mm pata lyže. Obdobně je tomu i na druhé lyži 1,8-1,2-1,8mm. V autorizovaném servise mě na toto upozornily a doporučili mi lyži reklamovat. Na lyžích jsem byl jednou na ledovci a při špatných sněhových podmínkách proseknul skluznici, která je také velmi ztenčená ve středu lyže. Můj dotaz zní, zda je taková konstrukce sluznice a hran u závodní slalomky normální, nebo zda se jedná o druhojakostní kus a mám právo na reklamaci. Děkuji Michal
Michal; mihal@email.cz
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, tloušťka skluznice a hran by měla být po celé délce sejná. Záleží však na tom jestli náhodou nedošlo k zeslabení skluznice špatným broušením. Reklamaci bych vyzkoušel a počkal na vyjádření. S pozdravem za Harfa sport Martin Bouzek
sjezdové lyže a jejich specifika
dobrý den,chci si koupit carvingové lyže. Potřebuji poradit jakou značku, jakou cenu a jaký typ lyží by byl pro mne nejvýhodnější. Jsem rekreační lyžař, výška 180 cm, váha 90 kg. Děkuji za odpověď. Hezký den
Michal
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, doporučil bych Vám nějakou univerzální Allroundovou lyži. Taková lyže je určená pro jízdu na sjezdovce, s maximální pohodlností pro lyžaře. Délka by měla být 170cm. Napadá mě Atomic Izor 9:7, Völkl AC4, Rossignol Zenith Z3. Cenová hladina 13000 - 16000,-Kč. S pozdravem za Harfa sport Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, jsem dobrý lyžař 180/82, preferuji krátký oblouk. Vybral jsem si slalomku HEAD WORLDCUP I.SUPERSHAPE 170cm/12,1m, ale nebude pro české podmínky vhodnější lyže z kategorie multicondition - např Atomic metron 10 puls Ti 164/12,5, Dynastar contact 9 165/12, Elan Magfire 10 168/13,3?
anonym
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, lyže multicondition je sice univerzálnější, ale nenabídne Vám tak dobrý krátký oblouk jako slalomka. To znamená pokud chcete univerzálnější lyži do všech podmínek zvolte multicondition. V případě, že je pro Vás důležitější krátký oblouk na upraveném svahu zvolte slalomku. Jinak si myslím, že v dnešní době se u nás stává standardem dobrá úprava tratí. S pozdravem za Harfa sport Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, jsem spíše rekreační, mírně pokročilý lyžař, 186cm, 120kg! Doposud jsem jezdil na starém typu klasických sjezdových lyží (195cm). Spíš jsem se snažil jezdit oblouky (zatáčely pěkně ztuha), než moc rychlý sjezd. Nerad bych totiž se svojí váhou někoho na sjezdovce v plné rychlosti srazil. Rád bych si konečně koupil nové allroundy. Jaký typ a délka lyží a utahovací číslo vázání by pro mě byly vhodné? Dají se vůbec pro mě ještě najít vhodné lyže? Děkuji za odpověď.
Jakub
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, vzhledem k Vaší váze je třeba se bavit o tvrdčím nodelu lyží. Vzhledem k tomu, že jste nikdy nelyžoval na carvingových lyžích doporučil bych Vám crossovou lyži, která je univerzální a tvarem se nejvíce blíží klasické lyži. Délku zhruba okolo 180cm. Crossové lyže unožňují ve většině případů i smýkaný oblouk, kterým se lyžovalo na rovných lyžích. Proto jsou pro přechod ke carvingu vhodné. Vázání na lyžích musí mít rozsah min. do 11 (na stupnici). Takovou lyži pořídit není problém. Doporuřil bych například Völkl supersport 5* (allstar), Salomon Crossmax V12, Dynastar skicross, Rossignol x-fight 1. S pozdravem za Harfa sport Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Je mi 49 a již pět let jsem nelyžoval . Byl jsem ale výborný a agresivní lyžař, který měl vždy problémy s malou tvrdostí lyží( měřím 197 cm a vážím okolo 100 kg ).Carving neumím a u běžných lyží jsem vždy upředňoval střední oblouk ve vyšších rychlostech.Nyní si chci koupit carvingové lyže .Myslíte , že crossové jsou tou správnou volbou ?
Petr
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, crossová lyže je univerzální sportovní lyže. Dle stylu co popisujete bych vám doporučil nějaký z vyšších modelů skicrosových lyží v délce zhruba okolo 180cm. Skicrossové lyže unožňují ve většině případů i smýkaný oblouk, kterým se lyžovalo na rovných lyžích. Proto jsou pro přechod ke carvingu vhodné. Doporuřil bych například Atomic supercross 11, Völkl supersport 5* (allstar), Salomon Crossmax, Dynastar skicross 10 (11). S pozdravem za Harfa sport Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
DObrý den,jaký je rozdíl mezi slalomkami a slalomcarvery?Děkuji
Víťas
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, slalomka je lyže určená primárně na slalom speciál, je tvrdší a ne tak krojená. Slalomcarver je většinou "odladěná" (měkčí) verze slalomky. Bývá více krojená, má menší rádius a je točivější. Je určená i pro ne tak dobré lyžaře. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den.Plánuji výměnu lyží, 5 let jsem jezdil na Rosignol Salto Pro 191cm, měřím 189, 110kg. Co by jste mi doporučil pro rychlé a delší carvingové oblouky na upravených sjezdovkách.Zkoušel jsem minulou zimu Atomic GS (doporučeno v půjčovně) ale nebyl jsem na nich schopen jezdit, byly strašně neklidné při stejném způsobu jízdy.
Lumír
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, problém, který popisujete s "neklidností" lyží je dle mého názoru způsoben větším krojením lyží než tomu bylo před pěti lety, které v současné době preferují všechny značky. Proto bych Vám doporučil lyži, která se bude nejvíce blížit klasickému tvaru lyží. Doporučil bych Vám obřačky od Salomonu 2V v délce 180cm, s vázáním 914, které je na Vaší váhu dostatečně dimenzované. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den,mám možnost koupit velice výhodně Atomic Beta Ride-jako nové!!Je mi jasné,že se nejedná o žádnou novinku,ale jsou opravdu velmi zachovalé.Jezdím rychle,delší oblouky-styl obří slalom,na upravených tratích u nás a hlavně v Alpách,silový styl.Můžete mi říci,jaké jsou Vaše reference na tuto lyži?Mockrát děkuji a přeji hezký den!
Petr D.
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, lyže Atomic Beta Ride jsou lyže udčené především pro jízdu v neupraveném terénu, proto označení Ride. Celkově jsou to lyže širší konstrukce s ne tak velkým krojením, což se zase přibližuje Vašemu požadavku na delší oblouky. Dle popisu Vámi preferovaného jízdního stylu bych Vám asi spíše doporučil nějakou obřačku, která Vám určitě přinese lepší požitek z jízdy na upraveném svahu. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, měřím175cm, váha 115kg, jaké lyže a vázání by jste mně doporučil ? jsem průměrný lyžař díky .
Martin S.
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, vzhledem k Vaší váze je nutné se vybrat tvrdší lyži s vyztuženým jádrem (nejlépe dřevěným). Dalším důležitým pazametrem je bezpečnostní vázání, které musí mít rozsah (na stupnici) min. 11, spíše však 12. Délka by se měla pohybovat okolo 170cm. Napadá mě například Head xrc 1200, Völkl Supersport S5, Salomon Crossmax V10. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, mám v plánu koupi lyží Atomic SL 9 m, délka 150 cm. Chtěla bych se zeptat, jestli máte s těmito lyžemi nějaké zkušenosti a jestli jsou tyto lyže pro mne vhodné - měřím 165 cm, vážím 50 kg a upřednostňuji rychlou jízdu s krátkými oblouky. Děkuji za odpověď!
Martiiina
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, pokud jste dobrá lyžařka, která je s carvingem již 1OO% seznámená pak je to volba dle toho co popisujete dobrá. Vlastní zkušenost s těmito lyžemi mám a jsou to dle mého názoru velmi živé a točivé lyže, které se neradi smýkají a vyžadují neustálé vedení po hraně lyže. Nemají rádi "rovnou" jizdu na celé ploše lyže, pak jsou velmi nestabilní. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobry den, doslechl jsem se, ze Salomon u svych top modelu upustil od vazani se systemem Pilot spise k horsimu modelu. Jake vlastnosti ma novy typ vazani oproti Pilotu?
Pavel
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, hlavním důvodem, proč Salomon ustoupil od Pilot systému u sjezdových lyží byla úspora váhy a vyztužení lyže ve středu. Hlavní výhodou pilotu byl "ideální" průhyb lyže. Nová deska Smartrak má lepší přenos síly při nižsí hnotnosti a optimalizovaný úhel sjezdové boty oproti lyži. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, mam problém to je moje nadměrně velká noha. Když se mi konecně povedlo sehnat lyžařské boty tak se objevil další problém a to, že mi již více nejde roztáhnout vázání jelikož přeskáče jsou velikosti 380mm a vázání jde roztáhnout na 360mm. Pán v servisu mi poradil abych si sehnal střední díl vázání Fisher ( nejaké železo které spojuje přední a zadní část vázaní) a aby tedy bylo dlouhé 380mm. Prosím poraďte mi kde se to dá sehnat popř. nějaké alternativní řešení. Děkuji za odpověd´
Wlasta
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, zkuste se obrátit přímo na značkovou prodejnu Fischer. CZE Sport, Dělnická 42, Praha 7. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dotaz na koupi novych lyzi. Rada bych si poridila nove lyze ktere by mne pomohli si lyzovani jeste vic uzit. Posledni 3 roky jsem jezdila na Atomic 8-17 (170cm), ale v unoru jsem si na nich pretrhala vaziva v koleni. Ted jsem po operaci/rehabilitaci ale mam pocit, ze jsou na me moje ojezdeny lyze trosku dlouhy, jsem 164cm vysoka. Rozhodne bych chtela lyze, ktery budou lepsi nez ty stary. Jsem dobra lyzarka, rada lyzuju v neupravenem terenu , zkousim triky, ale taky si rada sjedu neco prudsiho. Asi bych potrebovala lyze co jsou nekde na hranici mezi amaterama a pro - nevim. Dam si rada poradit. Moc Dekuju
Katerina
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, pokud chcete univerzální lyži vhodnou jak na sezdovku tak do volného terénu musíte si pořídit celkově širší lyži. Délku lyží bych Vám doporučil okolo 160 cm vzhledem k Vašemu úrazu. Takový concept lyže nabízí například Atomic v dámském provedení (měkčí a podajnější lyže - vhodné po úrazu) Balanze 11 Metron, jedná se o lyži celkově širší, která si díky tomu lépe poradí s volným terénem. Zároveň je to však lyže poměrně vykrojená s rádiusem okolo 11m což zajistí velmi příjemné svezení na upraveném svahu. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, chci si koupit lyže Atomic Supercross SX9 a nevím jestli zvolit délku 160 nebo 170 cm. Měřím 181 cm vážím 78 kg, jsem takový trochu lepší rekreační lyžař (10 let jezdím pravidelně 1-2x ročně do Alp + ty naše české kopečky) určitě nejsem žádný razantní sjezdař, ale rád si zajedu i nějaké volné terény (doposud jsem jezdil na lyžích zn.Dynamic Demon freeride což byly takové poloviční carvingy) Mám obavy že když zvolím délku 160 cm tak že budou až moc točivé. Můžete mi prosím poradit - díky.
Dušan
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, pokud chcete mít lyži univerzálnější jednoznačně zvolte délku 170 cm. Při Vaší výšce je délka 160 cm vhodná pouze jako slalomka na upravené tratě. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den,jsem středně dobrá lyžařka, ale letošní sezonu bych chtěla zapracovat na svém stylu a začít jezdit rychleji.Jaké lyže (tvrdost, radius, výška) byste mi, prosím,doporučil? Měřím 170 cm, váha 65 kg. Jezdím spíše na upravených sjezdovkách, delší oblouky. Velice děkuji.
Magda
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, pro dobré lyžaře se doporučuje univerzální lyže na výšku postavy. Dle toho co uvádíte bych Vám doporučil nějakou univerzální lyži v délce 165cm až 170cm, aby Vám dobře vedla ve vyšších rychlostech a delším oblouku. Rádius lyží by jste měla mít okolo 15m. Konkrétně ně napadá Atomic SX9, Salomon Crossmax V8, Völkl Supersport S4, Rossignol X-fight2 nebo lepší dámské modely lyží Atomic LT12,Atomic Balance 9:7, Völkl Attiva S5. S přáním dobrého výběru Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den chtel bych se zeptat na lyže pro sebe jsem středně pokročilý lyžař a lyžuji tak 3 týdny do roka a preferuji krátký oblouk. Měřím 186cm a vážím 72kg a ctěl bych si koupit lyže Fischer rc4 race sc. Myslíte žě jsou pro mě vhodné???
Liveral
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, lyže Fischer RC4 race sc je tzv. odladěná (měkččí) slalomka určená pro dobré lyžaře. Pokud preferujete kratší oblouk, tak je volba správná. Délku lyží vzhledem k vaší výšce bych vám doporučil 170cm pokud preferujete také rychlejší jízdu. Čím je lyže delší tím lépe vede ve vyšších rychlostech. Pokud budete uvažovat o kratší lyži 165cm počítejte s tím, že má větší nároky na lyžaře z hlediska přesnosti vedení lyží po hraně v oblouku. Což bych Vám nedoporučil vzhledem k tomu, že se považujete za středně pokročilého lyžaře. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, chci se zeptat na lyže Atomic supercross SX 7.2 (modro-oranžové), je to starší model, ale když jsem je hledal i ve starších katalozích atomicu nikde jsem je nenašel, všude jsou uváděny pouze pod označením SX 7. Zajímá mě v čem se tyto lyže s označením SX 7.2 liší. Děkuji za odpověď.
Marián
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, Jedná se o tzv. speciální model lyží, který si nechá vyrobit nějaký obchodní řetěžec (např. Intersport, Hervis, Sportisimo,...). Proto jste ho nemohl nikde v katalogu nalézt. Rozdíl je v tom, že aby mohl obchodní řetěc takovouto lyži inzerovat v letácích nebo na billboardech s úžasnou SLEVOU!!! musí cenu někde "ošidit". Proto zadá dodavateli požadavek na cenu lyže a on ji pouze pro něj vyrobí ve stejném designu jako mimo kalalogovou lyži s odlišným označením (např.7.2), kterou také ošidí, aby se dostal s náklady co nejníže. Například horším vázáním, jinou vnitřní strukturou lyže: pěna namísto dřeva, plast namísto titanalu nebo carbonu, atd. Většinou nic netušící zákazník tak kupuje horší lyže za ÚŽASNOU cenu a myslí si, jak ušetřil. Ve skutečnosti však pouze naletěl na SLEVU z neexistující ceny lyží. S přáním dobrého výběru lyží Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den.Chcel by so sa opýtať na aké lyžovanie a pre akých lyžiarov sú lyže Elán Dual X a niečo o týchto lyžiach. Dík za odpoveď.
Jozef
V obchodě Harfa Sport
Dobrá den, lyže Elan s označením "X" patří do kategorie race (sportovní) lyže. Je určená pro sportovní lyžaře. Pro bližší určení kategorie lyže je před označením "X" doplňující označení GS-lyže pro obří slalom, SL-lyže pro slalom speciál, CR-univerzální sportovní lyže na skicross. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
sjezdové lyže a jejich specifika
dobry den.chtel bych se zeptat na vyber lyzi pro sebe.Merim 189 cm..85 kg...jezdim uz od mala..dobre..chtel bych carvingy radius okolo 12 -14 m ale kdyz sem si projizdel lyze na internetu..tak mi to pro moji vysku nikde nenabidlo zadne lyze..protoze v teto kategorii neodpovidaly me vysce.Myslite,ze je to opravdu takovy problem ?? Lyze bych si klidne kratsi koupil...cely svetovy pohar jezdi na kratkych slalomkach...diky za odpoved
mafan
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, pokud uvažujete o lyžích s radiusem 12-14m, jedná se o slalomky, nebo slalomcarvery. Na tento typ lyží se nevztahuje běžné doporučení, je to lyže specifická svými vlastnostmi. Slalomky bych vám doporučil v délce 165cm, což je min. povolená délka pro světový pohár. Pokud by jste uvažoval o slalom carveru nabízely by se lyže v délce okolo 170cm, které mají radius cca 13-15m. S pozdravem za Harfa sport Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den.Mám možnost koupit za velmi výhodnou cenu lyže zn. Atomic T:7 Chtěla bych znát váš názor na tento typ. Jsem středně dobrá lyžařka, děám delší oblouky.Děkuji
Olga
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, lyže Atomic modelu T:7 není v nabídce současné kolekce. Z toho lze usuzovat, že se jedná o starší model a velmi pravděpodobně také model vyráběný speciálně pro hypermarkety. Tyto modely nemají odpovídající materiálovou strukturu, protože při výrobě je kladen důraz na cenu. Proto bych Vám tuto lyži nedoporučoval. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobry den. Jak vysoke vzhledem ke sve vysce, a jak velke vykrojeni lyzi pouzivaji zavodni lyzari pri obrim slalomu a super obrim slalomu? Dekuju za odpoved
Petr
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, parametry pro lyži na obří slalom mezinárodní fedelací F.I.S. pro muže jsou minimálně 181cm délka a 21m radius. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Jsem dobrá lyžařka,jezdím rychle a agresivně (v dětství jsem jezdila závodně), spíše delší a střední oblouky,jsou pro mě vhodné lyže z kategorie dámské nebo mi poradte z jaké kategorie si lyže vybrat,popř i značku, jedná se u mě o dlouhodobou investice, ale poněvadž jsem studentka nemůže investovat nějakou přemrštěnou částku, díky za odpověď
Veronika F.
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, pokud uvažujete o nákupu dámských lyží, pak dle popisu jak lyžujete bychom se měli bavit o top modelech dámských řad nebo "odladěných" měkčích modelech pánských verzí. V dámském provedení bych doporučil Atomic LT11 nebo Salomon Rusch 10,obě lyže jsou na střední až delší oblouk a tvrdostí si nic nezadají s měkčími verzemi pánských top modelů. Co se týká ceny, samozřejně že je vyšší, zde by bylo řešení koupit starší model lyží v nějakém specializovaném bazaru. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den,chtěl bych se zeptat na lyže Dynastar SX 63,mam možnost je koupit.
Radek
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, modelů SX 63 se vyrábělo výce druhů a delší dobu. Proto bych vám konkrétně k Vašemu modelu mohu těžko něco poradit. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Jezdil jsem lyze Kastle, pak vicekrat Atomic, ted Volkl p50 obracky. Mam bohuzel pocit, ze se tem prvnim (Kastle) nic v tvrdosti nevyrovna. Nepotrebuju jezdit carv. oblouky, radeji jezdim oblouky delsi. Muzete doporucit znacku/typ/delku? Mam cca 100 kg.
Kitz
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, pokud se chcete vrátit k lyžím Kastle, doporučil bych Vám značku Nordica, která převzalů výrobu a technologii Kastle. Konkrétně model Doberman, který se dělá v prodedení obřačky. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vybírat běžky pro začátečníka a hlavně jaký druh vázání k tomu. Mám pocit, že jsem kdysi slyšela, že existují v dnešní době dva typy vázání, tak který vybrat. díky
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, při výběru běžeckého vybavení by jste měla vždy zařít od bot. Ty jsou nejdůležitější, aby Vám přesně seděli na noze a cítila jste se v nich pohodlně. Dle značky bot kterou si vyberete se následně vybírá vázání (SNS nebo NNN profil). Vázání fungují na stejném principu, takže rozdíl ve funkčnosti není žádný. Při výběru běžek pro začátečníka je nutné zvolit zda preferuje tzv. šupiny na skluznici nebo hladkou skluznici, která se musí voskovat. Délka pro začátečníky se doporučuje cca +15cm nad výšku postavy. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, mám pouze jednu otázku. Jaký je rozdíl mezi lyžemi prodávanými ve specializovaných prodejnách a lyžemi z obchodních center (třeba Makro). Pouze v lepším poradenství a servise (u specialistů) nebo i v použitém materiálu? Jedná se mi hlavně o zn. Rossignol. Díky za odpověď.
Ondra
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, jsou zhruba tři druhy lyží, které hypermarkety prodávají. V první řadě se jedná o starší modely, někdy i několik let. V druhé řadě jsou to modely druhé jakosti, které specializované prodejny neodebírají. Třetí možností je, že si daný hypermarket nechá vyrobit vlastní model lyže s totožným designem s vyšší třídou. Lyže je odlišená maličkostí, kterou si běžný zákazník nevšimne např. "+" v názvu modelu. Ve skutečnosti se však jedná o lyži s odlišnou konstrukcí. Další problém co může nastat je ten, že vázání s lyží není kompatibilní, protože není dodávané v setu. Žádnou z těchto informací se samozřejně v reklamním letáku nedozvíte. A v neposlední řadě jsem se ještě nesetkal aby mě někdo v hypermarketu poradil jakou lyži si mám koupit na svou váhu, výšku, styl jízdy a další faktory, které jsou při výběru lyží rozhodující. O následném servisu montáží a seřízením vázání počínaje a pravidelným servisem konče asi nemá cenu se bavit. Při nákupu lyží v hypermarketech přeji hodně štěstí! S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den,dostala jsem lyže Atomic C5 a nejsem začátečník, ale dosud jsem lyžovala jen na rovných lyžích.Byl výběr správný? Děkuji
Markéta
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, lyže Atomic C5 jsou určeny začátečníkům a hodně rekreačním lyžařům. Jedná se měkkou (pěnovou) lyži, která Vám na přimrzlém terénu a ve vyšších rychlostech nebude držet a bude vám tzv. ustřelovat. Pokud jste dobrá lyžažka doporučil bych výměnu lyží za vyšší model, který Vám poskytne vyšší jízdní komfort. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
jaké lyže mi doporučíte, nelyžoval jsem asi 10roků skrz urvaných křížových vazů, teď už prej můžu povolil mi to doktor po plastice. Děkuji Karel
karel
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, do výběru lyží vstupuje více faktorů, např. výška, váha, styl jízdy, terén, lyžařská zdatnost,... To vše je třeba vzít v potaz při nákupu lyží. Doporučil bych navštívit specializovanou prodejnu lyží, kde Vám školení prodavači poradí dle informací, které jim o sobě dáte. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den,jsem celkem dobrý lyžař,jezdím rychle a agresivně,pouze s malými obloučky(jen s takovým "zasekáváním").Jaké by jste mi doporučili lyže(tvrdost,poloměr atd.,případně přímo značku).Díky
Vasek
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, dle stylu jízdy který popisujete bych vám doporučil slalomovou lyži, tzn. malý radius (11-14m). Problémem muže být zmíněné "zasekávaní". Nové carvingové slalomové lyže vyžadují vedení v oblouku po hranách a špatně se vystavují do smyku. Proto bych vám spíše doporučil nějakou univerzální lyži se středním rádiusem(14-16m),která půjde vystavit do smyku. Jedná se o např. o kategorii crossových lyží. Ohledně trvdosti bych doporučil ne uplně nějvšší modely, ale volil bych vyriantu odladěných "měkkčích" sportovních modelů. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobnrý den, mám možnost zakoupit výhodně lyže Sporten AHV, co na tyto lyže říkáte a jaké byste mi k nim doporučili vázání?
Libor
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, kvalitou zpracování je Sporten srovnatelný se sandwichovými konstrukcemi ostatních výrobců. Jízdní vlastnosti jsou slušné (odpovídající ceně). Vázání bych doporučil od některé renomované firmy. Já osobně preferuji Salomon. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na Váš názor co se týká sjezdových lyží ATOMIC C9 + (již starý model). Vzhledem k tomu, že jsem je vyzkoušela a byla spokojena uvažuji o koupi sjezdových lyží podobného charakteru. Můžete mi nějaké doporučit? Díky, Eva.
Eva
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, model Atomic C9 byla nejprodávanější univerzální carvingová lyže. V současné době se nástupcem tohoto modelu stal model Atomic SX9. Který vychází ze stejné koncepce. Obecně pokud by jste hledala u jiných značek. Jedná se o univerzální lyže na upravené terény (sjezdovky), určené na střední oblouk (rádius okolo 13-15m). S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké vázání z kategorie levnějších je možné použít na lyže Volkl P50 F1 s deskou. Měl jsem vázání Tyrolia 780, které vypadalo, že by mohlo pasovat, ale rozteč šroubů je o něco širší. Děkuji
josef krátký
V obchodě Harfa Sport
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, mam typ na lyže Volkl P50, ale nikde o nich nemůžu najít žádné info. Mužete mi prosím poradit jaké jsou pro koho jsou určeny apod. Děkuji Jitka
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, lyže Völkl P50, se dělily do dalších kategorií a to jestli se jedná o lyži na obří slalom, slalom, racecarve,atd. Proto je nutné vědět bližší specifikaci lyže, abychom mohli k tomuto modelu něco říci konkrétně. Nicméně Obecně byla celá řada Völkl P50 brána jako lyže pro sportovní až závodní lyžaře a lyřažky. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
OTÁZKA: Dobrý den, co si myslíte o lyži HEAD C210? Děkuji za odpověď
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, lyže Head C210 je lyže určená pro rekreační lyžaře, kteří vyhledávají klidnou jízdu v nižších rychlostech a pohodlné lyžování. Rozhodně to není lyže určená na razantní rychlou jízdu. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, myslíte že vhodné aby středně dobrý lyžař používal závodní slalomové lyže Head r=13,5m? Lyže se mi dostaly do ruky náhodou již před dvěma lety. Jezdí se mi na nich dobře jen asi nevyužiji jejich vlastnosti v celém rozsahu.
Eva
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, pokud se Vám na lyžích lyžuje dobře a nemáte problémy s tím lyži zvládnout. Nevidím důvod proč lyži měnit. Pokud citíte, že je na vás lyže nad dimenzovaná a lyžování vám nepřináší ten správný požitek, pak bych uvažoval o změně lyže za univerzálnější a měkčí variantu. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, co si myslíte o lyži HEAD C210? Děkuji za odpověď
Miloš
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, lyže Head C210 je lyže určená pro rekreační lyžaře, kteří vyhledávají klidnou jízdu v nižších rychlostech a pohodlné lyžování. Rozhodně to není lyže určená na razantní rychlou jízdu. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, mám výhodnou nabídku na Kneissle RX. Co si o těchto lyžích myslíte, Budou pro mne vhodné jsem středně pokročilý, ale rád jezdím rychle.
Tonik
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, V kolekci lyží Kneissle nejsem dostatečně zorientován. Dotaz pošlete na info@sportkoncept.cz což je dovozce lyží Kneissle do ČR. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, začal jsem po 10 letech lyzovat, koupil jsem starsi lyze Rossignol 9S 191cm (merim 187cm, 86kg) s vázaním axial 100 Race. Mám trochu problémy s menšími obloučky, zejména ve středních rychlostech. Výbava tedy asi není ideální, mohl byste doporučit něco jineho? Nejlepe od stejne značky...? Děkuji.
Luigi
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, při výběru lyží záleží na více faktorech. Nevím zda lyže které uvádíte jsou už carvingové, nebo se ještě jedná o rovné lyže. V současné době pokud budete uvažovat o lyžích na krátký oblouk doporučil bych Vám model lyže Rossignol 8s v délce 165cm nebo 173cm. Jedná se měkčí variantu slalomové lyže určené na kratší oblouky. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, u nás v obchodě mi nabízejí Blizzard Alpha XO. Můžete mi napsat něco o tomto modelu, konstrukce, použití a také jakou délku volit na 169cm výšky. Děkuji
Milan
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, k lyži kterou zmiňujete ohledně konstrukce Vám nic nepovím, protože značku Blizzard neděláme. Takovouto informaci by Vám ale měli poskytnout u Vás v obchodě. Výběr lyže by měl být vztažen kromě výšky a váhy také k preferovanému stylu a sněhovému podkladu. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den!! mam doma lonsky model zavodních lyží Stockli!! jsou to naprosto perfektni lyze! maji samozřejme sendvičovou konstrukci ale mam na nich silu vazani jen do 10! casto se mi stane pri mem stylu jizdy ze lyze vypne! kolik stoji zavodni vazani a jesti ho mate v nabydce??
Fanda
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, závodní vázání má rozsah do 14 až 18. Závodní vázání jsou cenově od cca 6.000,-Kč a více. V nabídce máme Salomon race 914 ti za 5890,-Kč. S pozdravem za Harfa sport Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, vážím 55kg a měřím 160cm.chci začít lyžovat.Mohl byste mi poradit jak vysoké carvingové lyže si mám pořídit.Líbí se mi Fischer cx 4.4 .Mohl byste mi poradit nějaké vhodné vázání. DĚKUJI
Miroslav Pokorný
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, pro začátečníka bych Vám doporučil carvingové lyže okolo 150cm. Ve vázání bych vsadil na známé značky, Salomon, Marker, Tyrolia. Rozsah vázání by měl být od 4 alespoň do 7, spíše do 9. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den,chci se zeptat na Lyže Atomic ST9,modré řady,které mi byli nabídnuty nenašel jsem o nich žádné informace ani jak starý je to model.Děkuji
RICHARD MEISTR
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, nevím zda jste se nepřepsal, protože (modrá) modelová řada od Atomicu byla novinkou pro letošní zimu 05/06. V katalogové verzi se vyrábí model LT11 (delší oblouk), ST11 (kratší oblouk)a RC8(střední oblouk). Jedná se o tzv. racerovou řadu lyží určenou pro sportovní lyžaře. Model ST znamená Short Turn (krátký oblouk), jedná se tedy o sportovní slalomovou lyži. Je možné, že jste si to spletl s modelem SL9 (žlutý), který je podobný. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobry den. Chci se zeptat. Mohu na lyže volkl carver V použit i jine standartni vazaní než Motion? Koupil jsem si je a nevím co s něma. Děkuji za odpověď.
David
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, pokud máte na Vašich lyžích integrované kolejnice na systém vázání Marker motion. Jiné vázání na tuto lyži nepřiděláte. Pouze vím, že jeden čas se dělaly násuvné desky do kterých se dalo vázání navrtat, pak by šlo přidělat i jiné vázání. Nevím však, že by tyto desky někdo v současné době nabízel. S pozdravem Jan Bělohlávek.
sjezdové lyže a jejich specifika
Dobrý den, uvažuji o koupi lyže Atomic SX7. Lyžuji od malička a řekl bych, že celkem slušně. Nejraději mám krátký oblouk jen málokdy se uchýlím kë středníku a delšímu. Domníváte se, že je to vhodná lyže?
Jakub
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, lyže Atomic sx7 je lyže určená pro zažátečníky a rekreační lyžaře. Tato lyže má vnitřní pěnovou konstrukci tzn., že není vhodná pro těžší lyžaře a razantní jízdu. Pokud jste dobrý lyžař, jak uvádíte pak bych vám tuto lyži nedoporučoval. Doporučil bych Vám alespoň model nad SX9 v ideálním případě SX10, kdy se jedná o univerzální až sportovní lyži. S pozdravem za Harfa sport Jan Bělohlávek.

Najdete na iDNES.cz