SKIPORADNA - lyžařská poradna pro čtenáře iDNES

Poradna ukončena

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

V obchodě Harfa Sport

PORADNA JE UZAVŘENA. Kupujete si lyže nebo lyžařské boty a nevíte, jak na to? Přední odborníci ze specializované prodejny HARFA SPORT v Praze vám poradí.

Nejvíce se ptáte

lyže pro ženy
Dobrý den. Jezdím od 5 let, a stále mám rovné lyže, chtěla bych nové, ale na trhu je jich nějak hodně.. Mám rada hodně malé oblouky při větší rychlosti, prudší sjezdovky, takový sportovní styl, hodně při lyžování jdu do kolen, oblouky nevyjíždím spíš je sekám.. (snad je to srozumitelné)Nejsem začátečník, podle toho co mi, kde kdo říká, lyžuju hodně dobře. Koukala jsem na lyže typu short turn, a kde kdo mi radí radius 15m, carvingy.. kvuli menší námaze na kolena. Měřím 160 cm. Chtěla bych poradit, jaké lyže bych si měla koupit. Předem děkuji za odpověď.
Pavka
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, pokud preferujete krátký oblouk ve vyšší rychlosti doporučil bych vám lyže z kategorie slalom carver. Jedná se o tzv. "odladěné" slalomky. Délka lyží by na Vás měla být 150cm. Napadá mě například Atomic SL9, Salomon Streetracer 8, Völkl racetiger sc,... S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
lyže pro ženy
Dobrý den, jsem 170cm vysoká, měřím asi 58 kg. Jsem průměrná lyžařka, která zatím nemá zkušenosti s carvingovými lyžemi. Chtěla bych si letos pořídit carvingové lyže. Jezdím neagresivně a spíše středně dlouhé oblouky, Které lyže by byl pro mne vhodné?Cenová hladina v setu s vázáním okolo 10 tisíc.
Jana
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, doporučil bych Vám se poohlédnout v kategorii dámských lyžích. Obecně platí pravidlo, že dámské lyže jsou lehčí, měkčí, tolerantnější. Žena neváží tolik co muž, nemá takouvou sílu, tudíž nepotřebuje tvrdou lyži. Doporučil bych Vám délku lyže okolo 160cm. Zajímavé jsou například Dynastar Exclusive 9, Völkl Attiva AC, Head Cool thang, Atomic Balance 7:4, Rossignol Passion II,... S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
lyže pro ženy
Chci koupit manželce nové lyže. Poraďte - žena, výška 167cm, 64 kg, 49 let. Průměrná lyžařka - lyže prúměrné kategorie. Chtěl bych lyže s dřevěným jádrem - údajně jsou kvalitněší proti prošlápnutí oproti pěnovému jádru. děkuji za Vaši radu. Laďa Krej.
Laďa Krej.
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, doporučil bych Vám se poohlédnout v kategorii dámských lyžích. Dřevěné jádro bych nebral jako podmínku, protože v dnešní době se používají materiály, které dokážou dřevo nahradit a mají například úsporu na váze při stejné tvrdosti a pevnosti. Doporučil bych Vám délku lyže 155 až 160cm. Zajímavé jsou například Dynastar Exclusive 9, Völkl Attiva AC, Head Cool thang, Atomic Balance 7:4, Rosiignol Passion II,... S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
lyže pro ženy
Dobrý den, mám v plánu koupi lyží Atomic SL 9 m, délka 150 cm. Chtěla bych se zeptat, jestli máte s těmito lyžemi nějaké zkušenosti a jestli jsou tyto lyže pro mne vhodné - měřím 165 cm, vážím 50 kg a upřednostňuji rychlou jízdu s krátkými oblouky. Děkuji za odpověď!
Martiiina
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, pokud jste dobrá lyžařka, která je s carvingem již 1OO% seznámená pak je to volba dle toho co popisujete dobrá. Vlastní zkušenost s těmito lyžemi mám a jsou to dle mého názoru velmi živé a točivé lyže, které se neradi smýkají a vyžadují neustálé vedení po hraně lyže. Nemají rádi "rovnou" jizdu na celé ploše lyže, pak jsou velmi nestabilní. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
lyže pro ženy
Dobrý den, dovolím se Vás otázat na Váš názor na vhodnou lyži pro vloni debutující 30ti letou 60 kg a 170 cm lyžařku. Rád bych, aby jí vhodná lyže těžké začátky zatím jen na našich svazích co nejvíce usnadnila. Něco z dámského low-endu? Děkuji za odpověď.
David
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, doporučil bych měkčí dámskou kategorii lyži v délce okolo 160cm. Napadá mě Dynastar Exclusive 8, Head cool thang, Völkl Attiva AC2, Atomic Balanze 7:4. Všechny tyto lyže jsou určené pro začínající a nenáročné lyžařky, které jim "odpustí" chyby ve vedení lyží, které lyžařka v začátcích dělá. Tím umožní velké pokroky v technice. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
lyže pro ženy
Scháním cavingové lyže, věk 16 let, výška 178 cm, lyžařka celkem dobrá. Poraďte jaké, spěchá.
Otipková Lenka
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, doporučil bych vám nějakou lepší dámskou lyži v délce okolo 170cm. Například Dynastar ExclusiveCarv, Atomic Balance9:7, Völkl Attiva Supersport, Head Fast Thang SL,... S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
lyže pro ženy
Dobrý den, jsem úplný začátečník a koupila jsem si lyže Elan Sivera perla, jaký máte názor na tyto lyže? Děkuji...
Barbora
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, lyže které jste si pořídíla spadají do kategorie dámských lyží, určených pro nenáročné lyžařky, tzn. i začátečnice. Jediná věc, která by mohla vadit, je váha lyžařky. Tyto lyže jsou určené pro lyžařky do 65Kg. Při vyšší hmotnosti lyžařky nemusí lyže dřet na přimrzlém terénu. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
lyže pro ženy
Dobrý den, chci si koupit nové lyže, měřím 160 cm, vážím 68 kg, jezdím spíše kratší oblouky, případně střední a spíše vyšší rychlost. Můžete mi, prosím doporučit nějaké vhodné lyže v cenové toleranci kolem deseti tisíc Kč. Děkuji.
Ilona
V obchodě Harfa Sport
Mohu doporučit např. Salomon Streetracer 8, pokud jste opravdu sportovnější lyžařka, klidně i Streeracer 10 v délkách 148cm nebo 156cm. Delší variantu doporučuji v případě, že chcete lyži spíše na střední oblouky vzhledem k Vaší výšce. Nejsou to vyloženě dámské modely, nicméně pro "zábavné" a řekněme rychlé nakrojení oblouku je to to pravé. Lyže je převážně pro upravené sjezdovky. Samozřejmě v dámských modelech si jistě také můžete vybírat, např. Rossignol Attraxion V. Ta bude oproti Streetraceru nezávislejší na podmínkách, je širší, tedy bude vhodná i do prašanu,příp. mokrého sněhu.

Najdete na iDNES.cz