Neděle 17. ledna 2021, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 17. ledna 2021 Drahoslav

SKIPORADNA - lyžařská poradna pro čtenáře iDNES

Poradna ukončena

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

V obchodě Harfa Sport

PORADNA JE UZAVŘENA. Kupujete si lyže nebo lyžařské boty a nevíte, jak na to? Přední odborníci ze specializované prodejny HARFA SPORT v Praze vám poradí.

Nejvíce se ptáte

snowboard
Dobrý den, koupil jsem si snowboard značky Sims velikost 161 cm. Botu mám 12 a přesahuje mi přes hranu prkna. Proto jsem znepokojen jelikož v předchozí odpovedi jsem sem si všiml rady aby bota nepřesahovala. Je to závažný prroblém? Děkuji za odpověď.
Lapas91
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den. Jde o to, o kolik bota přesahuje. O málo samozřejmě přesahovat může. Je potřeba to vyzkoušet, ale pokud bude přesahovat výrazněji, bude to problém.
snowboard
Koupil jsem nový snowboard. Je třeba před prvním použitím nějaká příprava snowboardu - mazání parafínování apod.?
miras
V obchodě Harfa Sport
Většinou není potřeba. Prkna jsou z výroby ošetřena, ale samozřejmě použítím skluzového vosku nikdy nic nepokazíte, naopak. Vyplatí se ho vzít s sebou.
snowboard
Zdravím, rád bych si koupil snowboard, vázání a boty. Jsem začátečník, který si snowboard jen půjčoval. Jsem 185cm vysoký a mám 11 botu. Rád bych se zaměřil na české sjezdovky, nemám zájem o skoky a akrobacii, pouze pohodový sjezd. Mám dotaz ohledně délky snowboardu a jeho šířky. Existuje nějaká tabulka, nebo nějaké pravidlo, podle kterého se můžu řídit při výběru prkna? (hlavně délka) Děkuji za odpověď.
Jerome
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, snowboardy se dělají i v délkách okolo 180 cm. Výška snowboardu by měla být pro začátečníka zhruba po bradu. Pro Vás odhaduji zhruba 160-165cm. Šířku vyberte tak, aby Vám nepřesahovaly boty přes hranu snouwborardu. Existují také tzv. wide (rozšířené) prkna, kdyby jste stím měl problém. S pozdravem za HARFA SPORT Martin Bouzek.
snowboard
Koupil jsem starší snowboard a jsem naprstý začátečník.Jak doma nejlépe připravit snowboard na zimu?Děkuju
anonym
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, doporučil bych Vám, aby jste se zastavil v nějakém odborném servisu. Kde se na snowboard koukne někdo, kdo tomu rozumí a řekne Vám co je třeba se snowboardem udělat pro bezpečné učení se. S pozdravem za Harfa sport Martin Bouzek.
snowboard
OTÁZKA:kde bych mohl sehnat technické parametry snowboardu Atomic socks five six five (156,5cm)?byl v top desítce prken v americkém boardu pro sezónu ?? tuším 01/02asi
Ivo
V obchodě Harfa Sport
Dobrý den, zkuste napsat o info do Amer Sports ČR dovozce značky Atomic. Adresa: V Chotejně 700/7 Praha 10, 102 00. S pozdravem Jan Bělohlávek.