Vánoční dárky, které nadchnou sportovní hračičky a fajnšmekry

aktualizováno 
Lyže, které vypadají jako surf, speciální posilovací a relaxační přístroje, sada masážních sportovních krémů nebo brusle na dálkové bruslení po zamrzlých jezerech a mnohé jiné lahůdky. To jsou naše další tipy na dárky nejen pro sportovce pod stromeček, takové, které více či méně vybočují z běžné nabídky.

Klukovské helmy Giro Revolver a Tag | foto: Progresscycle

Surfové lyže Salomon BBR 8.9

Asi největší hit a překvapení zimní sezony 2011/2012. Freeridové lyže nové generace, které ne náhodou vypadají díky rozšířené špičce jako dvě úzká surfová prkna. Vznikaly totiž v dílně surfaře Bertranda Kraffta, přezdívaného BeBeR.

"Všechny prožitky a pocity, které jsem našel v surfování, jsem přenesl do lyžování. Nejdůležitější je hravost a svoboda jít, kam chcete a kdy chcete. A o tomhle jsou moje lyže, o svobodě a zábavě," řekl Krafft.

Díky široké špičce dobře plavou v prašanu i na rozbité sjezdovce a lépe absorbují nerovnosti terénu. Někteří lyžaři se na to zprvu moc netvářili, ale první zkušenosti z jízdy jsou velmi dobré.

Fotogalerie

iDNES.cz vzal BBRka schválně na předvánoční upravenou tvrdou pistu v jihotyrolském Hochpustertalu a obstály díky úzké patě a malému radiusu i tam. Široká špička usnadňuje nasazení oblouku, je hravé a jednoduché. V okamžiku, kdy se zaříznou, pak jedou jako po kolejích.

Jsou k mání v délkách 166, 176 a 186 cm. Parametry při délce 176 cm jsou 147/88/110 mm, rádius 12,5 m. Ženy mají k dispozici i zářivou červenou barvu. I s vázáním Z14 stojí okolo 20 000 korun.

Masážní elektrostimulátor Compex + dýchátko POWERBreathe

Posilovací a masážní přístroj Compex Wireless

Posilovací a masážní přístroj Compex Wireless

Dva seriozní, dlouho vyvíjené sportovní přístroje, které pomáhají lepšímu sportovnímu výkonu. Švýcarský bezdrátový elektrostimulátor Compex Wireless urychluje regeneraci, funguje jako masážní přístroj a také umožňuje trénink i vsedě nebo vleže.

Superdýchátko PowerBreathe zase velmi jednoduchým způsobem stimuluje dýchací aparát, trénuje dýchací svalstvo a zvyšuje tak výkon. Pomáhá i těm, kdo mají astmatické potíže. Úspěšně ho zkoušejí i některé hvězdy světového sportu. Z našich borců využívá Compex Wireless k rehabilitaci například cyklista Michal Prokop i lyžař Lukáš Bauer, který má navíc dýchátko PowerBreathe K3, stejně jako jeho kolega Martin Koukal.

Compex Wireless přijde na 30 000 korun, PowerBreathe K3 na 8 700 korun, ale třeba nejjednodušší PowerBreathe na 1 000 Kč.

Designový snowboard Rossignol

Supersnowboard Rossignol od freeridera Xaviera de la Rue

Tenhle snowboard stojí za hřích. Superzbraň do volného terénu, kterou pomáhal vyvíjet jeden z nejlepších freeriderů posledních let Francouz Xavier de Le Rue, trojnásobný vítěz Freeride World Tour.

Prkno v sobě kombinuje dvě technologie – tzv. Amptek All-mountain průhyb, který umožňuje krásně plavat v prašanu a hranu Magne traction, jež vypadá jako "pila". Má sedm kontaktních bodů, což prý zajišťuje lepší vlastnosti při držení na hraně a zároveň pro zatáčení. Snowboard stojí 12 990 Kč.

Sada masážních a ochranných krémů Sportique

Sada špičkových sportovních krémů Sportique

Parádní nejen pro cyklisty, ale také třeba pro běžkaře, běžce, skialpinisty... Profesionální sada masážních a ochranných krémů na kůži i na rty. Jsou vytvořené z čistých přírodních a rostlinných zdrojů, bez ropných, syntetických a živočišných surovin, které někdy bývají zdrojem alergií, toxinů a karcinogenů.

K nejoblíbenějším patří Century Riding Cream k ochraně míst silně namáhaných třením, chladivý stimulující masážní krém, hřejivý masážní krém nebo dezinfekční balzám s ozonizovaným olivovým olejem. Jednotlivé krémy amerického výrobce stojí zhruba 400 korun.

Lehké karbonové skialpinistické lyže Scott

Skialpové lyže Scott Powd ´Air

Skialpové lyže Scott Powd ´Air

Stále víc sportovců stoupá na lyžích s tuleními pásy po sjezdovkách až nad lanovky a pak se terénem spouští do údolí. Přesně pro ně jsou kompozitové lyže Scott Powd'Air, Crus'Air a Explor'Air (liší se šířkou). Díky kompozitům vynikají lehkostí, ale i torzní tuhostí. Překvapivě slušně jedou po sjezdovce ačkoli pro ni určené nejsou. Na rozdíl od běžných lyží kombinují dva tipy rádiusů s bočním krojením. Stávají se tak agresivnější při vjezdu a ovladatelnější při výjezdu z oblouku. Stojí od 17 000 do 20 000 korun.

Cyklotrenažér CycleOps 100 až 400

Stacionární kolo CycleOps 400 PRO

CycleOps Indoor 400 Pro je perfektním tréninkovým prostředkem nejen pro cyklisty. A pro zimní trénink doma v uzavřeném prostoru je určitě vhodnější než rotoped, spinningové kolo nebo silnička na válcích. Stacionární kolo kombinuje technologii nejpřesnějšího měření výkonu PowerTap a revolučního cyklopočítače Joule 3.0.

Elektromagnetická brzda umožňuje sportovci zopakovat si svůj oblíbený trénink či závod doma. Stačí jej zaznamenat na cyklopočítač a zkopírovat. Elektronicky řízená brzdná jednotka pak dokáže simulovat i nejextrémnější stoupání a vyzkoušet různé kombinace převodů pro optimální šlapání. Díky mikroposuvu posedu ve všech směrech lze z kola vyrobit přesnou kopii vlastního silničního speciálu.

Tento model nestojí málo – 64 200 Kč, v základním provedení CycleOps 100 PRO ale vyjde o polovinu levněji, na 32 400 Kč.

Dětské helmy Giro Tag a Revolver

Klukovské helmy Giro Revolver a Tag

Zde je něco na sníh pro děti. I ony mohou na lyžích nebo snowboardu vypadat šmrncovně a nemusí to stát závratné sumy. Třeba helma Giro Tag Gamma Ray v úpravě slavného "opičkového" designéra Paula Franka nebo Giro Revolver ukazují, že ani helmy pro děti už dávno nemusejí být jen jednobarevně nudné. Mají kvalitní skořepinu a stojí okolo 1 500 Kč. Pěkně vybarvené kousky jsou i pro děvčata.

Nordické brusle na přírodní zamrzlé plochy

Nordické brusle pro dálkové bruslení

Rádi bruslíte na ledě? A už jste to zkusili na přírodních zamrzlých plochách, jako je třeba Lipno nebo Orlík? Mnohem lepší než kanady jsou takzvané nordické brusle s dlouhými noži, vybavené běžeckým vázáním Salomon či Rottefella.

Jedou rychle, mají volnou patu a díky širšímu a vyššímu noži lépe zvládají ne zcela hladký povrch. Stačí k nim připevnit běžkařské boty, které bývají pohodlné, takže celodenní výlet neskončí otlačenýma nohama. Připínání a odepínání bruslí je stejně rychlé jako u běžek. Podobně jezdí i brusle Multiskate, které se dají připnout řemínky na jakékoli pohodlné boty. Cena bruslí Nordic skate švédské výroby v základním provedení i s vázáním je 3 900 Kč.

Páteřák jako součást zateplené mikiny

Chránič páteře Scott Jacket Protector Soft-CR s inteligentní technologií

Mezi významné bezpečnostní prvky lyžaře a snowboardisty patří ochrana páteře neboli páteřák. Už ji nevozí jen závodníci a freerideři, ale stále častěji "obyčejní" sportovci. Právě pro takové nezávodníky jsou určené měkčí modely integrované do druhé horní vrstvy oblečení, prostě triko či tenká bunda se zabudovanou ochranou zad.

Model Scott Jacket Protector Soft-CR je v mužském i ženském provedení. Využívá specielní materiál, který je díky takzvaným inteligentním molekulám při běžném pohybu měkký a pružný, při nárazu se však "uzamkne" a ztvrdne. Tento model má tloušťku jen 11 mm, je tedy tenký, ohebný, měkký a lehký. U nás se dá pořídit pod 4 000 korun.

České lyžařské brýle Vagus od Ondřeje Banka

České lyžařské brýle značky Vagus, které pomáhá vyvíjet Ondra Bank

Tyhle brýle jsou nejen pěkné, ale i kvalitní a ke všemu české. A pomáhá je vyvíjet nejlepší český sjezdař Ondřej Bank. "Týmové stejnokroje a sporťácké soupravy se třemi pruhy nebo fajfkou mě nikdy moc nebraly," vysvětluje svou filozofii Ondra. "Už když jsem byl mrně, stěžovala si mamka, že chodím jako vágus a že jí dělám ostudu. Tak jsem si řekl, že bychom mohli udělat značku pro lidi jako já … prostě pro normální lidi s názorem a vlastním myšlením. Kteří se nenechají jen slepě vést jako cool ovce, co pijí zásadně rudé býky a chodí jen v soupravě Nike!"

Proto se Ondra rozhodl dělat pěkné, hravé, ale zároveň 100% kvalitní brýle, tak, aby člověka dostaly vychytanou funkčností, kterou ocení i při nejtěžších sjezdech SP. Stejnou filozofii se snaží přenést i na další Vagus výrobky. Brýle Lunaris stojí 2 390 korun, Monoscop 1 990 Kč.

Lavinový batoh Snowpulse s airbagem pro freeride

Lavinový batoh Snowpulse

Airbagové batohy jsou nejmodernější protilavinovou ochranou všech lyžařů, kteří míří mimo sjezdovky. Švýcarské speciály Snowpulse řady Lifebag jsou navržené tak, aby poskytovaly nejvyšší ochranu před lavinou a možným zraněním. Pomáhají udržet hlavu zasypaného díky pozici airbagu nad sněhem. Tvar a pozice airbagu zároveň chrání hlavu a krční páteř před poraněním. Držení airbagu nad sněhem a jeho výrazná barva navíc usnadňují lokalizaci zasypaného

R. A. S (Removable Airbag System, odnímatelný airbagový systém) pak umožňuje snadno a rychle připnout airbagový systém do různých batohů, kompatibilních s tímto systémem. R. A. S je nejlehčí a nejkompaktnější airbag Snowpulse a lze jej použít s airbagovou jednotkou nebo bez ní.

Batohy R. A. S, dodávané v jedné univerzální velikosti jsou zároveň cenově dostupnější. Řada R. A. S stojí od 15 390 Kč, řada Lifebag od 18 990 Kč.

Minikamera Go-Pro Hero pro adrenalinové sporty

Minikamera GoPro HERO uchycená na helmě

Minikamera Go-Pro Hero je bezvadný doplněk pro adrenalinové sporty, ale dá se s ní natáčet téměř cokoli. Díky sadě šikovných držáků s lepítky se  montuje na cyklistickou nebo motorkářskou helmu, na řídítka, vidlici nebo sedlovku, na hlavu, na ruku, přilepí se na snowboard, surf, lyže, motorku nebo na auto.

Natáčí nejen videa v HD kvalitě, ale může fotit i sekvenční snímky. Je malá a lehká, takže nijak nepřekáží. Snímá perfektní záběry v až 1 080p HD rozlišení, rychlostí 30 snímků za sekundu. Zabírá i velmi široký úhel 170 stupňů a snadno se nastavuje i ovládá. Do 60 metrů je vodotěsná, dá se s ní nahrávat až 2,5 hodiny na jedno nabití. S 32GB SD kartou nahraje až devět hodin videa. Přijde na 8 500 Kč.

Týdenní cyklotrénink na Mallorce

Tréninkový kemp na Mallorce

Chcete zažít přípravu podobné té pro Tour de France?Takový je profesionálně organizovaný cyklotrénink pro nadšence různých stupňů výkonosti pod dohledem odborníků na Mallorce. Několik tréninkových kempů běží od 23. 2. do 20. 4. 2012 a už teď jsou skoro vyprodané. Ideální pro cyklisty, ale nejen pro ně. Organizuje známý trenér cyklistů Vojtěch Beran se svým týmem Alltraining.cz.

V ceně 18 990 Kč je čtyřhvězdičkový hotel s polopenzí, welness zázemí s vnitřním bazénem, saunou a fitness, tréninkový program vedený týmem odborníků, zapůjčení nového celokarbonové závodního kola Specialized na celý pobyt a testování dalších topmodelů kol, navigací, elektrostimulačních a jiných přístrojů. Dále zahrnuje iontové nápoje, výživový balíček, regeneraci (masáže a fyzioterapie), cyklodres a úvodní zátěžový test fyzické kondice, transfer z letiště a zpět, internet, besedy. V ceně není zahrnuta letenka.

Mobil s aplikací Endomondo Sports Tracker

Aplikace Endomondo Sports Tracker

Kdo už chytrý mobil má, pro toho to bude nejlevnější, ale velmi zábavný dárek. Kdo ne, potřebuje slušný smartphone a k němu buď zdarma jednodušší nebo za 21 korun vychytanější aplikaci Endomondo Sports Tracker, která sleduje a vyhodnocuje sportovní výkon. S pomocí GPS zaznamená výkon sportovce ať už běží, jede na kole, na běžkách nebo na sjezdovkách.

Ukáže na mapě trasu, celkový čas, převýšení, nejvyšší rychlost, čas jednotlivých ujetých či uběhnutých kilometrů, zvýrazní nejpomalejší i nejrychlejší kilometr. Při propojení s domácím počítačem se dají prohlížet jednotlivé výkony podrobněji nebo i zaznamenávat a statisticky sledovat.

Autor:

Nejčtenější

V Africe vyfotili vzácného černého levharta. Prvního po 110 letech

Britský fotograf Will Burrard-Lucas zachytil v keňském parku Laikipia...

Britskému fotografovi Willu Burrardovi - Lucasovi se v Africe povedl náramný kousek. Podařilo se mu vyfotit vzácného...

Byl to asi nejhorší James Bond, přesto naučil turisty lyžovat v Mürrenu

Díky za všechno, Mr. Bond.

Možná by se měl tento slavný snímek jmenovat spíše Ve službách švýcarskému turismu, než Jejímu Veličenstvu, neboť agent...

Slavný cestovatel Miroslav Zikmund slaví sto let, svůj věk bere jako dar

Miroslav Zikmund

Při dvou cestách projel Miroslav Zikmund Asii, Afriku i Ameriku. Je absolutní systematik, jeho život má pevně daný...

KVÍZ: Lidé pro ně i umírají. Jak dobře znáte státní vlajky?

Víte, který stát má na své vlajce kalašnikov?

Jsou jedním z nejvýraznějších symbolů každého státu. Některé vlajky pozná na první pohled téměř každý, jiné se dají...

Varhánky i v poledne? Víme, kde v Kitzbühelu hledat nejlepší trasy

Alpské kouzlo sjezdovek v rakouském Kitzbühelu

Kitzbühel, to není jen Hahnenkamm, na kterém se jezdí slavný sjezd, ale také pestrý výběr z 230 kilometrů sjezdovek....

Další z rubriky

Zaniklé tratě v Česku. Dráhu do nitra Železných hor převálcovala vlečka

Parní lokomotiva 400.113 za Tasovickou odbočkou na trati do Vápenného Podolu v...

Další díl seriálu Zaniklé tratě nás zavede do sevřených údolí Železných hor. Podíváme se na dráhu, která byla postavena...

Neznámý Pražský hrad I. díl: Pětadvacet míst, která turisté míjejí

Pražský hrad

Význam Pražského hradu jako symbolu státnosti nespočívá pouze v jeho majestátnosti, ale i v detailech – turistům často...

Zaniklé tratě v Česku: Dráhu z Litvínova do Jirkova zpustošila rypadla

Jirkovské zhlaví nádraží Dřínov v šedesátých letech 50.5408889N, 13.5067222E

Dnešní díl Zaniklých tratí nás zavede do míst, kde dráha musela ustoupit velkorypadlům. Otevíráme kapitolu, ve které se...

Najdete na iDNES.cz