Pondělí 10. května 2021, svátek má Blažena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 10. května 2021 Blažena

Kam na NEJ svařák i vánoční trh: 25 tipů na advent z Česka i zahraničí

Udělejte si letos předvánoční čas co nejpříjemnější. Vydejte se o adventu místo úklidu a shánění dárků na hrad nebo zámek, podívat se na staré vánoční zvyky do skanzenu nebo ochutnat svařák na vánoční trh. Inspirujte se našimi tipy z Česka i zahraničí.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Kam na voňavý svařák

PRAHA: Největší trhy jsou v centru

Pražské trhy se tradičně konají na několika místech. Ty největší se odehrávají v centru – na Staroměstském a Václavském náměstí. Voní tu svařák i medovina, prodejci lákají návštěvníky na trdelník, grilované klobásky i další speciality. Lze tu koupit i drobné dárky. Atmosféru dokresluje 80 tisíc světel a hlavně dvacet metrů vysoký strom na Staroměstském náměstí. Ten se slavnostně rozsvítí 1. prosince v 17:15, kdy zde trhy začínají (skončí 1. ledna).

Na Václavském náměstí si za vánoční atmosférou můžete zajít už od 28. listopadu. Trhy budou každý den v provozu od 9 do 19 hodin, o víkendu pak až do 20 hodin. Stánky s občerstvením mohou být otevřené i do půlnoci.

Program bude bohatý, od dílniček pro děti až po zpívání koled dětskými soubory.

PLZEŇ: Trhy spojte s návštěvou pivovaru

V neděli v 18 hodin se rozsvítí vánoční stromek na náměstí Republiky v Plzni, kde se každoročně konají trhy. Potrvají do 23. prosince a kromě klasiky v podobě svařáku a drobných dárků chystají pořadatelé i doprovodný program s tradičními koledami. Například 12. prosince v 18 hodin je možné se zúčastnit zámeckého zpívání koled s Českým rozhlasem Plzeň, jedná se o pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

Více: www.icpilsen.cz

OLOMOUC: Norimberské víno a punč

V historickém centru Olomouce potrvají trhy s osmdesáti stánky do 23. prosince. Návštěvníky se tu snaží nalákat na trochu jinou atmosféru, ta má připomínat slavné trhy konající se v německém Norimberku. Čím se tak proslavily? Nejrůznějšími druhy svařeného vína a punčů, jejichž receptura je tajná a složení se pravidelně kontroluje. Jestli ale nakonec letos bude možné vyhlášený punč v Olomouci ochutnat, zatím není jasné - v Praze totiž úřady punč zakázaly (čtěte "Úředníci nedovolí nalévat grog a punč na pražských vánočních trzích").

Organizátoři zde také chystají bohatý program: divadlo pro malé i velké, ukázky adventních zvyků, dobové atrakce, vyřezávaný betlém či zpívání koled na náměstí. Součástí trhů bude i otevřené kluziště, které zůstane v provozu do konce února. Otevřeno bude denně, vstup zdarma.

Na náměstí se můžete vydat i na Silvestra. Program zde začíná v 16 hodin a skončí ve dvě ráno. Návštěvníci se mohou těšit na dva ohňostroje, jeden v 18 hodin pro děti, druhý o půlnoci. Více na: www.vanocnitrhy.eu

Advent na hradě i zámku

BOUZOV: Adventní prohlídky

Prohlídka na Bouzově

Hrad Bouzov nedaleko Olomouce zve na adventní prohlídky, kde připomene dávno zapomenuté vánoční zvyky a návštěvníci budou moci ochutnat tradiční pokrmy.

Na vánočně laděné prohlídky hradu, který známe z mnoha českých pohádek, se můžete vypravit 1. a 2. prosince, začíná se ve 14 hodin. Je lepší se dopředu zaregistrovat (na telefonním čísle 775 888 960). Prohlídky se budou konat 8. a 9. prosince.

Další akce chystají na vánoční prázdniny, 26. a 27. prosince tu bude k vidění živý betlém.

Vstupné: dospělý 200 Kč, dítě do 15 let 100 Kč, dítě do 6 let zdarma.
Více: www.hrad-bouzov.cz

KARLŠTEJN: Královský advent

Na náměstí pod slavným hradem Karlštejn se bude v neděli 2. prosince konat vystoupení tanečních, pěveckých a hudebních souborů a mnoho dalšího. Program začíná v 11 a skončí v 17 hodin. V neděli ve 14 hodin lze vyrazit na hrad do kaple svatého Mikuláše, kde se koná mše svatá – requiem za Karla IV., od jehož úmrtí uplyne 634 let.

Karlštejn je jedním z hradů, kde se provází i v prosinci, a to o víkendech od 10 do 15 hodin. Vstup na vystoupení zdarma.
Vstup na hrad: dospělí 170 Kč, děti 110 Kč, rodina 540 Kč.
Více: www.hradkarlstejn.cz

SYCHROV: Vánoční dobroty

O víkendu 1. a 2. prosince se uskuteční od 9 do 16 hodin na zámku Sychrov nedaleko Turnova vánoční trhy. Na nádvoří budou stát stánky s drobnými dárky, vánočními ozdobami, vánočkami a dalšími tradičními dobrotami. K tomu na zámku chystají doprovodný program – vystoupení folklorních souborů a divadla Studna.

Vyrazit sem ovšem nemusíte jen za adventem. V sobotu v zámecké Oranžerii v rámci cyklu Čaj o páté vystoupí kreslíř a humorista Petr Urban, který povypráví například o tom, kde bere inspiraci ke svým vtipům. Po skončení se bude konat autogramiáda kolekce pohlednic "Ruda Pivrnec objevuje zámek Sychrov".

Sychrov je pro návštěvníky otevřen celoročně. I v prosinci sem můžete vyrazit na prohlídku, a to každý den od 10 do 14 hodin.
Vstupné na adventní trh: dospělí 50 Kč, děti do 15 let 30 Kč
Vstupné na zámek: dospělí 150 Kč, děti 6 až 15 let 100 Kč, rodina 400 Kč. Více: www.zamek-sychrov.cz

Advent ve skanzenu

ZBEČNO: Hamouskův statek

Unikátní Hamouskův statek ležící ve Zbečně ve středních Čechách nedaleko Křivoklátu zve do svých prostor i o adventu. V unikátním roubeném domě a jedné z nejstarších veřejnosti zpřístupněných památek lidové architektury ve středních Čechách se v sobotu a neděli koná akce, která předvede, jak se zde žilo v adventním čase. Nebude tu chybět ukázka tradičních řemesel a lidových zvyků.

Akce začíná v 9 a skončí v 16 hodin. V sobotu v 11 a ve 14 hodin k tomu vystoupí středověká kapela Gutta. Otevřeno bude i během dalších víkendů. V neděli 9. a 16. prosince se mohou návštěvníci těšit na loutkové divadlo Vysmáto (v 11 a ve 14 hodin).
Vstupné: dospělí 30 Kč, děti 15 Kč.
Více: www.zbecno.cz

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: Mikulášský podvečer

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm

Do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm se můžete vypravit 5. prosince za Mikuláši. Akce začíná v části Dřevěné městečko ve 14 hodin. V Janíkově stodole zahrají pohádku Zatoulané botičky, v 16:30 zde začíná mikulášská nadílka (rodiče mohou přinést pro své děti dárky, které jim Mikuláš nadělí). V 17:30 začíná v kostele svaté Anny koncert sboru Basové G.

Dřevěným městečkem bude procházet Mikuláš i Mikulášova matička. Hodné děti od nich dostanou malý dáreček. V chalupách bude možné vidět, jak se lidé v dřívějších dobách připravovali na vánoční svátky. Nebudou chybět řezbář, perníkářka či přadlena.

Děti do 15 let vstup zdarma, dospělí 60 Kč.
Více: www.vmp.cz

HLINSKO: Vánoce na Veselém kopci

Na Veselém kopci nedaleko Hlinska bude možné od 1. do 9. prosince vyrazit do skanzenu lidových staveb Vysočiny, kde ožijí dávno zapomenuté zvyky tohoto kraje. Děti i dospělí se zde dozvědí, jaké dárky se dříve nadělovaly pod stromeček, jaké pečivo a jídlo vánoční svátky provázelo.

Nebude chybět kulturní program:

  • 1. 12. se tu budou zpívat koledy s Baldriánem z Pardubic
  • 2. 12. se koná mikulášská obchůzka spojená s nadílkou dětem
  • 8. 12. si můžete zazpívat koledy v nové kapli se skupinou La Via
  • 9. 12. se koná předvánoční jarmark a zazní tu koledy v podání Pouličníku z Tábora.

Otevřeno denně od 9 do 16 hodin.
Vstupné: dospělí 70 Kč, děti 40 Kč, rodina 180 Kč.
Více: www.vesely.kopec.eu

Adventní výstavy

PRAHA: Vánoční výstava v Betlémské kapli

Vánoční výstava v Betlémské kapli

Na 150 betlémů či vánoční ozdoby z přírodních materiálů můžete už po třiatřicáté obdivovat na Vánoční výstavě v pražské Betlémské kapli. Kromě toho se tu můžete dozvědět vše o čase: jak se měřil v minulosti, jak se měří dnes.

Součástí expozice jsou například staré hodiny, sluneční a vodní hodiny, dvoje krásné věžní hodiny, ale také třeba funkční hodinky s vodotryskem. Bude sem docházet i hodinář, který lidem vysvětlí, jak hodiny fungují. Obdivovat bude možné zvony, permanentní kyvadlo, řeku času dlouhou 26 metrů, ale i nový betlém řezbářky Dagmar Koverdynské vyrobený speciálně pro tuto výstavu. Práci řezbářů a sklářů tu bude možné obdivovat 1. a 2. prosince. Výstava potrvá do 6. ledna.

Otevírací doba: denně 9 až 18 hodin.
Vstupné: dospělí 50 Kč, děti, studenti, důchodci 25 Kč
Více: www.vanocnivystava.cz

LITOMYŠL: Skleněné ozdoby

V Litomyšli je možné vyrazit do zámeckého sklepení obdivovat skleněné ozdoby. Ty jsou navěšené na dvanácti ozdobených vánočních stromečcích. Každý z nich je v jiné barevné variantě a v jiném duchu.

Spojuje je jediné: ručně foukané ozdoby vyrobené ve firmě Ozdoba CZ ve Dvoře Králové. K vidění tu jsou ozdoby, které si pamatujeme z dob komunismu, na děti tu čeká stromeček s veselými baňkami ve tvaru houbiček či autíček... Návštěvníci mohou obdivovat i moderní ozdoby s kamínky, které připomínají například dílo firmy Swarowski.

Stromečky stojí v expozici se sochami Olbrama Zoubka. Vánoční atmosféru dokresluje svařené víno, které se tu prodává. Výstava je prodejní.

Otevřeno o víkendech: 13 až 16 hodin
Vstupné: dospělí 30 Kč, děti 15 Kč
Více: www.smetanovalitomysl.cz

LEŠNÁ: Betlémy, ornáty a háčkované ozdoby

Na zámku v Lešné u Valašského Meziříčí je možné vyrazit na výstavu ornátů a papírových betlémů ze soukromé sbírky, kterou doplňují slavnostní vánoční dekorace a kolekce krajkových ozdob. Na víkendy je plánovaný i zajímavý program: tuto sobotu a neděli 1. 12. a 2. 12. je možné si zde vyzkoušet výrobu vánočních dekorací a figurek do betléma a 12. až 16. prosince zde organizují Zdobení perníčků (je nutné se dopředu objednat).

Vánoční koncert folklorní skupiny Meziříčan se tu koná 16. prosince v 17 hodin.
Vstupné na zámek (s komentářem): dospělí 80 Kč, studenti a důchodci 50 Kč, děti 6 až 15 let 40 Kč, rodina 200 Kč.
www.muzeumvalassko.cz

Kam za betémy

JINDŘICHŮV HRADEC: Krýzlovy jesličky

Krýzlovy jesličky v Muzeu Jindřichohradecka

Vánoční atmosféru se vším všudy nabízejí Krýzlovy jesličky v Muzeu Jindřichohradecka. Největší lidový mechanický betlém na světě je zapsaný v Guinnessově knize rekordů. Ježíšek, Marie s Josefem na seně, pastýři spěchající do Betléma… nic zde nechybí. Postavičky do pohybu uvádí elektromotor, původně byly jesličky poháněné ručně. Celkem v betlémě stojí 1 398 figurek lidí a zvířat vyrobených z kašírovací hmoty a ze dřeva, 133 z nich se pohybuje. Jeho tvůrce Tomáš Krýza jej dělal šedesát let.

Vstupné: dospělí 60 Kč, rodina 120 Kč, děti do 4 let zdarma, děti, studenti 40 Kč
Otevírací doba: denně mimo pondělí 8:30 až 17 hodin, 24. prosince a 31. prosince otevřeno pouze dopoledne
Více: www.mjh.cz

CHOMUTOV: Fialův pohyblivý betlém

Bába pere prádlo na valše. Pijáci v hospodě pozdvihují půllitry a karbaníci mastí mariáš. Rybář na lodičce švihá prutem... V oblastním muzeu v Chomutově je možné navštívit Fialův pohyblivý betlém. Ten unikátním způsobem prezentuje stará řemesla (pekaře, skláře, zedníky, kameníky, tkalce, košíkáře...) a staré zvyky. Betlémář Josef Fiala dbal na to, aby staré přístroje byly vyrobeny podle skutečnosti.

Betlém je zasazený do krajiny Chomutovska, stojí tu hrad Hasištejn, kostel Nanebevzetí Panny Marie i městská věž.

Otevírací doba: úterý–pátek 10–17 hodin
Vstupné: dospělí 30 Kč, děti, studenti, senioři 30 Kč, rodina 60 Kč
Více: www.muzeum-cv.net

SUŠICE: Rozměrný mechanický betlém

V Sušici v Muzeu Šumavy lze obdivovat jeden z největších českých mechanických betlémů. Zachycuje život, tradiční řemesla, ale i lidovou architekturu – roubenky, šumavské statky, kamenné stavby. Nechybí ani zaniklá prášilská papírna či významné památky Sušice a jejího okolí.

Jesličky byly otevřené v roce 2004, mají rozměry 6 x 3,5 x 2,8 metru a autory jsou Karel Tittl a Pavel Svoboda. Tvoří je kolem třiceti velkých figur v popředí a dále přibližně 150 pevných a 150 pohyblivých figur. Pohybují se i některé z celkem 35 objektů (mlýnská kola, vory…).

Otevírací doba: úterý–sobota: 9–12, 12:45–17 hodin, neděle: 9–12 hodin
Vstupné: děti do šesti let zdarma, děti 6 až 15 let za 20 Kč, dospělí 40 Kč
Více: http://muzeum.sumava.net

Adventní koncerty

HRADEC KRÁLOVÉ: Koncert Gabriely Beňačkové

12. prosince je možné v Hradci Králové vyrazit na vánoční koncert Gabriely Beňačkové, sopranistky slovenského původu, která vystoupí s Filharmonií Hradec Králové a přednese operní árie a vánoční koledy.

Koncert se koná v sále Filharmonie v 19:30 a Beňačkovou doprovodí chlapecký pěvecký sbor Bonifantes.

Vstupné: od 420 Kč
Více: www.hkpoint.cz

PRAHA: Nedělní adventní koncerty v Rudolfinu

Dirigent Jiří Bělohlávek

V pražském Rudolfinu, domově České filharmonie, lze ve čtvrtek 13. prosince v době vánoční vyrazit na českou klasiku. Vystoupí tu Česká filharmonie s dirigentem Jiřím Bělohlávkem, program má název Unikátní dvořákovský komplet. Zazní tu Symfonie číslo 5 F dur a Symfonie číslo 8 G dur. Koncerty jsou dva: první v 10 hodin, druhý v 19:30.

Cena: od 200 do 800 Kč
www.ceskafilharmonie.cz

BRNO A PRAHA: Koncerty Hany Zagorové

Vánoční koncerty si připravila i Hana Zagorová. Vystoupí 5. prosince ve 20 hodin v brněnském Boby centru. Jako obvykle s ní zazpívá Petr Rezek, doprovázet je bude skupina Boom! Band.
Vstupné: 340 až 850 Kč

Na koncert Hany Zagorové je možné vyrazit i v Praze, a to do Lucerny 11. prosince (od 19 hodin). Kromě Petra Rezka zde bude možné slyšet i ostravskou zpěvačku Marii Rottrovou.
Cena: 300 až 1 400 Kč
Více: www.lucerna.cz, www.ticketpro.cz

REPUBLIKOVÉ TURNÉ: Bílé Vánoce s Lucií Bílou

Na vánoční turné vyráží také Lucie Bílá. Doprovodí ji kapela Petra Maláska. "Bílé Vánoce" začínají 2. 12. v Ústí nad Labem v Domě kultury. O den později vystoupí v Plzni. Její písně ovšem zazní i v Hodoníně (11. 12.), pražském divadle Karlín (13. 12.), olomouckém kině Metropol (14. 12.), Pardubicích (18. 12.), Frýdku-Místku (20. 12.), Liberci (21. 12.) a Českých Budějovicích (22. 12).

Více: www.luciebila.com

Kam za jídlem a pitím

VALTICE: Adventní víkend v podzemí

Do Valtic se vydejte od 7. do 9. prosince. Ve Valtickém podzemí bude možné ochutnat nejen místní víno, ale i adventní svařáky zdejších sklepmistrů a také minoritské punče podle originálních receptů.

Kromě toho labužníci ocení místní speciality a mohou si zde nakoupit dárky pro milovníky vína.

Více: www.valtickepodzemi.cz

VELKÉ POPOVICE: Prohlídka pivovaru s ochutnávkou

Trochu netradiční adventní program mají v neděli 9. prosince v pivovaru ve Velkých Popovicích ve středních Čechách. Chystají tu Kozlí nadílku - zajímavý program pro návštěvníky, kteří se mohou vydat například na prohlídku pivovaru, kde ochutnají pivní speciály. Prohlídky zájemce provedou výrobou piva a seznámí s historií pivovaru, odcházejí ve 12, 13, 14 a 15 hodin a budou stát pouze 40 Kč.

Konat se tu bude také druhý ročník soutěže o nejlepší vánočku Velkopopovicka. Vlastní vánočku lze do soutěže přihlásit od 9 do 12 hodin. Vyhlášení té nejlepší bude v 16 hodin.

V pivovaru zazní koledy (v 15 hodin) a všichni se mohou pustit do výroby velkého perníkového betlému. V Kozlím obchodě je možné nakoupit dárky pro milovníky piva.

Více: www.kozel.cz

PARDUBICE: Za mlsáním do Perníkové chaloupky

Vánoční perníčky

K Vánocům patří perník, a kde jinde ho ochutnat než v Perníkové chaloupce nedaleko Pardubic. Ta stojí u hradu Kunětická hora a na 8. prosince si zde připravili akci s názvem předvánoční pohlazení. Od 9 do 16:30 bude možné v původně loveckém zámečku, kde se dozvíte vše o historii perníků, obdivovat různé vánoční stromečky a dekorace.

A zkusit si nazdobit svůj perník, což vás naučí vynikající perníkářka Dana Holmanová. Dorazí i řezbáři a muzikanti, zazní tu koledy. Návštěvníci si zde budou moci koupit krajky, výšivky, keramiku, dřevěné hračky, drátěné ozdoby a samozřejmě perníky.

O občerstvení se postarají Červená Karkulka, Otesánkova mlsárna a provozovna s názvem U všech čertů – útulna a občerstvovna.

Místo vstupného se vybírá perníkovné: 60 Kč/osoba jakéhokoliv věku. Každý návštěvník dostane jeden perník.

Více: www.pernikova-chaloupka.cz

Tři tipy ze zahraničí na závěr

RAKOUSKO, Laa an der Thaya: vánoční trh

V dolnorakouském Weinviertelu u česko-rakouských hranic (hodinu cesty od Brna) lze 1. a 2. prosince ve sklepní uličce Loamgrui v Unterstinkenbrunnu nedaleko Laa an der Thaya oslavit příchod adventu. Vždy od 12 do 19 hodin se tu koná jedinečný trh: ve více než 60 sklípcích můžete nakoupit vína z regionu, domácí pálenky, vánoční punč, sladké speciality, ručně zhotovené vánoční ozdoby, svíčky, módní šperky, keramiku, vánoční jesličky a mnohem více.

V neděli 2. 12. se lze podívat v Laa and der Thaya na tradiční mikulášský průvod, který se koná na náměstí v 17 hodin. Akce začíná už v 15:30.

Více: www.loamgrui.at, www.landumlaa.at

NĚMECKO, Pasov: Trhy u svatého Stephana

V německém Pasově už to voní perníčky, punčem, pečenými jablky i tavícím se voskem. Nejlépe tuto atmosféru nasajete, pokud vyrazíte do centra města na vánoční trhy. Ty se konají u katedrály svatého Stephana. Trhy začínají dnes a skončí 23. prosince. Na každý den odpoledne tu mají připravený program.

Ochutnat tu můžete místní speciality, jako třeba Lebkuchen – speciální vánoční koláč připomínající perník.

Pasov leží asi hodinu od českého hraničního přechodu Strážný.

Otevírací doba trhů: pondělí až čtvrtek 10 až 20 hodin, pátek - sobota 10 až 21 hodin, neděle 11.30 až 20 hodin
Více: www.christkindlmarkt-passau.de

NĚMECKO, Moritzburg: za Popelkou

Německý zámek Moritzburg leží nedaleko Drážďan.

K českým Vánocům každý rok patří i pohádková Popelka s Libuší Šafránkovou v hlavní roli. Natáčela se na barokním zámku Moritzburg u Drážďan, kde je až do 3. března možné navštívit speciální výstavu věnovanou této slavné pohádce. Ta přiblíží autentické prostory, v nichž se Popelka pohybovala, je tu vidět i řada zajímavých rekvizit: Popelčiny šaty, boty, hudební nástroje. Nechybějí figuríny koňů nebo například sovy Rozárky. Je tu i křeslo režiséra Václava Vorlíčka.

Moritzburg leží asi patnáct kilometrů na sever od Drážďan, jede se po silnici S179.

Otevřeno mají denně od 10 do 17 hodin.
Vstupné do zámku: dospělý 7 eur, děti 3,50 eur, rodina (2+4) 14 eur
Více: www.schloss-moritzburg.de

Další tipy na adventní akce i reportáž z trhů ve Vídni vám přineseme příští týden.

  • Nejčtenější

Plíce planety jsou naruby. Amazonský prales vyrobil víc CO2, než pohltil

Především kvůli požárům a dalším lidským zásahům se převrací přirozené procesy v Amazonském pralese. Alespoň to tvrdí...

Skvělé výlety k vodním hladinám v Česku. Atmosféra těchto jezer vás okouzlí

„Ach, nechoď, nechoď na jezero, zůstaň dnes doma, moje dcero!“ stojí v Erbenovi. Ale to je jenom báseň. Vydat se na...

Německý květinový ráj. Na ostrově Mainau panuje středomořské klima

V německé části Bodamského jezera leží devět ostrovů, přičemž třetím největším je Mainau. Patří šlechtické rodině...

Hory a moře bez turistů? Zajeďte si do Albánie, středomořský stát překvapí

Premium Přirovnání ke šlehačce je opravdu namístě. Mnohdy si ji člověk z nějakých důvodů odříká, ale když zapomene na předsudky...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Rozhledny, lázně i jeskyně. Znáte zeměpisné rekordy v Česku?

Na rozmanité území, na kterém se nachází Česká republika, můžeme být právem hrdí. Ostatně, naši přírodu srdečně...

Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

  • Další z rubriky

Jaká místa v Česku jsou jako stvořená pro lásku? Objevte Luhačovice nebo Hudlice

Premium Životodárný cit může vypadat různě a stejně pestré jsou i naše tipy na výlety po krajích českých a moravských. Kam...

Až na vrcholky hor. Křížem krážem Českem po místech stvořených pro lásku

Premium Životodárný cit může vypadat různě a stejně pestré jsou i naše tipy na výlety po krajích českých a moravských. Kam...

Na co zírá mašinfíra SPECIÁL: Údolím Ohře za starých časů. Bez drátů a vlevo

Seriál Dnes vám ukážeme Podkrušnohorskou magistrálu mezi Karlovými Vary a Kláštercem nad Ohří, ovšem v podobě, jak vypadala...

Český výletník: Poezie stranou. Babiččino údolí je jen turistická iluze

Nedávný televizní film oživil zájem o Boženu Němcovou a také o Babičku. S ní je spojeno Babiččino údolí u České...

Výchova šokem: policie vytáhla čumila z auta, aby si prohlédl mrtvolu

Na německé dálnici A3 v Hesensku v neděli zahynuli při dopravní nehodě dva mladí lidé, muž ve věku 35 let na místě,...

Máte jeden z těchto mobilů? Brzy si s ním na mobilním internetu neškrtnete

Letošek je v Česku ve znamení vypínání sítí postavených na zastaralé 3G technologii. Jako poslední ji koncem listopadu...

Kristelová žaluje Novotného. Za zničenou kariéru chce půl milionu

Soud začal projednávat žalobu Kateřiny Kristelové na Pavla Novotného. Moderátorka tvrdí, že jí někdejší bulvární...

Nová Škoda Fabia odhalena, ceny startují na 330 tisících

Škoda odhalila v online světové premiéře čtvrtou generaci modelu Fabia. Automobilka také zveřejnila základní cenu...

KOMENTÁŘ: Konec legrace, teď začne pořádné zdražování

Postupné zpomalování růstu cen, které v Česku probíhalo od loňského července, je u konce. V březnu byla inflace na...

Mohlo by vás zajímat