Kupte si dovolenou se slevou na Holiday World

  19:59aktualizováno  19:59
Hledáte tip pro letošní dovolenou? Pak byste o víkendu měli zamířit na výstaviště v Praze Holešovicích. Na jednom z největších středoevropských veletrhů cestovního ruchu "Holiday World 2005" se tady představí na 700 vystavovatelů z 50 zemí s nabídkou domácích i zahraničních dovolených.

Doprovodný program zahrnuje výstavy, filmy, besedy, autogramiády i soutěže. V samostatném pavilonu se představí Indie s největší obchodní výstavou v novodobé historii ČR.

Letošní, již čtrnáctý ročník veletrhu Holiday World 2005 je rekordní po mnoha stránkách. Zúčastní se ho dosud největší počet vystavovatelů a přihlášených zemí, zabere v historii tohoto veletrhu největší výstavní plochou (20 900 m2) a letošní doprovodný program má oproti těm v minulosti nejvíce položek. Tradičně je víkendový Holiday World připravován pro veřejnost, dva předchozí dny jsou určeny odborníkům.

Novinkou je Indie zblízka

Letošní partnerskou zemí veletrhu je Ukrajina. Novinkou v historii veletrhu je samostatný národní pavilon Indické republiky, kde desítky vystavovatelů budou nabízet kromě vybavení na cestu, potravin a technického zboží také nábytek a interiérové dekorace, kožené zboží, oděvní konfekci a módní doplňky, koberce, šperky či drahé kameny. Na své si přijdou i vyznavači gastronomie a kultury. Několikrát během veletrhu také vystoupí skupina indických tanečníků.

Sedm fotografických výstav je rekord

Stalo se již tradicí, že lidé na veletrh Holiday World nechodí jen pro katalogy, ale také za celkovou atmosférou, kterou utváří doprovodný program. Letos budou moci zájemci zhlédnout v areálu veletrhu sedm fotografických výstav předních českých fotografů. Odlehlá místa naší planety přiblíží Ivan Bareš a Jakub Kasl, svět mizejících
národů a kmenů zachytil David Walter, špičkové fotografie z podmořského světa představí Richard Jaroněk a chybět nebude ani Ladislav Kamarád, který byl zařazen mezi desítku nejlepších fotografů přírody na světě.

Jiří Kolbaba se představí nejen výstavou, ale po oba víkendové dny na závěr filmové přehlídky Worldfilm připravuje diashow věnovanou arabskému světu. Své kolegy doplní Zdeněk Lhoták snímky z Nepálu.

"Worldfilm zahájíme pražskou premiérou dokumentu světoznámé Jane Goodallové, která čtyři desítky let strávila v Tanzanii studiem lidoopů. Více než desítka filmů s cestovatelskou tematikou bude v konferenčním centru prokládána vyprávěními cestovatelů a sportovců, besedami a autogramiádami," uvedla Hana Růžičková z Agentury Triumf.

Nebudou chybět ani cestovatelské legendy

Návštěvníci se mohou těšit na legendy českého cestovatelství Miroslava Zikmunda či Miloslava Stingla, který si pro své vystoupení spojené s filmem vybral atraktivní téma Světové sexuální rituály. Svůj nejnovější film "Tanec modrých andělů-Každý sní svůj sen" promítne světoznámý filmař-potápěč Steve Lichtag, o své nové cestě na Mount Everest přijde vyprávět úspěšná evropská horolezkyně Soňa Vomáčková-Boštíková.

Se svými zážitky z reportážních cest se přijde podělit Milan Vodička z Mladé fronty Dnes, který navštívil tsunami postižené Thajsko. Pavla Jazairová bude hovořit o Indii.

A to výčet akcí není zdaleka vyčerpán. Každý návštěvník veletrhu Holiday World obdrží ke vstupence dárek - knížku slevových kuponů s časově omezenými slevami na zájezdy vybraných vystavovatelů. První tisícovka návštěvníků získá každý den ke vstupence aktuální číslo časopisu Travellife. Otevírací doba je každý den od 9. do 18. hodiny.

Doprovodný program Holiday World 2005, určený pro veřejnost

SOBOTA 19. února

10.00 Šimpanzí svět Jane Goodall: Návrat do Gombe (pražská premiéra dokumentu světoznámé anglické primatoložky; po projekci beseda)
11.30 Odkrytá tvář Indie: pohled do vnitřního světa indického subkontinentu (odkryté rituály a zázračná moc svatých mužů) - diapozitivy, beseda
12.30 Miroslav Zikmund na Srí Lance: Sloni žijí do sta let
13.30 Miloslav Stingl: Světové sexuální rituály - projekce filmu, beseda
14.30 Miroslav Náplava: 100 let od narození českého velikána Eduarda Ingriše - diapozitivy, beseda
15.00 Novou cestou na nejslavnější vrchol světa: objevná expedice na Mount Everest - beseda, diaprojekce výstupů na osmitisícovky Makalu a Lhotse
16.00 Odpoledne s National Geographic: Češi v Antarktidě
17.00 Jiří Kolbaba: Omán, Pohádka tisíce a jedné noci - diashow

NEDĚLE 20. února

10.00 Projekce reportáží České televize Objektiv - slavnostní křest výběrové videokazety
11.00 Miroslav Šebela: Obří želvy a záchrana Galapág - projekce filmu, diapozitivy, beseda
12.00 Milan Vodička: Thajsko - Peklo v ráji - diapozitivy, beseda
13.00 Steve Lichtag: Tanec modrých andělů - Každý sní svůj sen; křest DVD s filmem, projekce filmu, beseda
14.00 Richard Jaroněk: Napadení velkým bílým žralokem - diapozitivy, beseda
15.00 Losování soutěží
15.20 Rudolf Švaříček: Koruna planety

 

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky, ceny pohonných hmot a rizikové úseky na jednom místě.

Nejčtenější

VIDEO: Stejná trasa, kolo vs. elektrokolo. Rozdíl je v desítkách kilometrů

O kolik kilometrů více se dá najet při jednom výletu na elektrokole v porovnání...

Elektrokola lidé často využívají pro usnadnění jízdy v kopcích a horách. Skvěle přitom mohou pomáhat i na rovných...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Stála miliardy, teď je jaderná elektrárna na Filipínách atrakcí pro turisty

Osamělý telefon na stole mě spojuje přímo s prezidentskou kanceláří. Nejsem...

Jaderná elektrárna v Bataanu měla rozsvítit filipínský ostrov Luzon. Namísto toho se z celého projektu stala miliardová...

Bojujeme i za vás, vzkazuje do Česka indián, který chrání deštný prales

Zdaleka největší hrozbou pro lidstvo je to, že úplně rezignovalo na duchovní...

Manari Ushigua je náčelníkem amazonského kmene, kterému v džungli devastované těžbou ropy hrozí vymření. Zhyne-li...

Nejstrmější ulice na světě je ve Walesu, má sklon přes 37 procent

Ulice Ffordd Pen Llech v severním Walesu je se sklonem 37,45 % nejstrmější...

Nejstrmější ulice na světě je v severním Walesu, ve městě Harlech. Potvrdili to zástupci Guinessovy knihy rekordů s...

Další z rubriky

Jen pro odvážné. CNN doporučuje návštěvu kostnice v Sedlci u Kutné Hory

Kostnice v Sedlci u Kutné Hory

Americká zpravodajská stanice CNN ve své cestovatelské sekci láká k návštěvě kostnice v Sedlci u Kutné Hory. Případné...

Na co zírá mašinfíra: Hurvínkem východními Čechami od Gočára k Rumcajsovi

Motorový vůz M 131.1228 Pardubického spolku historie železniční dopravy ve...

V oblíbeném seriálu se po čase opět vrátíme do východních Čech. Historickým motorovým vozem M131.1228 zvaným Hurvínek,...

Zaniklé tratě: Dobrovickou dráhu napojili na hlavní trať až po její smrti

Poslední vlak vedený lokomotivou 433 043 ve stanici Dobrovice-město, 31. 12....

Dnešní Zaniklé tratě nás zavedou na rozhraní středočeského a královéhradeckého kraje. Projdeme lokálku, která měřila...

Najdete na iDNES.cz