Rychle rostoucí středisko pod Králickým Sněžníkem se nedávno dostalo na stránky zahraničního tisku – včetně titulní strany magazínu Time –, a to především díky svému unikátu, jímž je Sky Bridge 721. Jde o nejdelší visutou lávku pro pěší na světě. Turisty táhne i nádherná národní přírodní rezervace Králický Sněžník, která v zimě nabízí báječné podmínky pro skialpinisty nebo běžkaře.
Garance perfektních sněhových podmínek
Dolní Morava ale láká i na další české „nej“: nejdelší sjezdovku měřící 3,7 kilometru. Resort dlouhodobě investuje do nejmodernějších technologií – jen za poslední roky putovalo do zasněžovacího systému 600 milionů korun. Díky tomu zde panuje záruka kompletně vysněžených sjezdovek v té nejvyšší kvalitě. Výrazně tomu napomáhají i dvě zasněžovací jezera s objemem 100 000 m3 vody. Návštěvníci jistě ocení i parkování přímo u sjezdovek a nástupních stanic lanovek.
Celkově je ve středisku k dispozici 10 kilometrů sjezdovek pro začátečníky i pokročilé. Mezi rodinami je oblíbená především sjezdovka Vyhlídková, která je díky své šířce bezpečnější a přehlednější než většina běžných tratí. Navíc, jakmile se setmí, trať se mění v osvětlenou sáňkařskou dráhu o délce 2,2 kilometru. Ve spodním areálu je pro návštěvníky připravena zóna s klopenkami, terénními vlnami a dvěma tunely. Připraven je také Mamutíkův skipark nebo profesionální lyžařská škola pro děti od 3 let.
Děti do 6 let lyžují celý den ZDARMA |
Sezona s řadou novinek
Významnou novinkou letošní zimní sezony je otevření tří nových apartmánových domů – Vista Apartments nacházejících se přímo u sjezdovek a nástupní stanice na sedačkovou lanovku. Lyžařům je k dispozici 171 apartmánů pro dvě až pět osob. Rezervace už jsou spuštěny, první termíny si mohou zájemci rezervovat od 29. listopadu.
V apartmánech budou mít návštěvníci k dispozici ložnici, obývací pokoj s rozkládací pohovkou, koupelnu, kuchyňský kout s jídelním stolem, ale také balkon, odkud si budou moci vychutnávat krásy horské přírody v okolí Králického Sněžníku. Zároveň je každý dům vybaven společenskou místností s dětskou hernou, venkovní terasou a úschovnou lyží a kol. Navíc, pro maximální pohodlí bude mezi apartmány a sjezdovkami v zimních měsících jezdit shuttle bus.
Bez recepce, vše zařídíte online
„Vista Apartments byly navrženy s ohledem na dnešní moderní standard, a to s cílem vytvořit příjemné prostředí pro pobyt na horách. Apartmány nabídnou soukromí, komfortní dostupnost služeb resortu i blízkost přírody Králického Sněžníku,“ uvádí Šárka Braunerová z Horského resortu Dolní Morava.
Všechny apartmány budou zcela samoobslužné a bezkontaktní. Rezervaci si návštěvníci vyřídí online, stejně tak obdrží i veškeré potřebné informace k pobytu. Před příjezdem na místo získají pouze PIN kódy, které jim umožní přístup k objektům, pokojům, parkování či úschovnám kol a lyží.
Skipas s 30% slevou a flexibilní ceny skipasůChcete si zalyžovat, a ještě ušetřit? Ubytujte se v nových Vista Apartments na Dolní Moravě a lyžujte levněji. Pro všechny ubytované nabízí resort slevu 30 % na skipasy. Stejně tak ostatní návštěvníci včasným nákupem skipasu díky flexibilním cenám ušetří řádově stovky korun. |
Vybudováním nových apartmánových domů Vista Apartments přímo u sjezdových tratí resort významně rozšířil nabídku nadstandardních ubytovacích kapacit, a doplnil tak stávající kapacity k rodinnému hotelu Wellness hotel Vista, Penzionu Terezka a horským chatám, kde bude nyní dohromady možné ubytovat více než tisícovku lidí.
Do nových restaurací za skvělou gastronomií
A nejde jenom o ubytování, od letošní zimy se rozšíří i zdejší nabídka kvalitního stravování. „Současně s apartmány budeme otevírat další dvě novinky. Půjde o novou restauraci Marcelka s pekárnou přímo na sjezdovce a restauraci Podbělka s lobby barem ve Wellness hotelu Vista. Obě budou základní součástí gastronomických provozů pro nové apartmány,“ popisuje Šárka Braunerová z Horského resortu Dolní Morava.
Ani tím novinky na Dolní Moravě nekončí. Už teď resort plánuje, že na konci příštího roku otevře jeden z nejmodernějších horských wellness parků v Česku – Aqua Terme Spa Vista. „Velkorysá bazénová část nabídne zážitkové a relaxační bazény ve vnitřní i venkovní části, tobogány a skluzavky pro děti i mnoho odpočinkových zón včetně gastro provozů. Najdete tu také vnitřní saunový svět, beauty zóny s masérnami nebo dvě privátní spa pro maximální soukromí, ale především venkovní saunový svět, který naplní očekávání i těch nejnáročnějších milovníků wellness,“ popisuje Šárka Braunerová Horského resortu Dolní Morava.
Chybět nebude ani venkovní jezírko se stylovou srubovou saunou a oblíbenými saunovými rituály, panoramatická sauna, pára na jezeře nebo odpočívárny s čajovnou.





















