Nejlepší lyžařské areály pro rok 2018. Absolutním vítězem je Val Thorens

  13:18aktualizováno  13:18
Přední odborníci na lyžařskou turistiku zveřejnili o víkendu výsledky letošního ročníku celosvětové soutěže World Ski Awards Titul Nejlepší lyžařský resort 2018 získalo francouzské středisko Val Thorens. Prestižního lyžařského Oscara za nejlepší lyžařské středisko České republiky získal již počtvrté Skiareál Špindlerův Mlýn.

Titul Nejlepší lyžařský resort 2018 získalo francouzské středisko Val Thorens. | foto: Profimedia.cz

World Ski Awards je prestižní soutěž, ve které se každým rokem utkají věhlasné lyžařské resorty z celého světa. Hlasují v ní nejen přední odborníci na lyžařský průmysl a horské hoteliérství, ale i stovky tisíc lidí z široké veřejnosti. Konečné pořadí lyžařských areálů, provozovatelů lyžařských středisek i lyžařských hotelů určuje počet hlasů v anketě.

Slavnostní ceremoniál se uskutečnil tradičně v rakouském Kitzbühelu. Nejlepším lyžařských střediskem pro 2018 se stal francouzský resort Val Thorens. Letošní ročník je šestým v pořadí této soutěže a Val Thorens vyhrál celkem pětkrát, porazit ho dokázal pouze v roce 2015 Kitzbühel.

Organizátoři soutěže zveřejňují v jednotlivých kategoriích pouze vítěze. Na nejlepší lyžařský resort bylo nominováno celkem 25 středisek z celého světa, z každé země jeden. Mezi finalisty byl například německý Garmisch-Partenkirchen, italský resort DOLOMITES Val Gardena, švýcarský Verbier nebo rakouský Kitzbühel.

Kromě nejlepšího lyžařského střediska roku se vyhlašuje vítěz v několika dalších kategoriích. Nejlepších freestylovým resortem byl zvolen švýcarský LAAX, nejlepším lyžařským hotelem se stal W Verbier ze Švýcarska, nejlepší horskou chatu najdete v Zermattu (Chalet Les Anges). 

V Česku vládne Špindlerův mlýn

Odborná porota ocenila také české a slovenské areály. Vítězem v Česku je Skiareál Špindlerův Mlýn, nejlepším lyžařským střediskem na Slovensku se stala Jasná Nízké Tatry. Ocenění za Českou republiku osobně převzala delegace v čele s ředitelem špindlerovského skiareálu René Hronešem. 

„Velmi mě těší, že se nám podařilo už počtvrté za sebou obhájit vítězství. Úspěch vnímám jako ocenění naší celoroční práce a snahy neustále zkvalitňovat nabídku služeb. Ocenění je pro skiareál i další výzvou nepolevovat a dále se snažit středisko modernizovat a posouvat k lepšímu,“ uvedl ředitel Hroneš.

„Pro letošní zimní sezonu jsme se zaměřili na změnu systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů a sami se rozhodnou, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které přinese kromě pohodlného nákupu lyžařům i zajímavé úspory,“ uvedl Hroneš.

Novinkou největšího krkonošského areálu jsou také samoobslužná klientská centra GOPASS Tickets nebo nová technologie úpravy sněhu – SNOWsat. Metoda měří sněhovou pokrývku digitálně pomocí GPS, a to s přesností na tři centimetry. Speciální čidla na rolbách ušetří naftu, elektřinu, vodu a sjezdovky budou připraveny kvalitněji a v kratším čase. Letošní zimní sezona odstartuje ve Špindlerově Mlýně v sobotu 8. prosince tradičním Ski Openingem s bohatým doprovodným programem. Zalyžovat si však budete moci již v pátek 7. prosince.

World Ski Awards 2018

Celosvětová soutěž byla založena v roce 2013 a jejím cílem je zvyšovat standardy lyžařského průmyslu a oceňovat organizace a areály, které jsou lídry ve svém oboru. Porota neoceňovala jen lyžařská střediska a hotely, hodnotila v deseti různých kategoriích, od středisek přes hotely a horské chaty až po tour a transfer operátory.

World's Best Ski Resort 2018
Val Thorens (France)

World's Best Freestyle Resort 2018
LAAX (Switzerland)

World's Best Ski Hotel 2018
W Verbier (Switzerland)

World's Best New Ski Hotel 2018
Fahrenheit Seven Courchevel (France)

World's Best Green Ski Hotel 2018
rocksresort (Switzerland)

World's Best Ski Boutique Hotel 2018
Aurelio Lech (Austria)

World's Best Ski Chalet 2018
Chalet Les Anges, Zermatt (Switzerland)

World's Best New Ski Chalet 2018
Chalet des Cascades (France)

World's Best Ski Resort Company 2018
Bergbahn AG Kitzbühel

World's Best Indoor Ski Resort 2018
Ski Dubai (UAE)

World's Best Ski Tour Operator 2018
Sunweb

World's Best Ski Travel Agent 2018
Leo Trippi

World's Best Heli-Ski Operator 2018
Bella Coola Heli Sports (Canada)

World's Best Ski Transfer Operator 2018
Schneebeben

Outstanding Contribution to Ski Tourism 2018
Juan Cruz Adrogué

Autor:

Nejčtenější

Influenceři chtějí všechno zadarmo. Běžte pracovat, odbyl je hoteliér

Někteří cestovatelé se snaží vyměnit své fotografie na sociálních sítích za...

Je to práce snů. Cestujete si po světě, své fotografie zveřejňujete na sociálních sítích, a pokud jste opravdu dobří...

Dovolené tisíců Čechů v ohrožení, neštěstí Boeingu dopadá na cestovky

Letadlo typu Boeing 737 společnosti Smartwings

Ohrožené dovolené s odletem z menších českých letišť nebo osekaná linka na Kapverdské ostrovy a do sousedního Senegalu....

Prázdné a nenápadné pláže v Itálii. Užijte si dovolenou bez návalu ve vodě

Monopoli, zátoka Porta Vecchia

Itálie není jen Bibione, Caorle či Portofino. I v jedné z nejnavštěvovanějších zemí světa se najdou místa u moře, kde...

Dovolená v karavanu: levné to není a chce to trpělivost, cílem je cesta

Karavany

Obytná auta jsou v kurzu a stále více Čechů si je nejen pořizuje, ale hlavně půjčuje. Vidina dobrodružné dovolené je...

Horší než v Benátkách. Nádherný Lucern trápí obrovský nával turistů z Asie

Zimní večery jsou perfekní dobou, pokud chcete mít symbol Lucernu -...

Když se Švýcara zeptáte, jaké je nejhezčí město jeho vlasti, pravděpodobně Vám odpoví: „Lucern“. Na přísně katolickém...

Další z rubriky

Lyže v Německu, postel v Česku. Zkusili jsme lyžování na Velkém Javoru

Lyžování na Grosser Arber stojí za to i v pozdějších odpoledních hodinách, kdy...

Moderní lanovky, sjezdovky všech obtížností, výborné sněhové podmínky obvykle až do dubna a perfektní zázemí. To jsou...

Po stopách medvědů. Vydali jsme se na lyžích do Veporských vrchů

Psí karavana u samoty Kučelach

Hory na středním Slovensku nabízejí nekonečné možnosti pro lyžařské tuláky nebo skialpinisty. Zdejší vrcholy nejsou ani...

Exotika, jakou jen tak nezažijete. Lyžování v odlehlém Tádžikistánu

Safed Dara, jediné lyžařské středisko v hornatém Tádžikistánu. Devadesát tři...

Hodně věcí je tady jinak. Už jen při hledání informací budete mít pocit, že lyžařské středisko Safed Dara ani...

Najdete na iDNES.cz