Diskuse k článku

Deštné: mekka skibobistů, dobrý funpark a rodinná pohoda

V Deštném v Orlických horách nečekejte zázraky. Je to menší jednodušší středisko, kde najdete sjezdovky spíše pro méně náročné lyžaře. Velkým plusem ale je hezká příroda a pohodová atmosféra. Navíc tam nyní panují ideální podmínky. Na svazích leží 15 až 20 cm umělého sněhu a na něm 70 cm přírodního.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

robinhud

Fronta do čtvrt hodiny?

O víkendu? Půl hodiny a přitom člověk čumí na vip zákazníky kteří projíždějí vedle turniketu. Takže ten co stojí frontu sjede jednou a vip zákazníci  třikrát. O víkendu mě tam už neuvidí. Další problém je fotobuňka u nástupního turniketu při vjezdu na pás lanovky. Pokud stojíte mimo paprsek jezdí pouze prázdné sedačky a vlekaři toho nešťastníka ani neupozorní čím to je, že nemůže nastoupit.Rv

0/0
14.2.2010 19:10

Ferda.Brabenec

Re: Fronta do čtvrt hodiny?

Letošní zimu se nestálo 30 min. ani jednou. Při největší návštěvě, kterou jsme zaznamenali v lednu se stálo u lanovky 17 minut, ale s možností vyjet na studený vrch pomou nebo kotvou kde se stálo od 3 do 12 minut. (je pravda že 17 min. fronta už vypadá hrozivě) Za poslední tři víkendy se u sedačky nestálo déle než 10 minut, u kotvy a pomy se i o víkendech jezdilo téměř bez čekání nebo bez čekání. Změřte si to.R^  Jsem na svahu téměř každý den (chodím frontou) a neregistruji, že by měli lyžaři problém s fotobuňkou.

0/0
15.2.2010 16:02

Ledrp

Re: Fronta do čtvrt hodiny?

O víkendu před vánočními svátky jsem byl v Deštné na večerním lyžování. Sjel jsem to 7x. Vzhledem k tomu že jsem neustále jezdil a stál pouze ve frontě a dolů mi to trvá přibližně 4 minuty tak  průměrný čas nahoru byl přibližně 25,7 min. S tou nástupní závorou jsem to zažil i já přímo osobně. Ujela mi sedačka ač jsem stál u závory. Nebyl jsem dostatečně blízko. A určitě jsem nebyl jediný. Nebyl problém vidět prázdné sedačky i dvě za sebou.  Ona i fronta těch 10 minut o které píšete je dost a znamená to tak 11 jízd. 5 minut se palazí lanovka nahoru a to doslova Na míň už ten frekvenční měnič zřejmě nejde nastavit. Kotvový vlek při večerním lyžování nejede. Zavírání turniket pět minut před koncem provozní doby je místní specifikum. Atˇvzpomínám jak vzpomínanám nikden jinde jsem na to nenarazil a nebo jsem si nevšiml. Na Černé Hoře na Protěži večerní lyžování 3 hodiny (opravdu projdete turniketem i 1 minutu před koncem) Sjezdovka 1800 m cena 250 Kč. 

0/0
15.2.2010 22:10

Honoson

sněhové zpravodajství

Tady jsou zajímavé informace k Deštné, sněhové zpravodajství atd. Třeba se to hodí.

http://www.lyzovani.atlasceska.cz/destne-v-orlickych-horach/

0/0
14.2.2010 15:01

chicocheco

hrůza

Tolik anglismů v jednom českém článku jsem ještě neviděl. 8-o

0/0
13.2.2010 13:14

J i ř í

Mekka?

To jsem zvědav, jestli Arabové píší o Mekce, že je to Deštné poutníků. A funpark? Nemá to být fuňpark, jako že se v něm funí?

0/0
13.2.2010 12:02

Najdete na iDNES.cz