Diskuse k článku

Brádlerovy boudy: skialpy si užijete přímo na hřebenu Krkonoš

Na dosah horských vrcholků, vysoko nad Špindlerovým Mlýnem, leží jedna z nejstarších turistických chat Krkonoš. Díky své poloze kousek pod hřebenem jsou Brádlerovy boudy ideálním výchozím bodem pro skialpové výlety po okolí. Potřebné vybavení i zkušeného instruktora přitom seženete přímo tady.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J i ř í

Skialpové

A v Alpách se zase dělají skikrkonošové výlety.

0/0
8.3.2010 22:11

vítek z prčice

Brádlerova ?

Tento název mé generaci nic neříká. Ani moji příbuzní z Krkonoš tento název neznali.

"Doma" jsem byl, až když jsem si přečetl, že byla také Fučíkova. Tam jsem byl. Musíme pořád všechno přejmenovávat? Nemám nic proti Brádlerovi, ani Fučíkovi, ale kdo se v tom má vyznat. Co kdyby ta bouda byla třeba "Na hřebenech". To by snad za dalších 20 či 50 let nikomu nevadilo. Jinak se dožijeme třeba toho, že po příchodu Čínské lidové osvobozenecké armády do Evropy se bude bouda jmenovat "Maršála Ču - Te". :-)

0/0
6.3.2010 13:38

Tulák Joska

Re: Brádlerova ?

Brádlerova to byla od 20. let, a celou válku, můj děda to naopak znal jen jako Brádlerky. Nevím, proč by měl zůstat název Fučíkova, to jsme mohli nechat všechny Gottwaldovy ulice i Stalinova náměstí...

0/0
6.3.2010 14:54

boganek

Re: Brádlerova ?

A co by se asi stalo /  takhle jsem jen ukojili ega pár blbečků, co holt plivnou na všechno

0/0
7.3.2010 21:28

Netorack

Brádlerovy boudy

BB můžu s klidem doporučit, vloni jsme tam byli na víkend v létě a na Silvestra. Od ostatních chalup se liší zejména tím, že je tam _normální_ a milý personál (kdo si někdy dovolil chtít něco po personálu na Luční či Labské boudě, asi ví, o čem mluvím). Taky tam mají super kuchaře a ceny jsou OK.

0/0
6.3.2010 12:35

alicia

Re: Brádlerovy boudy

Taky jsem tam byla již několikrát .... je tam opravdu krásně, je to tam jako by se tam zastavil čas ;-D  málo kde se setkáte s takovími ochotnými lidmi jako je personál tam R^ ;-D 

0/0
6.3.2010 15:55

horoajfel

rizika Skialpinismu

Vážená IDNES crew,

hezký článek i fotky, akorát mi tam chybí fakt, že rizika spojená s pohyben ve volném terénu jsou mnohem vyšší a že každoročně pod lavinou zahyne v ČR nejeden člověk a jsou mezi nimi i zkušení skialpinisti a horolezci.

Váš článek působí na čtenáře, že je to vlastně bezpečná aktivitat a že pod sněhem člověk klidně hodinu přežije.

Díky za eventuální úvahu.

horoajfel;-)

0/0
6.3.2010 11:53

Mozek2

Fučíkovy

od roku 1989 se vrací ke svému původnímu názvu.

- to se mi nezdá. V lednu 1993 jsem tam byl na školním lyřařském výcviku a název Fučíkovy boudy se ještě používal - nevím však zda "ze setrvačnosti" nebo už oficiálně.

0/0
6.3.2010 10:31

Najdete na iDNES.cz