Online reportáž

19:05
Tak ještě potřebuje pár dalších papírů, ale byrokratický celní proces je v procesu! Konečně...
2:05
 • Zapečetěná obálka, uvnitř které je... temporary import licence, která nás

  Zapečetěná obálka, uvnitř které je... temporary import licence, která nás opravňuje k bezcelnímu dovozu trabantů, maluchů a jaw po tři měsíce. Konečně! Věřím, že do pátku pojedeme. / Autor: Jakub Nahodil pro iDNES.cz

8:11
Už přes týden sháníme pro Radka, jednoho z Poláků, náhradní pas. Nepomohla polská ambasáda ve Venezuele ani Brazílii, nepomohla holandská ambasáda v Guyaně, nepomohl dánský konzulát a místní policie už vůbec ne. Dneska zašel na britskou ambasádu jako poslední instanci. Zítra dostane britský emergency passport na tři měsíce! God Save the Queen!
1:23
Základna federálního agenta Brazílie. Velmi kultivované vystupování, pistole za pasem a dobré kafe. Vytvořil nám na počkání velmi důležitě vypadající papír potvrzující, že k vjezdu do Brazílie není třeba žádný papír. Snad to pomůže.
16:24
Poslední novinky! Potřebujeme potvrzení, že nás s auty pustí do Brazílie, přitom neexistuje žádné omezení pro vjezd tam. Sháníme papír, který potvrdí, že žádný papír není potřeba. Snad to celou věc ještě víc nezkomplikuje. Čtěte celou reportáž: "Češi jsou vězni města zloduchů. Expedice v ohrožení, drží jim trabanty"
4:56
 • Našli jsme náš konzulát. Je to milé místo a vzhledem k tomu, jak je Guyana

  Našli jsme náš konzulát. Je to milé místo a vzhledem k tomu, jak je Guyana malinká, je i docela velký. Má všechny náležitosti, jaký má správný konzulát mít. Jen konzul tam nebyl. Volali jsme mu, říkal, že udělá, co bude v jeho silách. Tak uvidíme. / Autor: Jakub Nahodil pro iDNES.cz

4:52
Návštěva ministryně zahraničí dopadla dobře. Vedoucí protokolu je rázná lady, tvářila se, že stejně rázně bude řešit naši věc. Tak uvidíme. Užvíme, kde sídlí prezident. Viděli jsme i jeho porsche. Půjdeme na něj přes auta.
5:54
Je tu čtvrt na dvanáct v noci a právě jsme volali ministryni zahraničních věcí. Ukázala se, že je to švagrová jednoho z našich nových přátel. Věci by se snad mohly začít hýbat, když máme její podporu. Zítra ráno se dozvíme víc. Musíme do týdne vyrazit, jinak neprojedeme Brazílii.
8.10.2012
2:39
 • První seznámení s kajmany, naštěstí jen v místní zoo, která by celá zasloužila

  První seznámení s kajmany, naštěstí jen v místní zoo, která by celá zasloužila vystavovat v muzeu, jako historický artefakt. / Autor: Jakub Nahodil pro iDNES.cz

2:24
 • Náš kontejner, je na zemi, ale nemůžeme k němu. Pořád lepší, než kdyby byl na

  Náš kontejner, je na zemi, ale nemůžeme k němu. Pořád lepší, než kdyby byl na dně oceánu, ale o dost horší, než kdybysme konečně měli auta a JELI! / Autor: Jakub Nahodil pro iDNES.cz

1:04
Polaci prisli o pas, policie Guyany pripad uzavrela s tim, ze nemuze potvrdit ani vyvratit, ze pas byl ztracen ci ukraden. Situace je hned jasnejsi.
1:04
Kontejner s auty je na pevne zemi, ted se jeste dostat dovnitr. Prave jsme opustili dalsi urad, ale nejsme nijak bliz vyrizeni papiru. Je to byrokraticke peklo
11:02
 • Místní muži čtou noviny a my stále čekáme.

  Místní muži čtou noviny a my stále čekáme. / Autor: Jakub Nahodil

10:01
 • Ve čtvrtek 4.10. jsme se přestěhovali za levnějším bydlením. Na hotel už

  Ve čtvrtek 4.10. jsme se přestěhovali za levnějším bydlením. Na hotel už nejsou peníze. / Autor: Jakub Nahodil

17:57
Jizdni rad a la Guyana. Lod s auty, ktera mela prijet v utery rano, neprijela ani ve stredu rano, mozna prijede ve stredu vecer. My mame hodinky, oni maji cas.
11:44
 • Mezitím v Georgetownu. Co na to Srstka?

  Mezitím v Georgetownu. Co na to Srstka? / Autor: Jakub Nahodil

4:36
Bylo podezrele, ze se zatim nic zasadniho nezaseklo. Tak je to tu. Radek z polskeho tymu ztratil pas. V zemi, kde my ani Polaci nemame ambasadu. Kde sehnat novy? Čtěte celou reportáž: "Nejšílenější nápad s nejhoršími auty startuje. Trabanti začoudí Jižní Ameriku"
15:02
Byrokraticka bitva o auta zacala. Napsali jsme dopis ministru turismu a prumyslu, celni sprave a uradu pro turismus a piseme dalsi, nebude to zadarmo.
15:15
 • Na startu expedice v Georgetownu, hlavním městě Guyany na severu Jižní Ameriky....

  Na startu expedice v Georgetownu, hlavním městě Guyany na severu Jižní Ameriky. Na cestu napříč kontinentem se vydáme ve dvou trabantech, Jawě 250 a polském fiatu neboli maluchu. / Autor: Jakub Nahodil pro iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz