Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 30. listopadu 2023 Ondřej

Nezničitelné pouzdro na mobil i vychytaná termoska. NEJ vánoční dárky

Nezničitelné pouzdro na telefon, sportovní stabilizátor pro chytré telefony, osobní trenér v hodinkách nebo systém, který vám pomůže z ledovcové trhliny. Připravili jsme pro vás tipy na zajímavé vánoční dárky pro lyžaře, skialpinisty i zimní tuláky.
Připravili jsem pro vás tipy na vánoční dárky, které milovníky zasněžených svahů určitě potěší. Ilustrační foto

Připravili jsem pro vás tipy na vánoční dárky, které milovníky zasněžených svahů určitě potěší. Ilustrační foto | foto: laviny.cz

Inspirací pro letošní výběr vánočních dárků se stal sportovní veletrh ISPO, konaný v Mnichově na začátku tohoto roku. Zaměřili jsme se především na produkty oceněné cenou ISPO AWARD.

Revoluční lavinový batoh

Jedna z nejlepších možností ochrany před zavalení lavinou jsou lavinové batohy s airbagem (97% úspěšnost přežití při zavelení lavinou).

JetForce je první lavinový batoh, která používá turbo ventilátor k nafouknutí...

Rakouský specialista na lavinovou prevenci Pieps představil revoluční batoh Jet Force, jenž používá k naplnění 200litrového ochranného vaku turboventilátor, který airbag nafoukne za 3,5 sekundy.

Batoh si díky elektronice dokáže ověřit funkčnost systému, která je signalizována LED diodami. Po aktivizaci se batoh automaticky po třech minutách vyfoukne, aby poskytl zasypanému vzduchovou kapsu, než bude zachráněn.
Cena: 26 990 Kč

Vařič do vichřice

Kompaktní vařič MSR WindBurner pracuje s technologií, která místo plamene využívá speciální pěnu vydávající sálavé teplo. To přechází přímo do nádoby, čímž nedochází k tepelným ztrátám a výrazně zrychluje dobu ohřevu.

Kompaktní vařič MSR WindBurner nesfoukne ani silný vítr.

Vařič je velmi bezpečný a během vaření s ním lze manipulovat. Po použití se snadno složí do litrové nádoby. Kromě ní obsahuje i víčko s cedníkem.

Systém je určený pro jednotlivce, ale díky stavebnicovému systému ho můžete snadno rozšířit o větší nádoby nebo třeba presovač na kávu.
Cena: 3 500 Kč

Osobní trenér

Polar M400 vybočuje ze segmentu sportovních hodinek vybavených měřičem tepu a GPS skvělou konektivitou s aplikací Polar Flow app.

Osobní trenér Polar M400 s aplikací Polar Flow app /GOLD WINNER/

Designově velmi povedené hodinky naplno využívají možnosti 21. století a v kombinaci s vaším smartphonem dělají z tohoto zařízení jedinečného osobního trenéra, který vás sleduje v podstatě nonstop.

Díky intuitivnímu ovládání si rychle nastavíte své osobní cíle (klidně i pro více aktivit). Dosažené výsledky pak můžete buď okamžitě sledovat na svém mobilu nebo po tréninku u počítače. Díky funkci Back to Start se již nikdy neztratíte, protože vás hodinky spolehlivě dovedou zpátky domů.
Cena: 4 950 Kč

Chránič páteře pro malé závodníky

Chrániče páteře se po lyžařské helmě staly téměř standardním vybavením pro dospělé. Nemělo by se však zapomínat ani na děti, které jsou v mnohem větším ohrožení než dospělí. POCito Spine Vest je dětská verze velmi úspěšné řady chráničů páteře.

Dětský chránič páteře POCito Spine VPD Vest

Nabízí vysokou míru flexibility, neomezuje v pohybu a hlavně vyniká svými vlastnostmi z hlediska patřičné ochrany. VPD materiál vyniká vysokou mírou absorpce energie pří mnohačetných nárazech.

Velkým plusem chrániče je nízká váha a integrace do vesty, takže děti o něm skoro ani neví.
Cena: 2 640 Kč

Nezničitelné pouzdro na telefon

Chytré telefony se staly přirozenou součástí našich sportovních aktivit a drahé přístroje je třeba chránit.

Polykrabonátové pouzdro Thule Atmos X5 pro váš iPhone vydrží všechny nástrahy...

Legendární výrobce Thule představil polykarbonátové pouzdro Atmos X5 pro iPhone, které odolá pádu ze dvou metrů a je odolné vůči vodě a dalším nástrahám přírody. Pouzdro, které můžete používat celoročně pro všechny sportovní aktivity, umožňuje přístup ke všem portům a má praktický popruh na zápěstí.
Cena: 2 199 Kč

Kombinéza na freeride

Kombinézy jsou nejlepším řešením pro freeride, což si uvědomuje stále více výrobců. Lídrem je v tomto ohledu švédská firma Peak Performance, která představila Heli Vertical Suit.

Kombinéza Heli Vertical Suit na freeride od Peak Performance / WINNER/

Kombinéza je vyrobena z nového Gore-texu® C-Knit. Retro army look kombinézy doplňuje propracovaný systém větrání a zcela nový systém rozepínání. Je umístěno na zadní straně a bocích, což umožňuje pohodlné oblékání, ale hlavně přináší skvělou ochranu přední části, která je vždy nejvíce namáhaná.

Novinkou je inovativní použití systému Boa, stahovacího kolečka na kapuci, který známe spíše z bot nebo helem.
Cena: 34 999 Kč

Ponožky od Tomby

Klasický dárek našich babiček může dostat zcela nový rozměr, zvlášť když ho designovala lyžařská legenda Alberto Tomba.

Lyžařské ponožky M1 navrhnuté Albertem Tombou od firmy MICO

Multifunkční sportovní ponožky M1 od firmy Mico mají dvojitou strukturu, která zajišťuje skvělý odvod potu a zároveň drží nohu v teple a suchu. Všité elastické pásy pomáhají udržet stabilitu a zabraňují zvrtnutí nohy.
Cena: 690 Kč

Hlavně v teple

Bez termosky to v zimě nejde, ať už jdete na alpskou túru nebo jezdíte na sjezdovce.

Vychytaná termoska GSI Glacier Stainless udrží teplý nápoj až 15 hodin v...

Elegantní nerezová termoska GSI Glacier Stainless udrží nápoj teplý až 15 hodin v nezměněné teplotě.

Místo problematických ventilů je použité šroubovací víčko, které eliminuje jakoukoliv poruchu na minimum. Díky prolisování se velmi dobře drží i v rukavicích, vybírat se dá ze čtyř barevných variant.
Cena: 949 Kč

Pytlíček poslední záchrany

Každý, kdo vyráží za dobrodružstvím mimo sjezdovky, musí počítat s možností pádu do ledovcové trhliny nebo s tím, že se dostane do míst, odkud lze pouze slanit.

Rad System. Záchranný systém od francouzské firmy Petzl vás dostane z ledovcové...

Petz představil RAD SYSTEM (Rescue And Descent) - ultra lehký set, který připnete na svůj úvazek.

Obsahuje vše potřebné pro záchranu z ledovcové trhliny, její překonání nebo slanění skály. Uvnitř najdete set karabin, blokanty, šroub do ledu a 30 metrů dlouhé hyperstatické lano s průměrem 6 mm, které je ultralehké, voděodolné a při jeho použití v kladkostroji nedochází ke ztrátám, které způsobují dynamická lana elasticitou.
Cena: 9 500 Kč

Freeride vázání roku

Věčné dilema všech, kteří si za freeridem chodí po svých, je vyřešena. Marker představil TLT vázání Kingpin, které má vlastnosti plnohodnotného sjezdového vázání, což je dáno především skvělým přenosem síly na lyži.

Marker Kingpin - freeride vázání roku

To zaručuje větší bezpečnost při jízdě ze svahu dolů. Oproti běžným freeride vázáním však vyniká svoji lehkostí a systémem uchycení boty, které vychází z klasických ski touringových vázání. Takže nebudete trpět ani při chůzi do kopce.
Cena: 11 150 Kč

Bota, co vás nebude brzdit

Pokud hledáte nejlepší botu na free touring, tak v příští sezóně zvolte Dynafit Khiôn. Karbonová bota (1 530 g) vynikne především ve sjezdech v hlubokém prašanu.

Freetouringová bota Dynafit Khiôn z karbonu vás nebude brzdit v hlubokém sněhu.

Díky revolučnímu umístění přezek na střed boty dochází k maximálnímu snížení tření boty se sněhem. Ve sjezdech tak budete ještě rychlejší.

Další novinkou je patentovaný precision lock system, který díky křemíkovému spoileru zaručí, že po přepnutí z módu chůze do módu sjezd nepoznáte, že máte na noze touringovou botu. Samozřejmostí je stahování vnitřní botičky pomocí kolečka Boa.
Cena: 14 850 Kč

Na sjezdovku a na freeride

Na freeride se podle porotců budou v příštím roce nejlépe hodit lyže Earlybird Jackdaw. Celodřevěná konstrukce jim na kvalitě neubírá a naopak podporuje současný trend trvalé udržitelnosti. Díky prohnutí rocker vás tato středně široká lyže udrží i v hlubokém prašanu.

Nejlepší univerzální lyží na sjezdovku byl zvolen Elan se svou Amphibio 16 Ti2 Fusion. Pod krkolomným názvem se skrývá zcela nová konstrukce lyže s technologií Amphibio 4D, která kombinuje profily camber a rocker na jedné lyži.

Celodřevěná freeride lyže Earlybird Jackdaw

Univerzální lyže na sjezdovku Elan Amphibio 16 Ti2 Fusion

Profil camber zaručuje lepší přilnavost hran, zatímco rocker umožňuje lyžaři dělat rychlejší oblouky. U lyží s touto konstrukcí je použit dvojitě tvarovaný titan, který zlepšuje torzní stabilitu a výrazně snižuje hmotnost lyže a vibrace přenášené do nohou lyžaře.
Earlybird Jackdaw: 1 295 CHF (32 375 Kč)
Elan Amphibio 16 Ti2 Fusion: 17 640 Kč

Psí známka v čipu

Ice-Key Tag osobní NFC čip pro vaše zdravotní údaje

Trampové nosili psí známky, v 21. století budeme nosit čipy. Ice-Key Tag obsahuje NFC čip, který o vás obsahuje nejen osobní informace jako jméno, foto, kontakty, ale také lékařské údaje – krevní skupinu, alergie, prodělané operace apod. A to všechno v sedmi různých jazycích.

Při nehodě (na oblečení máte štítek informující, že tento systém využíváte) dokážou záchranáři vybaveni chytrým telefonem/tabletem s NFC okamžitě získat vaše údaje a předejít tak nevhodnému ošetření.
Cena: 19,90 eur (540 Kč)

Konec roztřeseným záběrům

Pokud rádi natáčíte své sportovní výkony, jistě máte spousty hodin materiálu, který se nedá použít, protože je roztřesený. Profesionálové proto využívají tzv. steadycam, který je ale dost drahý a pro amatéry téměř nepoužitelný. Díru na trhu zaplnil LUUV - skvělé řešení pro všechny, který si své výkony natáčejí na video.

Tento sportovní stabilizátor je určen pro chytré telefony a sportovní videokamery typu GoPro a zajistí profesionální záběry, i když budete natáčet v plné rychlosti na svahu plném boulí pouze jednou rukou.
Cena: 199 eur (5 400 Kč)

Nejlehčí telemarkové vázání na světě

Renesance telemarku sebou přináší skvělé inovace. Poslední novinku představila francouzská firma THE M Equipment - 440 g vážící touringové vázání Meidjo.

Meidjo - nejlehčí telemarkové vázání na světě od THE M Equipment

Jedná se o step in (NTN) vázání, které postupně nahrazuje klasické telemarkové vázání s kabelem. Jeho hlavní předností je bezpečnost, protože vázání dokáže vypnout a tím předejít úrazu. Vázání sice nemá brzdy, ale má speciální senzor a díky němu lyži najdete i 30 metrů daleko i v případě, že bude metr pod sněhem.
Cena: 485 eur (13 100 Kč)

Vánoční iDNES.cz
Autoři:

Nádraží Praha Vršovice

  • Nejčtenější

Průměrná teplota na Antarktidě se za rok zvýšila o čtyři stupně Celsia

30. listopadu 2023

V Antarktidě bylo letos průměrně o čtyři stupně Celsia tepleji než loni. Průměrná teplota na...

OBRAZEM: Prahu pokryl sníh. Tipy na místa, kde nafotíte nádherné snímky

30. listopadu 2023

V Praze málokdy nasněží, ale když už se tak stane, nabídne naše hlavní město množství nádherných...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Očima šotouše: Posílejte fotky Brejlovců a hrajte o vouchery Českých drah

29. listopadu 2023  16:32

Pro listopadové kolo naší fotografické soutěže Očima šotouše jsme jako hlavní téma vybrali...

Země dvou tváří. Vietnam nabízí dechberoucí přírodu i moderní metropole

29. listopadu 2023

Premium Nepřeberné množství přírodních krás, jedny z nejhezčích pláží na světě, ohromující chrámové...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Svět se do záhuby neřítí. Česko je dvanáctou nejmírumilovnější zemí

29. listopadu 2023  12:30

Česko dlouhodobě patří k nejbezpečnějším zemím světa. Potvrzuje to aktuální GPI, tedy Globální...

Život ve slevě. Drahota vede mámu samoživitelku k zoufalým akcím

Premium Davem lidí proplouvá nenápadná žena s červeným deštníkem v obnošené bundě. Očima skenuje výkladní skříně obchodů. Pak...

Pavel Kolář: Naše mechanismy zajišťující přežití jsou deformovány blahobytem

Premium Přisuzují se mu až zázračné schopnosti. Mnoha lidem totiž dokázal pomoci od zdravotních potíží. Ať už šlo o české...

Manažer reprezentace exkluzivně: o konci trenérů a proč dostal funkci u záchodků

Premium Byl první, kdo trenérům reprezentace už během října navrhl: „Neskončíme?“ Dopálila ho hořká atmosféra a nedůvěra...

OBRAZEM: Prahu pokryl sníh. Tipy na místa, kde nafotíte nádherné snímky

30. listopadu 2023

V Praze málokdy nasněží, ale když už se tak stane, nabídne naše hlavní město množství nádherných...

Průměrná teplota na Antarktidě se za rok zvýšila o čtyři stupně Celsia

30. listopadu 2023

V Antarktidě bylo letos průměrně o čtyři stupně Celsia tepleji než loni. Průměrná teplota na...

Očima šotouše: Posílejte fotky Brejlovců a hrajte o vouchery Českých drah

29. listopadu 2023  16:32

Pro listopadové kolo naší fotografické soutěže Očima šotouše jsme jako hlavní téma vybrali...

Země dvou tváří. Vietnam nabízí dechberoucí přírodu i moderní metropole

29. listopadu 2023

Premium Nepřeberné množství přírodních krás, jedny z nejhezčích pláží na světě, ohromující chrámové...

Českého slavíka vyhrála Ewa Farna. Do Síně slávy vstoupil Václav Neckář

V pražském Foru Karlín se rozhodlo o letošních držitelích Českých slavíků. Mezi zpěvačkami vyhrála Ewa Farna, která si...

Jana Bendiga na Slavících posypali moukou a počastovali rasistickou nadávkou

Předávání hudebních cen Český slavík se neobešlo bez skandálu. Na červeném koberci to zpěvák Jan Bendig (29) schytal...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje

Internetové úložiště Ulož.to Disk od prosince nebude umožňovat stahování souborů, které si na něj uživatelé sami...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...