Svezte se na vlně v Newquay

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
"Je to pocit, kterému se nic nevyrovná!" To řekne každý, kdo někdy zažil surfování na mořských vlnách. Máte chuť zkusit něco nového? Snili jste o tomto sportu, ale mysleli jste si, že pro Evropana je nedostupný? Omyl! Nemusíte cestovat přes půl světa, surfovat je možné ve Velké Británii.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Přímořské letovisko New Quay. | foto: VisitBritain

V první pětici evropských pláží, kde jsou nejlepší podmínky pro surfování, je i pláž v New Quay, v jihozápadní Anglii.

New Quay je přímořské letovisko, kterému znalci s úsměvem na rtech přezdívají surfařský ráj. Nachází se v jihozápadní části Velké Británie v hrabství Cornwall, které je jednoznačně nejvíce prosluněným místem na Ostrovech.

Svést se na vlně

Teď to konečně zažijete i Vy. Písečné pláže, průzračný Atlantik a hlavně vlny. Newquay - to je legendární "metropole" britského surfingu. Právě tady máte jedinečnou příležitost změřit své síly s živlem a zažít parádní dovolenou s přáteli!

Přímořské letovisko New Quay.Přímořské letovisko New Quay.

Město je lemováno pěti plážemi, a tak si můžeme každý den vybrat tu svou, kde jsou zrovna vhodné podmínky podle Vaší úrovně. Navíc zde myslí na surfaře-začátečníky, kterým je z bezpečnostních důvodů vyhrazen úsek pláže.

Místo surfu zaslíbené

Fistral beach - Newquay. Tato proslulá pláž patří mezi absolutní špičku na našem kontinentu a je domovem Britské surfové asociace. Každý rok se tam začátkem srpna schází evropská surfová smetánka v bojích o kvalifikaci na světový pohár.

Součástí závodů je velkolepá show s obřím hudebním festivalem a město se mění v jeden velký karneval. Pár set metrů od Fistralu můžeš na vlastní oči spatřit legendární výběžek Cribbar, kde se jednou za rok objeví mystická obří vlna.

Vyhlášený noční život

Newqay ve dne žije na moři a v noci zábava pulzuje v uličkách města. Bez nadsázky se může surfařské městečko poměřit s Londýnem nebo Ibizou. Každý týden tu v některém z místních superklubů narazíte na DJ´s patřící mezi světovou elitu.

Přímořské letovisko New Quay.

Na své si přijdou milovníci dobrého jídla a pití. V nabídce jsou hlavně čerstvě vylovené plody moře, světová kuchyně a tradiční anglické pivní puby. Výhodou je velké množství podniků, kde si každý vybere podle svých možností.

VisitBritain Vám doporučuje cestovní kancelář J.D.Tour, která pořádá pro fanoušky surfové zábavy zájezdy do NewQuay z České republiky a Slovenska.

Pobyt v Newquay

Po odbavení na letišti NQY Vás bude čekat náš delegát. S ním odjedete do penzionu, kde budete ubytovaní ve dvoulůžkových pokojích. Součástí ubytovací služby jsou i tradiční anglické snídaně.

Prvním surfařským dnem bude sobota. Delegát vás vyzvedne v dohodnutém čase v penzionu a společně odejdete na pláž. Cestou se zastavíte pro prkno a neoprén a na pláži se sejdete s místním licencovaným instruktorem. Náš delegát bude přítomný všem výukovým lekcím (sobota – čtvrtek) a pomůže vám s případnou jazykovou bariérou.

Přímořské letovisko New Quay.

Denně budete trénovat 3 hodiny. Zbytek času můžete věnovat individuálnímu tréninku, zábavě nebo poznávání. Se vším vám pomůže delegát. Posledním tréninkovým dnem bude čtvrtek.

V pátek brzy ráno vás taxík odveze na letiště v NQY a vydáte se na zpáteční cestu domů. Prodloužené pobyty (pouze pro odlety z Prahy) budou pokračovat lekcemi surfování až do neděle (celkem 9 tréninkových dní) a odjezdovým dnem bude pondělí.

Více informací naleznete na stránkách J.D.Tour.

NAVŠTIVTE VELKOU BRITÁNII

Naplánujte si cestu s VisitBritain Journey Planner.

VisitBritain fanouškům Británie doporučuje sledovat soutěže na Facebooku či Twitteru.

Další informace o Londýně a Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky, ceny pohonných hmot a rizikové úseky na jednom místě.

Nejčtenější

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Památky, pivo a sex. Co láká miliony turistů do Prahy

„Vysloveně za alkoholem už k nám nejezdí tolik lidí jako dřív. Na druhou stranu...

Každou sezonu zamíří do Prahy miliony turistů. Co je v hlavním městě čeká? Kouzlo historie. Dobré pivo. Krásné ženy. A...

Stála miliardy, teď je jaderná elektrárna na Filipínách atrakcí pro turisty

Osamělý telefon na stole mě spojuje přímo s prezidentskou kanceláří. Nejsem...

Jaderná elektrárna v Bataanu měla rozsvítit filipínský ostrov Luzon. Namísto toho se z celého projektu stala miliardová...

Ruská prokuratura si posvítí na sibiřské Maledivy, k nádrži už se nesmí

Tyrkysový rybník přezdívaný sibiřské Maledivy se stal oblíbenou atrakcí...

Jezírkem s tyrkysově zbarvenou vodou na okraji ruského Novosibirsku, kterému se přezdívá „sibiřské Maledivy“, se začala...

Nejstrmější ulice na světě je ve Walesu, má sklon přes 37 procent

Ulice Ffordd Pen Llech v severním Walesu je se sklonem 37,45 % nejstrmější...

Nejstrmější ulice na světě je v severním Walesu, ve městě Harlech. Potvrdili to zástupci Guinessovy knihy rekordů s...

Další z rubriky

Termály a masové hroby. Výlet do Slovinska, kde se rubal každý s každým

Navenek základna trochu připomíná trampskou osadu.

Kočevski Rog je málo známý kout Slovinska. Putování nekonečnými pralesy dokonale nabíjí energií a fyzicky zmožené tělo...

Beduíni a Hollywood. Jak si užít cestu na Mars dřív, než ji zničí turisté

Beduínské výpravy můžete absolvovat autem či na velbloudu. Zcela určitě si...

Cesta do Jordánska je v současnosti jako procházka po filmovém plátně. Návštěva míst, kudy se procházely před kamerou...

Monte Cristo zde měl trpět čtrnáct let, vás z pevnosti If vysvobodí přívoz

Pohled na pevnost If z přijíždějícího přívozu

Ostrůvek If leží na moři zhruba tři kilometry od Marseille a jinak než po vodě se tam nedostanete. Na to se ostatně...

Najdete na iDNES.cz