Zahrady ve Velké Británii.

Zahrady ve Velké Británii. | foto: VisitBritain

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Oslavte příchod jara v britských botanických a zámeckých zahradách

Vůně květin, zpěv ptáků, tekoucí voda a poletující motýli. To vše jsou přírodní balzámy na duši. Zima byla dlouhá a vy nedočkavě očekáváte příchod teplého počasí. Zkuste Velkou Británii, která je tradičně proslulá zahradní architekturou, která nemá ve světě obdoby. Britské zahrady a zámecké parky jsou plné vodních ploch, keřových labyrintů, soch a tajemství.

Především jsou to však oázy klidu, a jak jste si už jistě zvykli, ve Velké Británii na Vás čeká vždy něco víc! Vyberte si jednu z deseti nejkrásnějších zahrad Spojeného království a užijte si oslavy jara uprostřed květinového ráje.

Somerleyton Hall je viktoriánské sídlo ležící uprostřed 12 akrů anglických zahrad s nádhernou voliérou a vodní zahradou, která je zdobená sochami. Působivý skleník byl navržen Sirem Josephem Paxtonem.

Najdete tu i 90metrovou pergolu s vistérií, vínem a růžemi a oceňovaný 150 let starý labyrint z živého tisového plotu. V parku se 3. Května 2010 uskuteční komorní koncert Lowestofstkého symfonického orchestru a 31. května můžete přivést své ratolesti, aby se účastnily uměleckého a řemeslného workshopu pro šikovné ruce.

Zahrady ve Velké Británii.

Program akcí a možnosti ubytování v okolí naleznete zde. Sídlo Somerleyton je totiž oblíbeným místem, kde se konají svatby.

Blickling Hall

Elegantní jakobínské sídlo obklopené zahradou plnou barev a vůní. Uvidíte dokonale zastřižené keře tisu, bylinkové záhony ležící okolo centrálního jezírka a fontány i překrásný lesopark se stromy, jezery a chrámem. Najdete tu také nádhernou oranžérii a utajenou zahradu s altánkem a pučícími stromy.

Panské sídlo Wakehurst Place

Wakehurst Place, alžbětínské venkovské sídlo, obklopuje 180 akrů lesoparku. Wakehurst je je také místem, kde se realizuje významný záchranný projekt. Zdejší semenná banka, Millennium Seed Bank, založená v roce 2000, uchovává vzácné druhy semen a patří k ní i vzdělávací centrum pro porozumění vývoji rostlin.

Zahrady Wakehurst jsou o víkendu 24. a- 25. dubna otevřeny všem návštěvníkům déle než obvykle – na programu je Jarní květinový festival a Vy se můžete zúčastnit prohlídky zahrad s průvodcem či v minibusu a také si užít doprovodný program. Ve dnech 17. – 19. června se můžete těšit na hudební festival přímo v zahradách.

Zahrady Nymans

Nymans Garden je 30akrová zahrada ležící kolem malebné ruiny venkovského zámečku, známá svojí sbírkou vzácných rostlin. Uvidíte tu velkolepé květinové záhony, růže, ornamentální zahradu, tvarované keře, vavřínovou stezku a vřesovou zahradu. Je tu i zahrada divokých květin a krásný 600akrový park.

Zahrady ve Velké Británii.

Zahrady Savill a Údolní zahrady

Zahrada Savill je krásný park, který přitahuje návštěvníky po celý rok. Skrývá výjimečnou kolekci rododendronů, kamélií, magnólií a hortenzií, a sbírku kapradin, bohyšek a primulek, květin a růží.

V Údolní zahradě rostou záplavy exotických keřů a stromů v jarních a podzimních barvách a najdete tu i jezírko. Dokonalé místo pro impresionistické malíře, romantické fotografy, ale hlavně pro milovníky květin, jara a přírody! 8. května se zde uskuteční jarní trh s květinami a od 17. do 21. května můžete navštívit týden zahradničení.

Královské botanické zahrady Kew

Zahrady v Kew jsou mezinárodně uznávány pro své sbírky rostlin z celého světa. V Kew roste přes 35 tisíc druhů, včetně stovek ohrožených rostlin, v nádherných různorodých zahradách, které se rozkládají na ploše větší než 300 akrů. K zahradám patří také slavný Palmový dům, Zimní zahrada princezny z Walesu, skalničková zahrada, zahrada travin, stromy, chrámy a jezero.

Zahrady ve Velké Británii.

Královská botanická zahrada v Edinburghu

Cesta začíná ve slavné Královské botanické zahradě s nádherným výhledem na skotské hlavní město. Vychutnejte si krásné jarní a letní barvy, fantastickou zahradu skalniček, lesopark a rašeliniště, arboretum a výjimečnou květinovou zahradu. Je tu i čínská zahrada s divokou řekou, skleníky plné rostlin mírného a tropického pásma a největší palmový dům v Británii.

Hrad Drummond

K hradu Drummond patří i výjimečná parterová zahrada s propracovaným formálním designem, kterou uzavírá zalesněný svah. Ve středu zahrady se nacházejí i krásné sluneční hodiny navržené Johnem Mylnem, kamenickým mistrem krále Charlese I. Nádherné mramorové sochy v loubí, užitková zahrada a skleníky dělají ze zahrady skvělé místo na návštěvu.

Zahrady ve Velké Británii.

Zahrada Bodnat Tal-y-Cafn

Z Chirku cestujte na západ do zahrady Bodnat ve vesnici Tal-y-Cafn. Ta je domovem velkolepé terasové zahrady zasazené nad údolím, s výhledem na pohoří Snowdonia. Na konci jara zde nádherně kvetou kamelie, rododendrony a azalky.

Najdeme tady také úžasný 54 metrů dlouhý zdobený oblouk porostlý zlatým deštěm. Zatímco v létě můžete obdivovat pestrobarevné záhony růží a plaménků a lekníny. Po celý rok je možné zde něco objevovat.

Welšská národní botanická zahrada, sídlo Middleton Hall

Dále na jihu Walesu je nedávno otevřená Národní botanická zahrada , věnující se ochraně ohrožených rostlinných druhů. Soustředené okolo největšího jednoobloukového skleníku na světe, jsou zahrady domovem ohromující krajiny plné rostlin ze Středomoří.

Součástí pozemků je i několik jezer umožnujících studovat vodní život a jeden z největších bylinných záhonů na světě. Pokud se do zahrady nemůžete vypravit, nezoufejte. VisitBritain pro vás připravila virtuální tůru po zahradě. Naplánujte si cestu s VisitBritain Journey Planner.

Více informací o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku.