Diskuse k článku

Noční taxi v Mexico City? Jízdenka do pekla

Hlavní město Mexika patří k nejkrásnějším metropolím světa. Kombinace subtropů a nadmořské výšky 2 200 metrů zajišťuje unikátní klima, při kterém není v létě horko a v zimě zima. Proto se Mexico City přezdívá město věčného jara. Bohužel je to ale také město zločinu, kde se večer nedá vyjít na ulici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

Vše je co je v článku je pravda

a v mnoha př. je to mnohem horší než se popisuje v článku. Pokud vás okrade darebák tak je to způsob jeho obživy, proti tomu nelze snad nic mít ale tady je naprosto běžné že vás okrade policajt, banka, váš právník, taxikář a to vůbec nemluvím o stát. úřednících, třeba výměna řidic. průkazů (RP má platnost 1.3 nebo pět let, po této době musíš koupit nový a pokud tam příjdeš s bílým ksiftem ? tak se nestačíš divit) Mexičané se zdají milí a usměvaví ale nedej pámbů pokud nad tebou získají navrch tak hned poznáš jejich záludnost a zákeřnost. Pokud někdo nevěří tak se podívejte na mex. film Callejon (ulička) který natočli sami o sobě. Nebo se podívejte do statistik, dívky přicházejí o panenství v 70% se strýcem, učitelem nebo lékařem a i faráři tam mají jedno z čestných  míst. Pokud v diskuzi někdo tvrdí že tady  je stejná situlace jako v Evropě tak mu nevěřte a buďte velice, velice opatrní.

A závěrem Ciudad de Mexico není městem věčného jara, tak je titulována Cuernavaca to tady každý ví.

0/0
23.1.2010 0:02

Host

Nesouhlasim

Nemuzu souhlasit s vyzněním článku. Mexikem a Mexiko City jsme projižděli loni touto dobou ve škodě 1000 MB. Projezdili jsme jej křížem krážem, v noci i ve dne. Nechci tvrdit, že Mexiko City je naprosto bezpečné, a že se mají zanedbávat základní bezpečnostní opatření, to určitě ne. Ale stačí se prostě jen chovat rozumně. Samozřejmě je například vhodné se vyhnout slumům apod. především v noci. (jenže to si člověk o průšvih koleduje) Navíc slumy jsou v téměř každém velkoměstě, tím mi nepříjde Mexiko City nějaké výjmečné. Čísla, co autor uvádí sice zní děsivě, ale zkuste se nad nimi trošku zamyslet. Jestli unesou deset lidí za den, tak statistická šance, při počtu obyvatel, že se to stane za jeden den zrovna vám, je 0,00005 procent. Navíc únosy se týkají spíše bohatých mexičanů, než, ve srovnání s nimi, relativně chudých evropanů - cestovatelů. Drogová válka se mnohem víc než Mexico City týká pohraničních částí Mexika, které jsou z hlavního města vzdálenější než Kosovo od Prahy.

0/0
16.1.2010 11:18

Host

P.S.

P.S. Vylidněného centra večer jsem si nevšiml, spiš plných kaváren a barů. Navíc, před hlavní katedrálou byla nainstalovaná ledová plocha se stovkami bruslících mexičanů...

0/0
16.1.2010 11:19

Host

Lidi, nepopirejte verohodnost clanku !!

To, ze  VAM se nic neprihodilo, vubec nic nedokazuje !! 

0/0
13.1.2010 22:16

Host

Re: Lidi, nepopirejte verohodnost clanku !!

Clanek zbytecne strasi lidi. Je sice pravda ze vsechno, co je ve clanku popsane, se ve velkomeste, kde zije 2x tolik lidi co v cele nasi republice, muze stat. Ale zbytecne zvelicovane veci typu rolety na obchodech ktere jsou naprosto bezne i v evropskych zemich napr. Spanelsko a maji ciste prakticky ucel. Nebo napriklad situace z taxiky, kdyz chcete byt opatrni tak si v pohode muzete zavolat radiotaxi, ktere pro vas prijede kamkoliv budete chtit a kdyz si odchytavate taxi na ulici tak si proste odchytnete jen to registrovane, ktere poznate podle poznavaci znacky(zacina pismenem A nebo B) a barvy.BTW radeji pojedu taxikem tady v mexico city nez 5x drazsim u nas v Praze. Fakt se mi nelibi zbytecne poplasne clanky, ktere odrazuji lidi od navstevy takovych zemi jako je mexiko.

0/0
14.1.2010 2:14

Host

Re: Lidi, nepopirejte verohodnost clanku !!

Ano, děkuji, uklidnil jste mě. Ale využiju služeb jiné cestovky, nikov vaší. Nebude vám to vadit, že ne?;-D

0/0
14.1.2010 7:28

Host

Re: Lidi, nepopirejte verohodnost clanku !!

S cestovkou si muzete jezdit kam se vam zamane ja jsem popsal situaci jakou tu vidim kdyz tu bydlim a studuju.

0/0
14.1.2010 8:18

Host

Re: Lidi, nepopirejte verohodnost clanku !!

Tak to vás lituji, Mexiko je mnohem lepší a levnější bez cestovky...

0/0
22.1.2010 4:24

Host

Re: Lidi, nepopirejte verohodnost clanku !!

Naprosty souhlas. Stačí se zamyslet i třeba nad větou: tři lidé z deseti obyvatel města se už minimálně jednou stali obětí zločinu. A jak je to v Praze? Kdo tu ještě nebyl okraden o peněženku, tašku nebo neměl vykradené auto?...A co se týká Mexika, tam se skutečně unáší hlavně bohatí místní. Často si na oslavy rodinných událostí zvou reportéry, co pak píší do novin a fotí je do společenských rubrik, pro únosce je pak lehké si vytipovat případné oběti. Stejně se tam zneužívají informace z facebooku. A to nemluvím o nějakých rádoby VIP osobách, ale o obyčejných, leč velmi bohatých Mexičanech.

A registrované taxi je skutečně v pohodě. Odvezlo nás na tržiště, počkalo hodinu, než jsme nakoupili a pak zase zpět do bytu...a stálo to po přepočtu 300kč. Metrem jsme taky jeli a v pohodě. Plné obyčejných lidí s normálními problémy jako u nás, jen sem tam navíc potkáte prodejce CD...

Zkrátka článek je napsaný někým, kdo o situaci v Mexiku nemá vůbec ponětí.

0/0
22.1.2010 4:23

Host

Mexiko před rozpadem

Není žádným tajemstvím, že válka narkokartelů s policií a armádou dosáhla takových rozměrů, že do několika let dojde k faktickému zhroucení státní moci v Mexiku a rozpadu státu jako takového. Jedna jízlivá; kdo za to může...mexičtí dodavatelé, nebo jemeričtí konzumenti?;-)

0/0
13.1.2010 21:47

Host

Re: Mexiko před rozpadem

Kdo může za tvou nesmyslnou domněnku o rozpadu Mexika? ;-D

Jinak bych to tak alarmisticky neprožíval, situace je tam z hlediska kriminality stejně špatná jako odnepaměti.

Žvásty lidí o bezpečnosti Mexico City jsou samozřejmě liché, je to divočina. Klasická Latinská Amerika okořeněná sousedstvím s USA se všemi výhodami a nevýhodami.

0/0
13.1.2010 21:59

Host

Re: Mexiko před rozpadem

...Počet obětí boje s narkoterorem loni v Mexiku stoupl na 12 tisíc. Násilí se přelilo do Spojených států a Kanady, kde se oběti počítají na desítky. Přes veškeré úsilí válka eskaluje. Je to válka se vším všudy. Má své fronty a proti sobě stojí regulérní armáda a vzájemně znepřátelené polovojenské organizace narkokartelů, jejichž příslušníky jsou často zběhové z vládního vojska: vycvičení státem, s těžkými zbraněmi a schopností ovládat je...Spojené státy se třesou, že se Mexiko jako stát zhroutí a ovládnou jej bossové drogových organizací. Už teď na své straně americkomexické hranice s násilím spojeným s aktivitami narkokartelů bojují.

V případě zhroucení státní moci v Mexiku je přelití války za hranice jisté.:-)

0/0
14.1.2010 7:26

Rudick

Re: Mexiko před rozpadem

mexická socanská vláda.

0/0
13.1.2010 23:18

Host

Stačí dodržovat několik zásad a všechno je v pohodě

To platí nejen pro Jižní Ameriku, ale i jiné divočejší země. Hlavní zásada, nechovat se jako turista. Člověk v kšiltovce, s foťákem na krku a na tričku s nápisem "I love Mexico" je jak slepice k oškubání. Nenosit peníze jen na jednom místě. Něco si nechte v kapse, něco v trenkách, něco v ponožce,....při problémech vysypete kapsy a dáte jim "všechno co máte" a většinou to stačí. Nenosit hodinky, prsteny, drahé oblečení, doplňky je samozřejmost. Jde o to, co nejvíce zapadnout do běžné šedi. Znalost místního jazyka je samozřejmě vždycky výhoda.

0/0
13.1.2010 17:54

Host

Re: Stačí dodržovat několik zásad a všechno je v pohodě

Zase tak jednoduche to neni. Oni te stejne rozpoznaji podle barvy pleti a podle chovani a manyru. A kdo ti rikal, ze kriminalita je zamerena jen na turisty ?? Ta by tam byla i bez nich !

0/0
13.1.2010 21:38

Host

Nechápu, proč většina diskutujících bagatelizuje jasný fakt

že Mexico (City) je středobodem obchodu s lidmi, orgány a drogami v Severní Americe.

Je oprávněným folklórem diskuzí oponovat obsahu článku, ale v tomto případě to není na místě a ničemu a nikomu to nepomůže.

0/0
13.1.2010 17:27

Host

Re: Nechápu, proč většina diskutujících bagatelizuje jasný fakt

Proč? Protože tady nejde o folklór, ale o snahu uvést věci na pravou míru. Když pojedete do těchto končin jako vysmátý gringo, jenž vystavuje na obdiv naditou peněženku,  tak si samozřejmě koledujete a šance na vaše setkání s místní kriminalitou je značné. Když se ale budete chovat normálně a budete dodržovat základní bezpečnostní pravidla, tak máte velkou šanci, že vás nic nepotká. A to říkám jako někdo, kdo tyto informce probírá s Čechama tam žijícíma a pracujícíma přes 10-15 let.

0/0
22.1.2010 4:35

Paul_M

v Mexicu jsem byl měsíc loni v únoru sám.....

..a mohu doporučit že je tam bezpečněji než kdekoli v Evropě,samozdřejmě se nesmíte chovat jako hulvát,projel jsem z Mexico City do Cancunu a zpět,busama jejich dopravců.Bez problému!!!Jedni z nejpepších lidí na zeměkouli!!!A už toho mám dost procestovaného!R^

0/0
13.1.2010 16:56

Host

Re: v Mexicu jsem byl měsíc loni v únoru sám.....

Bezpečněji, než kdekoliv v Evropě...chudáci Finové a Norové. Snad zachrání holý život a prchnou do Mexika.;-D

0/0
13.1.2010 21:49

Host

jo když máte na autě americkou spz

máte občas na prser zaděláno. Zataví podšoupnou drogy a chějí úpltek jinak vás zavřou.

0/0
13.1.2010 16:48

Host

Cuidad de Mexico znám na vlastní kůži

z dlouhodobého pobytu a až taková hrůza to není.  Základní podmínkou je umět jazyk a respektovat chování a zvyky místních.  Pokud respektujete určitá (nepsaná) pravidla, tak jste docela v pohodě. Jinými slovy musíte se tam naučit žít jako všude jinde. Na Mexiko a Mexičany mám většinou pěkné vzpomínky.

0/0
13.1.2010 16:19

Host

Re: Cuidad de Mexico znám na vlastní kůži

Souhlas. Takhle je to vsude. Hlavne nemachrovat a pokusit se splynout s mistnima.

0/0
13.1.2010 17:30

ChorcheCh

Nevim proč tady píší o Praze v roce 2020

0/0
13.1.2010 15:34

Host

Re: Nevim proč tady píší o Praze v roce 2020

;-D

0/0
13.1.2010 15:50

Host

Mexico City

jak se říká mezi cestovateli - v Mexico City nevycházej v noci, na Haiti, kde se to teď otřáslo - ani ve dne

0/0
13.1.2010 14:37

Host

Nadpis článku v duchu senzacechtivého bulváru

i když, jak jsem níže napsal, na tom dost pravdy je. Ovšem, jak jsem taky napsal, když člověk používá zdravý rozum, dá se turistika přežít  celkem v pohodě. Mexiko je nádherná země a je tam mnoho k vidění, a to i v Mexico City. Pokud se kvůli článku někdo jet do Mexika bojí,  ať tam tedy nejede. Vystrašení turisté , i když to zní paradoxně, přitahují zločince jako magnet železné piliny. Já sám  teď  zrovna o další cestě na vlastní pěst do Mexika (a to brzy) uvažuji , a bude v tom zahrnuto i pár dní v Mexico City kvůli manželce, která tam ještě nebyla. Nějakou senzací se nenechám odradit, zrovna tak, jak jsem se loni nenechal odradit od cesty na vlastní pěst se ženou po kusu Jižní Ameriky. Možná jsme měli štěstí, ale kromě  neúspěšného pokusu oloupit nás ve staré části Limy a pak částečně vykradeného ruksaku (moje vina, procházet se s ruksakem na zádech místo "na břiše" po tržištích v Lat. Americe je blbost) v Santiagu, jsme přes všechny "horor stories" cestu bez úhony přežili.

0/0
13.1.2010 13:21

Host

Re: Nadpis článku v duchu senzacechtivého bulváru

zloději!!!!

0/0
13.1.2010 14:47

Host

Re: Nadpis článku v duchu senzacechtivého bulváru

Santiago neni Latinska Amerika.... pokud myslite Santiago de Chile, hlavni mesto statu Chile....

0/0
13.1.2010 15:23

Host

Re: Nadpis článku v duchu senzacechtivého bulváru

Ano, měl jsem na mysli Santiago de Chile, tedy hlavní město v Chile, v Jižní a taky řečeno Latinské Americe, což je prakticky celá kontinentální  Amerika na jih od Rio Grande, s jistou výjimkou Belize a Surinamu.

Ovšem Chile se opravdu od zbytku Latinské Ameriky liší, člověk si tam často připadá jako někde v Evropě.  Až na malé podrazy v několika restauracích (a krajan, kterého jsme tam potkali a který tam už žije 41 let říkal, že i jemu se to semtam stává) všechno fungovalo jak mělo. A Chile je taky dražší než většina ostatních zemí Lat. Ameriky. Zatímco jsme loni v Corocoro v Bolivii poobědvali , a to slušně, se třemi chody v jednoduché restauraci ze necelý dolar, v Chile by jsme si o obědu za stejnou cenu mohli nechat jenom zdát.

0/0
13.1.2010 16:02

Host

Re: Nadpis článku v duchu senzacechtivého bulváru

Tuhle chybu dela hodne lidi ! Kdyz se jim tyden nebo dva nic nestane, tak se jiz citi jako suvereni,  zapomenou na vsechna varovani a zacnou se i potulovat po nocich. Lepsi je proto, kdyz se seznami s nejakym pokusem o zlodejnu hned uvodem, pak jiz vsemu veri !!

0/0
13.1.2010 21:48

Ronald

Silná církev =vysoká zločinnost a bující mafie

Zajímavé, že nikoho nenapadne souvislost s katolickým náboženstvím - všude, kde je většinově rozšířeno je vysoká zločinnost a mafie (Italie, Brazilie nebo Mexiko) - asi ten kněz, který odpustí vraždění za pár zdrávasů a peníze na opravu kostela, není pro společnost to nejlepší.

  Spojení církve s mafií v Itálii je známé, pokud rovnou neoznačíme církev jako mafii viz ochrana pedofilních kněží.

0/0
13.1.2010 13:10

Host

Re: Silná církev =vysoká zločinnost a bující mafie

Belgie, Francie, Rakousko, většina západního Německa, značná část Švýcarska...to jsou typické země o kterých píšeš, že jo.

0/0
13.1.2010 13:35

Host

Re: Silná církev =vysoká zločinnost a bující mafie

V západní Evropě byl radikální pokles počtu katolíků nyní jsou katolíci hlavně důchodci, nevzdělaní a cikáni. Ale na Irské katolíky s teroristickou IRA jsem zapomněl, omlouvám se

0/0
13.1.2010 18:02

Host

Re: Silná církev =vysoká zločinnost a bující mafie

to je naprostý nesmysl

0/0
13.1.2010 14:47

Hmmhator

Re: Silná církev =vysoká zločinnost a bující mafie

No, ty jsi pekny pomatenec..

0/0
13.1.2010 14:56

Host

Re: Silná církev =vysoká zločinnost a bující mafie

Polsko je další jasný příklad takového, státu že?!!

0/0
15.1.2010 0:56

Host

mexico

byl sem v mexiku asi mesic a vse v pohode. v MC bych v noci asi nesel to je fakt. ale ocorovali me i pres den. vedel sem i kdo to je ale kdyz je jich tlupa ani neceknete:-)Jinak mexiko doporucuju. byl to super vejlet a jel bych znova. podotykam bez cestovky.Ta vas obere o veskerou atmosferu cestovani

0/0
13.1.2010 12:51

prngrr

Re: mexico

vše v pohodě - jen v noci by jsi nevyšel a okradli tě i přes den

jak si představuješ, že by to v pohodě nebylo?

0/0
14.1.2010 21:41

Host

Re: mexico

Mě okradli přes den v Praze...tak vo co go...

0/0
22.1.2010 4:39

Host

Prehnany prispevek

Sice jsem nikdy nevytahl paty z vlastniho baraku, ale na prehnanost prispevku soudim podle toho, ze pisou, ze to tam ve dne hlida strasne moc ozbrojenych policajtu, a kdyz si prohlidnu fotky, tak policajti nemaji zadne zbrane, jenom hole ruce. I to zatykani vypada ponekud neozbrojene.

0/0
13.1.2010 12:50

Host

Re: Prehnany prispevek

nemusi to byt prehnane. Sice jsem nebyla v mexiku ale v Brazilii, ale je to z hlediska bezpecnosti podobne.  Pres den tam byly na kazdem rohu desitky po zuby ozbrojenych policistu - vsude to vypadalo jako kdyz maji hlaseny teroristicky utok, kolem seste, sedme vsichni zalezli, kolem 8 se setmelo a clovek uz nikde na zadneho nenarazil (ok, na jednoho jsme narazili, ale doslova se schovaval a kdyz jsem se ho sla zeptat na cestu tak jsem mela pocit, ze ma infarkt jak se me lekl) A o pulnoci se jinak zive ulice zcela vylidnily od beznych obyvatel a nastoupili "existence" clovek s pudem sebezachovy by ven vecer skutecne nevylezl.

0/0
13.1.2010 16:46

Host

Mexico City

jak se říká mezi cestovateli - v Mexico City nevycházej v noci, na Haiti, kde se to teď otřáslo - ani ve dne!!

0/0
13.1.2010 12:28

Host

Mexico

To tam musí být špatně, tam bych nejel. Někdo z cestovky tady oblbuje.

0/0
13.1.2010 12:07

Host

Re: Mexico

Ja v mexiku byl.. sice jenom při pobřeží...ale 4 dny a na pohodu. Něco jiného asi bude v mexico city

0/0
13.1.2010 12:28

Host

Re: Mexico

Zrovna v tuto chvíli tady nikdo z žádné cestovky neoblbuje, ale máte pravdu, raději vůbec nikam nejezděte a seďte doma za pecí - je tam bezpečno, teplo a super smrádeček, nemýlím-li se. Všude jinde musí nutně být mnohem hůře. Jinak ty informace odpovídají tomu, jak to v Ciudad de México a Distrito Federal opravdu vypadá.

0/0
13.1.2010 13:09

Host

Re: Mexico

Ale statistiky nelžou, raději někam jako Thajsko, Španělsko, Kanáry atd. Do Mexika nikdy!!!!!

0/0
13.1.2010 13:49

Host

Re: Mexico

Lepší zůstat sedět doma, aneb čecháčkovské rady a porady pana Nováka, který viděl Mexico maximálně na mapě a slyšel o něm z televize nebo o něm četl v bulváru ...

0/0
13.1.2010 13:57

Host

Re: Mexico

Joo Španělsko, tam nafetovali místní občané dvě mé bývalé spolužačky (hodili jim něco do pití,když jim ho číšník nesl) a pak je  znásilnili. Ráno je dvě přivedla policie, že je našli dezorientované.  Naštěstí si nic nepamatovaly..Jen je pak v Čechách čakala řada vyšetření, včetně na AIDS...Není nad civilizovanou Evropu. A tak mě napadá, znala jsem jednu slečnu, co znásilnili pro změnu tady v Čechách. A taky nám vykradli auto a moji mámu se před týdnem snažili okrást cikáni. Známého zmlátili a okradli v metru na Dejvický (dokonce ty chlápky chytili, ale pak je zase museli pustit), a taky jiného známého zmlátli skinheadi. Ale jinak je tu bezpečno :P.

0/0
22.1.2010 4:47

Hmmhator

No, ja mam obchodniho partnera

primo z Mexico City a popisuje to de facto stejne...

0/0
13.1.2010 11:38

Host

..

Autor tohoto clanku tam asi nikdy nebyl co? V Mexico city sem se cejtril 10x bezpecnejs nez v Praze. Mexicani sou neuzasnejsi narod na svete nikde sem se necejtil tak skvele.

0/0
13.1.2010 11:36

Najdete na iDNES.cz