Nejdřív dřina, pak Nha Trang. Sem jezdí Vietnamci na domácí dovolenou

aktualizováno 
Některá místa na objevení teprve čekají a vyplatí se je navštívit, ještě než tu dostaví obří hotely a místo zaplaví turisté. Takový je například jihovietnamský Nha Trang, kam jezdí na dovolenou místní.

Pláž The Anam patří k nekrásnějším destinacím ve Vietnamu. | foto: The Anam resort

Ty věže jsou majestátní a jejich návštěva bere dech – čtyři věže Po Nagar nedaleko Nha Trangu pocházejí z osmého až dvanáctého století. Původně jich tu bylo sedm, sedm věží z červených pálených cihel.

Vystavěl je národ Čamů, dnes už národnostní menšiny, která obývá Vietnam, Kambodžu a Laos. Jsou zasvěcené bohyni Ponagar, vnitřek tvoří malé oltáře se soškami a květinami. Čamové sem dodnes chodí bohyni Ponagar uctívat. Největší Severní věž má pyramidový tvar a dosahuje výšky dvaceti osmi metrů. Nejkrásnější jsou v odpoledním slunci, které je barví do oranžova.

Ještě větším zážitkem je pro Evropana návštěva Long Son Pagody. Její čtyřiadvacetimetrový buddha bere dech…

Věže, pagoda, dokonce ani oceánografické muzeum či katolická katedrála (jejím věžím dnes konkurují mrakodrapy v okolí centra) nejsou však tím hlavním důvodem, proč se při putování po Vietnamu v Nha Trangu zastavit.

Fotogalerie

Pár kilometrů za městem začíná jedna z nejhezčích pláží ve Vietnamu, která se táhne podél celé oblasti Cam Ranh.

Moře má tyrkysovou barvu, pláž je pokrytá bílým pískem, stín jí dodávají husté křoviny s palmami v pozadí a klikatí se na šesti kilometrech. Dokonalou kulisu dotvářejí hory.

Na dovolenou sem jezdí většinou jen Vietnamci, na pláž vyrážejí brzy ráno a pozdě odpoledne.

Přímo z Nha Trangu se lze vydat na některou z lodních exkurzí, které vozí turisty k nedalekým ostrovům a zastavují nad útesy, aby si turisté mohli užít šnorchlování nebo rybolov. Pláže jsou poloprázdné, tady nejsou žádné atrakce, skútry ani šlapadla, zatím tu stojí jen jeden luxusní hotel The Anam.

Připomíná to zde floridské Miami dávno předtím, než se ho zmocnili američtí důchodci. Největší zábavou je sledovat „představení“ místních rybářů. Typické bárky jen pár desítek metrů od pláže loví krevety a další mořské pochoutky. Koupat se zde dá téměř celoročně, nedoporučuje se sem ale jezdit v monzunovém období, které trvá od října do poloviny prosince.

Pláž The Anam měří šest kilometrů.
Nha Trang ve Vietnamu

Zkuste kuchyň na ulici

V okolí Nha Trangu zapomeňte na vyhlášenou vietnamskou kuchyni, tady se můžete celé dny přejídat těmi nejdelikatesnějšími a nejchutnějšími dary moře. A za pár korun.

V úzkých uličkách centra jsou desítky restaurací, stánků s plnými káděmi krevet (samozřejmě, že těch tygřích), humrů, krabů, langust, mušlí. Není třeba chodit do drahých restaurací, výborně chutnají i v posledním pouličním stánku s plastovými židličkami uprostřed staveniště, anebo pod přístřeškem přímo na pláži, který má daleko do pojmenování restaurace a kde ochotný prodavač rychle hází mořské plody na rozžhavený gril. Chutnaly přepychově.

A místní pivo Saigon uspokojí i náročného českého pivaře. Co si dát jako dezert? Rozporcované mango, na jehož chuť budete ještě dlouho vzpomínat.

Nha Trang ve Vietnamu
Nha Trang ve Vietnamu

Příjemným překvapením pro nás byla místní golfová hřiště. „V okolí jsou tři a jsou srovnatelná s těmi nejlepšími evropskými. Golf se zde hraje prakticky na pláži, neuvěřitelná je také ochota místního personálu a jejich znalosti o hřištích,“ říká Jiří Černý, který zde často doprovází české turisty.

Pokud chcete spojit golf s výletem, vydejte se lodí nebo lanovkou na jeden z místních ostrovů do resortu Vinpearl Nha Trang. Zdejší komplex bývá nazýván „tropickým rájem“. Hřiště je podobné skotským a irským resortům a pyšní se titulem nejlepší asijské hřiště roku 2018. Hraje se tu v krásném prostředí, místní řeka vás bude provázet téměř na všech jamkách.

Autoři:
  • Nejčtenější

Rakouský recept na dokonalost. Smíchejte hory, jezera a parádní vyhlídky

Jen jenom na vás, jaký druh výletu si zde zvolíte. V tomto rakouském horském ráji můžete vyrazit na kole, projít si...

Šanghaj není jako Brno. Netradiční pohled na život v čínské metropoli

Navštívit Šanghaj je něco jako jet na seznamovací kurz na škole. Probudí ve vás zvědavost, poznáte plno nového a...

Dokonalé letiště pro milovníky létání. Do Curychu můžete vyrazit i bez kufru

Mezinárodní letiště Curych-Kloten spojuje Švýcarsko se 170 destinacemi ve více jak šedesáti zemích světa. Za špičkový...

Ideál na podzimní výlet. Všechny tváře Sicílie za pár dní nepoznáte

Největší ostrov Středomoří je díky své jižní poloze a teplému podnebí nadmíru vhodným cílem pro kratší podzimní...

Braniborskem po zchátralých sanatoriích. Sovětská vojska nahradila zkáza

Ve starých vojenských městech a nemocnicích sovětské armády v Braniborsku je všechno, co hledáte. Tedy pokud hledáte...

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Ideál na podzimní výlet. Všechny tváře Sicílie za pár dní nepoznáte

Největší ostrov Středomoří je díky své jižní poloze a teplému podnebí nadmíru vhodným cílem pro kratší podzimní...

Premium

Stanový hotel je český vynález. Je hvězdou Oktoberfestu i závodů motorek

Spát ve stanu, ale se servisem jako v hotelu? Český startup s tímto nápadem proráží na velkých akcích v západní Evropě....

Dvacet minut a pauza. Hoďte se do klidu v největším termálním jezeře Evropy

Není to od nás daleko. V maďarském Hévízu můžete zažít dokonalý relax protkaný neopakovatelnou atmosférou. Však bylo...

Marocká metropole Rabat. Příjemné město uhrane pevností v maurském stylu

Marrákeš, Casablanca, Fez. Tato tři města asi napadnou člověka, který se chystá do Maroka, nejdříve. Za návštěvu však...

Najdete na iDNES.cz