Hotel, ve kterém budete bydlet nejvýš na světě. Podívejte se

aktualizováno 
Dechberoucí panoramatické výhledy na slavný přístav Victoria i nejvýše položený bazén a bar na této planetě. To jsou hlavní trumfy nejvyššího hotelu světa Ritz Carlton v Hongkongu.

Nejvyšší hotel světa - Ritz-Carlton v Hongkongu | foto: Profimedia.cz

Hotel Ritz Carlton, otevřený 29. března, zabírá 17 nejvyšších pater v Mezinárodním obchodním centru (ICC), od 102. do 118. patra. Pokud si tady objednáte některý z 312 pokojů, neměli byste trpět závratěmi. Mrakodrap se totiž tyčí do výšky 484 metrů nad rušnými ulicemi jihočínské metropole.

Pětihvězdičkový Ritz Carlton nabízí jedno z nejdražších ubytování ve městě už tak plném luxusních hotelů. Jedna noc v nejjednodušším pokoji typu deluxe o velikosti 50 m² stojí od 752 dolarů. Apartmá pro nejnáročnější, Ritz Carlton Suite, má rozlohu 365 m² a klientům je k ruce osobní komorník 24 hodin denně.    

Interiér nejvyššího hotelu světa vyzařuje vysoce elegantní atmosféru, s hlavními barevnými tóny v černé, hnědé a béžové.

Ritz Carlton v Hong Kongu je nejvyšším hotelem světa

Hostům jsou k dispozici tři přepychové restaurace. Například Tosca, která se specializuje na italskou kuchyni, je výjimečná svými kaskádovitými fontánkami a tyrkysovými jezírky. Nezapomenutelný zážitek ovšem nabízí restaurace Ozone v nejvyšším, 118. patře s impozantním výhledem na přístav Victoria, panorama města a Jihočínské moře.

Milovníci čokolády ocení takzvanou Čokoládovou knihovnu se všemi myslitelnými čokoládovými lahůdkami a servírováním odpoledního čokoládového čaje.  

Designéři také připravili pro návštěvníky unikátní bazén, umístěný rovněž v nejvyšším patře mrakodrapu. Koupající mohou přímo z vyhřáté vody sledovat obří LCD obrazovku s úhlopříčkou 19 metrů, instalovanou na stropě, kde se promítají záběry z vodního světa.

Hotel Ritz-Carlton v Hong Kongu - bazén
Hotel Ritz-Carlton v Hong Kongu - recepce
Ritz Carlton v Hong Kongu je nejvyšším hotelem světa

Stále výš

"Otevíráme hotel, jehož výstavba nám trvala 10 let, a který se stane symbolem města," uvedl ředitel provozu Herve Humler pro britský MailOnline.

Svoje prvenství nejvyššího hotelu na světě ale Ritz Carlton pravděpodobně ztratí už v roce 2014, kdy se plánuje otevření hotelu J-Hotel na vrcholu Šanghajské věže. Ta se v současné době staví a měla by dosáhnout výšky 632 metrů.

Nejvyšší hotel světa - Ritz-Carlton v Hong Kongu

Nejvyšší hotel světa - Ritz-Carlton v Hong Kongu

"Celý svět soutěží. Jsem přesvědčený, že i v této chvíli, kdy spolu mluvíme, už někde někdo plánuje dokonce ještě vyšší stavbu," prohlásil Humler. "Naší hlavní devizou ale budou prvotřídní služby, na jejichž kvalitu klademe obzvláštní důraz," dodal.

Primát nejvyšší budovy světa drží v současné chvíli se svými 828 metry Burdž Chalífa v Dubaji. I v tomto mrakodrapu sídlí hotel – Armani. Nejvyšší patro, které zabírá, je však "pouze" devětatřicáté.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky, ceny pohonných hmot a rizikové úseky na jednom místě.

Nejčtenější

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Památky, pivo a sex. Co láká miliony turistů do Prahy

„Vysloveně za alkoholem už k nám nejezdí tolik lidí jako dřív. Na druhou stranu...

Každou sezonu zamíří do Prahy miliony turistů. Co je v hlavním městě čeká? Kouzlo historie. Dobré pivo. Krásné ženy. A...

Stála miliardy, teď je jaderná elektrárna na Filipínách atrakcí pro turisty

Osamělý telefon na stole mě spojuje přímo s prezidentskou kanceláří. Nejsem...

Jaderná elektrárna v Bataanu měla rozsvítit filipínský ostrov Luzon. Namísto toho se z celého projektu stala miliardová...

Ruská prokuratura si posvítí na sibiřské Maledivy, k nádrži už se nesmí

Tyrkysový rybník přezdívaný sibiřské Maledivy se stal oblíbenou atrakcí...

Jezírkem s tyrkysově zbarvenou vodou na okraji ruského Novosibirsku, kterému se přezdívá „sibiřské Maledivy“, se začala...

Nejstrmější ulice na světě je ve Walesu, má sklon přes 37 procent

Ulice Ffordd Pen Llech v severním Walesu je se sklonem 37,45 % nejstrmější...

Nejstrmější ulice na světě je v severním Walesu, ve městě Harlech. Potvrdili to zástupci Guinessovy knihy rekordů s...

Další z rubriky

VIDEO: Máme pláže jako na Azurovém pobřeží, pochvalují si v Paříži

„V Paříži máme pláže jak na Azurovém pobřeží“, pochvalují si místní

Část nábřeží Seiny v Paříži se během víkendového parného počasí změnila v pláž. Místní obyvatelé si spokojeně...

Beduíni a Hollywood. Jak si užít cestu na Mars dřív, než ji zničí turisté

Beduínské výpravy můžete absolvovat autem či na velbloudu. Zcela určitě si...

Cesta do Jordánska je v současnosti jako procházka po filmovém plátně. Návštěva míst, kudy se procházely před kamerou...

Slavní jelínci v japonském městě Nara hynou kvůli plastovým obalům

Japonsko, Nara, posvátní jelínci šika

Úřady ve starodávné japonské metropoli Nara varovaly návštěvníky, aby nekrmili nepovoleným jídlem volně žijící jelínky,...

Najdete na iDNES.cz