krátce

aktualizováno 
LIDÉ VÍCE LÉTAJÍ. Letecká osobní doprava v Evropě se v první polovině roku výrazně zvýšila. V průměru oznámila velká letiště, že v porovnání s první polovinou roku 1999 byl zaznamenán nárůst cestujících o 8,1 procenta. Největší přírůstek pasažérů se týkal letišť v Londýně - Stanstedu (30,5 procenta), Miláně - Melpense (27,7 procenta) a Madridu (20,5). (zah)

NOVÁ MAPA. Praha krok za krokem (Step by Step), tak se jmenuje nová mapa vydaná v edici Marco Polo (německé nakladatelství Mairs Geographisher V erlag). Mapa pomáhá turistům najít nejzajímavější místa v hlavním měsětě a také obsahuje návrhy na šest možných tras - od Prahy královské až po mystickou. Měřítko mapy je 1:12 000. (zah)

PRŮVODCE PO HOTELECH. Obsáhlý přehled hotelů a ubytovacích možností v České republice doplněný o informace o kongresových centrech, restauracích i lázeňských střediscích nabízí Hotel Guide 2000 nakladatelství Computer Press 2000. Obsáhlá publikace stojí 387 korun a její přílohou je i autoatlas v měřítku 1:200 000. (zah)

KDY DO OBŘÍHO OCEANÁRIA. Nyní již každý den má otevřeno Lisabonské oceanárium, jež je největší v Evropě. Uvnitř je více než 10 000 živočichů, kteří jsou rozmístěni ve třiceti obrovských nádržích. K oceanáriu se lze dostat metrem (stanice Oriente) a autobusy číslo 5,10,19,21,25,28,44,50,68,81,82,85 a 114. Vstupné činí pro dospělé 1750 peset (zhruba asi 310 korun), děti mají slevy. (zah)

T ORONTO TEĎ BEZ VEPŘOKNEDLA Středobod našinců cestujících do Kanady, takřka kultovní torontská česká Hospoda u Vlastičky neboli také Heart of Europe, kterou musel navštívit každý, kdo do Toronta zavítal, na přelomu srpna a září končí. Mezi hosty byli herci Suchý, Molavcová či Brzobohatý, ale také hokejisté Jágr, Hašek, Šmehlík, T urek a další. V Severní Americe vyhlášená enkláva české kuchyně končí, neboť majitel domu neobnovil nájemní smlouvu. (zah)

V AIR FRANCE SE NEKOUŘÍ Od 1. listopadu nebudou smět cestující kouřit za letu tabákové výrobky v žádném letounu francouzské společností Air France. Oznámilo to vedení Air France. Opatření se týká nově letů do Asie, Afriky a Latinské Ameriky a na Blízký východ. Na linkách v Evropě a do Severní Ameriky a karibské oblasti zakázala Air France kouření již dříve. Pro dlouhé lety vybaví letecká společnost posádky náhražkami tabáku, které budou k dispozici cestujícím případně trpícím tabákovým deficitem. (čtk)

BURGUNDSKO PRO TUZEMCE. První turistickou brožuru v češtině nazvanou Burgundsko, toulky a památky vydala centrála turistického ruchu Maison de Bourgogne. Brožura nabízející všeobecné informace o Burgundsku poskytuje přehled všeho, co je možno v této oblasti zhlédnout a navštívit - je prvním seznámením s historií a památkami čtyř burgundských departementů. Čtyři hlavní kapitoly jsou nazvány Galská epopej, Dědictví mnichů, Poklady měst a Nádhera zámků. Pro získání jakýchkoli informací se mohou zájemci obrátit přímo na Maison de Bourgogne nebo na internetové stránky Regionálního výboru pro turistiku (www.bourgognetourisme.com nebo www.burgundy-tourism.com. (zah)

Nejčtenější

V Africe vyfotili vzácného černého levharta. Prvního po 110 letech

Britský fotograf Will Burrard-Lucas zachytil v keňském parku Laikipia...

Britskému fotografovi Willu Burrardovi - Lucasovi se v Africe povedl náramný kousek. Podařilo se mu vyfotit vzácného...

Byl to asi nejhorší James Bond, přesto naučil turisty lyžovat v Mürrenu

Díky za všechno, Mr. Bond.

Možná by se měl tento slavný snímek jmenovat spíše Ve službách švýcarskému turismu, než Jejímu Veličenstvu, neboť agent...

Slavný cestovatel Miroslav Zikmund slaví sto let, svůj věk bere jako dar

Miroslav Zikmund

Při dvou cestách projel Miroslav Zikmund Asii, Afriku i Ameriku. Je absolutní systematik, jeho život má pevně daný...

KVÍZ: Lidé pro ně i umírají. Jak dobře znáte státní vlajky?

Víte, který stát má na své vlajce kalašnikov?

Jsou jedním z nejvýraznějších symbolů každého státu. Některé vlajky pozná na první pohled téměř každý, jiné se dají...

Varhánky i v poledne? Víme, kde v Kitzbühelu hledat nejlepší trasy

Alpské kouzlo sjezdovek v rakouském Kitzbühelu

Kitzbühel, to není jen Hahnenkamm, na kterém se jezdí slavný sjezd, ale také pestrý výběr z 230 kilometrů sjezdovek....

Další z rubriky

Prakticky jsem k ničemu, říká jeden z posledních ponocných v Evropě

Renato Häusler pracuje jako ponocný v Lausanne od roku 2002.

Už nevaruje před požáry, ale každou noc oznamuje hodiny z výše zvonice na katedrále v Lausanne. Ponocný v tomto...

OBRAZEM: Pohovka z ananasu. Hilton otevře hotelové apartmá pro vegany

Vegani se snaží ze svého života odstranit všechny formy využívání zvířat, ale...

Vegani se snaží ze svého života odstranit všechny formy využívání zvířat, ale to ještě neznamená, že by neměli mít...

Berbeři, poušť a nádherné hory. Antiatlas je dostupná exotika v Maroku

V první polovině úseku Icht - Tafraout se střídaly nádherné scenérie pouštních...

Málo frekventované pohoří Antiatlas na jihu Maroka ohromuje rozervanými pouštními scenériemi, načervenalými štíty i...

Najdete na iDNES.cz