Více určitě neznamená lépe
Více inzerátů s různou cenou na jedno a to samé ubytování? I takové věci objevíte, když na nabídky Airbnb koukáte dost dlouho. Je to vlastně jeden z nejčastějších podvodů.
Hostitel přitom zkouší, kdo se chytne na nejvyšší ze zveřejněných nabídek, aby na tom vydělal. Vám může na poslední chvíli oznámit zrušení rezervace. Pokud rezervaci zruší on, je to pořád ta lepší varianta. Nemusíte totiž platit poplatky za zrušení rezervace a hostitel vám musí vrátit peníze v plné výši.
Nenechte se jím vmanipulovat do situace, že rezervaci ubytování budete rušit vy. Ani když vás hostitel osloví s tím, že je s ubytováním nějaký problém. Nejspíš by to dopadlo tak, že by vám nabídl nějaké náhradní ubytování. Které by, jak už asi tušíte, mohlo být až příliš alternativní.
Pokud si při hledání ubytování povšimnete, že se jedna a ta samá nabídka objevuje pod různými cenami, raději od ní rychle pryč. Tady se férového jednání nedočkáte.
Nezapomeňte hodně fotit
Nemálo hostů si po příchodu do pronajatého apartmánu a odložení kufrů vyfotí své dovolenkové bydlení. Není to nic neobvyklého, pochlubit se chce každý. Ale ke své škodě si jen málo lidí nafotí celé to ubytování, když jej na konci dovolené opouští.
V čem může být zádrhel? Že je po návratu bude čekat email od hostitele, který si stěžuje na nepořádek, nenahlášené závady a škody, které je třeba dodatečně doplatit. A pokud se k placení mít nebudete, může si na vás hostitel stěžovat u Airbnb a to vám může sáhnout do záloh nebo spor předat inkasní agentuře.
Mohou z toho být velké nepříjemnosti, když vám někdo chce neprávem naúčtovat rozbitou filtraci k bazénu nebo zničenou vířivku za desetitisíce.
Obrana proti takovému nařčení je nesnadná. Určitě vám ale pomůže, když si fotky ubytování pořídíte nejen při příjezdu, ale i před odjezdem. A samozřejmě, pokud si po příjezdu všimnete nějakého poškození, pořiďte fotografie a sdílejte je s hostitelem přímo na Airbnb. Chráníte tím sami sebe.