CYKLOPORADNA

Poradna ukončena

Ilustrační foto

Na otázky odpovídá

Ilustrační foto

Nevíte, jak si vybrat kolo? Máte s kolem nějaký problém? Odpovídali odborníci pražské firmy Harfa Sport.

Nejvíce se ptáte

Geometrie, nastavení
Na stránkách časopisu Cykloservis www.cykl.cz nebo i v jeho tištěném vydání vyšel pěkný popis správného posedu na kole a nastavení sedla. Naství mi správně sedlo i v některé prodejně, pokud si tam koupím kolo?
Petr Mráz
Ilustrační foto
Jsem si jist, že ve všech specializovaných obchodech Vám zaměstnanci poradí, jak správně nastavit výšku, popř. sklon sedla. Pokud to tedy nebudete vědět sám ... ...
Geometrie, nastavení
Jezdim na starem upravenem silnicnim kole a posledni dobou me hodne z jizdy boli trapezove az lopatkove svaly asi po 45min jizdy, ze skoro nemuzu otocit hlavou. Jelikoz uvazuju o novem silnicnim kole, pomuze treba karbonova vidlice? Slysel sem ze lepe pohlcuje narazy... Diky
Michal
Ilustrační foto
Máte pravdu. Silniční karbonové vidlice opravdu pohlcují rázy mnohem lépe, než-li např. duralové. Je možné, že by to mohlo Váš problém vyřešit, ale je třeba se také zaměřit na "kvalitu jezdeckého posedu".
Geometrie, nastavení
Dobry den, jak se ma spravne nastavit vyska sedadla? Dekuji.
Sedadlo
Ilustrační foto
Nastavení sedla je samozřejmě individuální, nicméně několik rad neuškodí. Při jízdě a v momentě, kdy jsou pedály v polohách 12hod. a 6hod.(z pohledu ze strany), tedy jedna noha je max.natažená a druhá pokrčena, dbáme na to, aby natažená noha nebyla až příliš natažena, pouze mírně. Je to proto, aby si sval při jízdě také odpočinul. Někdy také slouží jako pomůcka pohled ze sedla na střed Vašeho předního kola. Ten by měl být v zákrytu s řidítky. Vše samozřejmě záleží na typech představců, řidítek atd., ale obecně se tím lze řídit.
Geometrie, nastavení
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat v jakých cenových relací se pohybuje systém Bike Drive, Rotor, Easy Crank nebo další systémy, týkající se problematiky mrtvého bodu. Dá se vůbec některý systém sehnat u nás? Díky za odpověď.
Honza
Ilustrační foto
Problematikou mrtvého bodu se zabývalo mnoho firem, ale myslim, že takového výsledku, který by byl opravdu převratným přínosem, tedy i z komerčního hlediska, se nedobraly. Nicmeně na německém trhu jsem pár vlaštovek zaznamenal. Blíže o tom víc nevím.

Najdete na iDNES.cz