Diskuse k článku

Na Šumavu mezi aktivisty se mi vůbec nechtělo, říká zraněný dřevorubec

Jedenáct stehů má na boku dřevorubec, který se pořezal pilou při kácení stromů napadených kůrovcem u Ptačího potoka na šumavské Modravě, kde protestovali aktivisté. Jak říká, už před odjezdem, se mu na Šumavu nechtělo a své zranění připisuje právě napjaté situaci při blokádě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

A/D

trocha povídání

Ivan Rynda

www.youtube.com;feature=player_embedded

0/0
19.8.2011 11:21

Kapitán Hollister

ježiš chudinka

jel tam naprosto dobrovolně!

0/0
18.8.2011 22:26

Tupolánek

Re: ježiš chudinka

Ono slušný lidi kteří pracují rukama moc remcat nemohou !!

0/0
19.8.2011 21:54

sudovec

A kde jsou teď ti, co chtěli lynčovat?

A kde jsou ti, kdo chtěli pomalu lynčovat aktivisty za pokus o vraždu? A psali o tom jak aktivisté nebohého dřevorubce strhli na běžící pilu. Kam se poděli?

Takže chlapík se nakonec řízl sám. Vůbec mu to nezávidím a přeji mu brzké uzdravení.

Samozřejmě že to vypjatá situace ovlivnila, dřevorubec se prostě dostatečně nesoustředil a stalo se to co se stalo.

To se ale nedá nic dělat. Pokud nové vedení parku od začátku svým osobním obsazením (Stráský), svými prohlášeními a akcemi + pochybnostem o legálnosti těžby (nebyl by to první případ kdy letos neprovádělo něco bez příslušného povolení) dlouhodobě vyvolává takovéto kontroverzní reakce, je to jen samozřejmá reakce veřejnosti, která se dala očekávat.

Stráský je škůdce Národního parku a jako takový by měl být pokácen (= odvolán).

0/0
18.8.2011 13:05

habr

Re: A kde jsou teď ti, co chtěli lynčovat?

Prvotní informace, že se s někým potýkal byla upravena na, že spadl na pilu při odvětvování, protože se podíval po dětch dívčinách.

Nevím kolik jste viděl lidí pod stromem, slyšel jeho řev a sledoval cvrkot okolo. Sledoval jsem tento příběh jako šestnáctiletý kluk  a později jsem byl přímo několik metrů od člověka na kterého se překlopil strom. To že lidi téměř vlezou pod padající stromy v houbařské sezóně je téměř pravidlem, ale úmyslně takto rizkovat svoje zdraví tak jak popisuje situaci při kácení lesní dělník je víc na odvezení aktivistů na psychiatrii.

Pokud má být Stráský odvolán - tak ať se řeší jinak, než že se bude ohrožovat zdraví lidí, do sporů se budou zatahovat lidi kteří s tím nemají co společného.

A o té legálnosti a nelegálnosti kácení - to je natolik sporné, že za tu šaškárnu okolo to nestálo. Byla to jen manipulace s lidmi od lidí HD aby prosadili svoje vize.

+1/0
18.8.2011 15:38

sudovec

Re: A kde jsou teď ti, co chtěli lynčovat?

Situaci při kácení v lese znám moc dobře už od dětství.

Pokud jde o legálnost těžby tak jste si jistě všiml že píši o "pochybnostech o legálnosti těžby" a stejně jako vy bych mohl napsat že prohlášení NPŠ že vše je legální je manipulace lidí ze Stráského okolí.

Vidíte jak je to nejednoznačné a neurčité? Jen se snažím vysvětlit že v kontextu celé situace není žádným překvapením že se objevily protesty proti těžbě. A že Stráský měl být sakra dobře připraven - informace o tom že vlastně žádné povolení nepotřebují se objevila, pokud si dobře pamatuji, až za několik dní po zahájení kácení a protestů. To je ze strany vedení NPŠ naprostý amatérismus.

A za tím že Stráský, jako velmi kontroverzní osoba, má z vedení parku jít pryč si stojím. I kdyby v jednotlivostech měl pravdu, parku v současné době jen škodí.

0/0
18.8.2011 21:59

habr

Re: A kde jsou teď ti, co chtěli lynčovat?

Proti odchodu Stráského nemám žádné námitky - naopak se mi od samého počátku nelíbí jak proběhlo výběrové řízení NPŠ. Ale postoje vůdči nějaké osobě by se neměly být schovávány za jiné problémy.

O nelegálnosti a legálnosti těžby v uvedeném území se začalo hovořit od samého počátku blokády. Problém je v tom, že v naší legislativě na stejný problém deset právníků vydá deset protichůdných výkladů.

0/0
19.8.2011 7:47

sudovec

Re: A kde jsou teď ti, co chtěli lynčovat?

Já nic nikam neschovávám a jsem přesvědčený že i aktivisté skutečně bojují proti kácení a současně i proti Stráskému.

To s těmi výklady je běžné všude - existuje staré rčení "dva právníci ti dají nejméně 3 různé výklady jednoho problému". Jen u nás je situace asi zašmodrchanější než je obvyklé.

Legálnost či nelegálnost kácení je pro mne důležitá, ale ne klíčová. Klíčovým je celý přístup Stráského k vedení parku a jeho budoucnosti (podepřený konkrétními kroky a vyjádřeními), který je podle mého naprosto nepřijatelný.

0/0
19.8.2011 16:52

p_n_2

Za chvíli ti aktivističtí šmejdi budou v lese blokovat i

sbírání hub. Nejlepší by bylo jim ohradit kus lesa někde ve vojenským prostoru, ať si tam hospodaří a neotravujou různými protesty, blokádami apod.

I když možná by úplně stačilo jim dát vždy způsobenou škodu k úhradě a příště by byl klid. Hlavně u dopravních staveb.

0/0
18.8.2011 12:13

sudovec

Re: Za chvíli ti aktivističtí šmejdi budou v lese blokovat i

Vy chodíte v I. zóně N.P. sbírat houby mimo vyznačené cesty? Pak byste si blokádu zasloužil.

0/0
18.8.2011 13:07

bkv

Potyčka

A kam zmizela ta potyčka s aktivisty jak o ní IDnes tak zevrubně informovala ;-D

0/0
18.8.2011 11:30

ScoutX

Re: Potyčka

Také bych čekal, že se jim alespoň ze slušnosti omluví. Ale zdá se, že už ani novináře slušnost nezajímá a jde jenom o čistý zisk. Opravdu smutné.

0/0
19.8.2011 12:49

jendazmoravy

To je na vyznamenání pro aktivisty!

V podstatě aktivisté tady hráli roli Mašínů. Taky bojovali proti zvůli organizované moci, a ten dřevorubec holt je tříska, která lítá, když se kácí les. Co takhle Liška nebo Bursík, dají jim medajli nebo nedaj-li?

0/0
18.8.2011 10:50

mamina2

Re: To je na vyznamenání pro aktivisty!

Vždyť se řízl sám.

0/0
18.8.2011 11:50

habr

Re: To je na vyznamenání pro aktivisty!

Pokud jste mamina, tak byste měla hubovat ty mladé lidi kteří  lítali v prostoru těžby. To jestli těžbe ja legání či není neznamená, že budu vstupovat do pracovního prostoru při těžbě. Až jednou sama třeba dostanete inforamci, že váš partner, dítě rodič je v nemocnici, protože třeba někde mladí vyváděli psí kusy a on se nesusředil na chůzi a třeba upadl, tak taky napište - vždyť upadl sám.

+2/0
18.8.2011 15:27

mamina2

Re: To je na vyznamenání pro aktivisty!

Můžete to vzít i opačně. Nemusel se podílet na takové sporné těžbě a nikdo by mu tam nelítal. I když je mi jasné, že ten dřevorubec je ten poslední, kdo o tom rozhoduje.

0/0
18.8.2011 15:30

habr

Re: To je na vyznamenání pro aktivisty!

On tam byl vyslám zaměstnavatelem. Nezatahujte do sporů lidi kteří s tím nemají co dělat. Mimochodem už se začíná hovořit, že za těch několik let co je ta kalamita kůrovec zlikvidoval asi okolo 20 % smrků Šumavy které jsou pro jeho populační růst vhodné. Takže když s ním nic neuděláte, do 15-20 let tam není starý strom, jen mlaziny a to ještě někde.

Ty zázračné plísně jeho populaci jen omezí - teď je zas hezké počasí, mohou se rojit ti bopruci kteří nebyli zasažení. A uvidíme na jaře co toho bude.

Naši předci nám nepředali lesy abychom je pro vědecké pokusy nechaly totálně sežrat.

+2/0
18.8.2011 15:42

sudovec

Re: To je na vyznamenání pro aktivisty!

Tříska, která se sama usekla :-)

0/0
18.8.2011 13:07

Najdete na iDNES.cz