Ve sklepeních hradu Kotnov vzniká exkluzivní music klub

  10:33aktualizováno  10:33
Chátrající sklepení hradu Kotnov v Táboře se změní v jeden z nejexkluzivnějších a nejprestižnějších music klubů v Česku. Majitelům nově vznikajícího podniku má pomoci k úspěchu i proslulý módní návrhář Josef Klír, který vytváří interiéry Music clubu Kotnov.

Ve sklepních prostorách táborského hradu Kotnov vzniká nový luxusní klub Kotnov, který je dle návrhů Josefa Klíra stylizován motivy andělů. Na snímku PR manažerka Petra Motyčková. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

"Prostor klubu klade důraz na jedinečnou atmosféru a originalitu. Hlavním motivem je anděl, který je ochráncem osudů, tajemná postava, která stojí při nás. Designovat klub je pro mě jako módního návrháře velkou výzvou a věnuji mu teď většinu času. To místo mě nadchlo," přiblížil Klír.

Provozovatelé doufají, že klub přiláká návštěvníky i z jiných krajů, zejména z Prahy, a pozvedne jméno města. Zároveň však tvrdí, že podnik nemá být jen pro smetánku.

Prostor musicklubu Kotnov bude dle návrhů Josefa Klíra stylizován motivy andělů.Prostor musicklubu Kotnov bude dle návrhů Josefa Klíra stylizován motivy andělů.

Prostor music klubu Kotnov bude dle návrhů Josefa Klíra stylizován motivy andělů.

"Nejde o nic luxusního. Pouze chceme udělat něco pro lidi s náročným vkusem. V jižních Čechách není žádný klub, který by byl skutečně exkluzivní. V těchto prostorech získáváme úžasnou atmosféru," vysvětlila Petra Motyčková, která se stará o publicitu vznikajícího podniku. Dodala, že jejich klub bude těžko hledat srovnání v celém Česku.

Hosté se mohou těšit na dva velké bary a dva parkety. Na jednom z nich budou hrát přední současní dýdžejové, na druhém si na své přijdou příznivci oldies.

Návrhář Josef Klír

Návrhář Josef Klír

Klub o rozloze 500 metrů čtverečních má najednou pojmout až 800 návštěvníků. Zdi a stropy ze skládaných cihel zůstanou na přání památkářů i kvůli zachování atmosféry neomítnuté.

Celý prostor bude kuřácký, ale i nekuřáci se podle provozovatelů budou cítit komfortně, neboť vysoké stropy a výkonná klimatizace zajistí čistý vzduch. Vstup bude pouze pro návštěvníky starší 18 let.

Ve sklepních prostorách táborského hradu Kotnov vzniká nový luxusní klub Kotnov, který je dle navrhů Josefa Klíra klíra stylizován motivy andělů. Na snímku PR manažerka Petra Motyčková s obří lahví šampaňského, které bude otevřeno při zahájení provozu.

Ve sklepních prostorách táborského hradu Kotnov vzniká nový luxusní klub Kotnov, který je dle návrhů Josefa Klíra stylizován motivy andělů. Na snímku PR manažerka Petra Motyčková s obří lahví šampaňského, které bude otevřeno při zahájení provozu.

"Jedním z jedinečných prvků je bar ve tvaru kříže, který je složen z 20 tisíc malých zrcadel. Na jeho výrobě pracovalo osm sklářů. Kotnov se navíc stane jedním z exkluzivních výstavních míst šampaňského značky Moët. K vidění zde bude i metrová láhev zdobená naším logem složeným z kamínků značky Swarovski," vyzdvihla Motyčková.

Na programu klubu prý rozhodně nebudou pouze diskotéky. V plánu jsou koncerty od vážné hudby až po hard rock. "Hostit chceme i různé společenské akce. Už teď máme například domluvenou spolupráci s Českou Miss," prozradila Motyčková.

Současné odhady celkových nákladů na realizaci klubu se pohybují kolem 25 milionů korun. Vstupné i ceny nápojů však mají být na úrovni srovnatelné s táborským standardem.

Autor:

Nejčtenější

Na Jindřichohradecku se pohybuje šelma, zřejmě puma americká

Roční samice pumy americké Princess při pravidelné vycházce na Malé Straně.

Mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná na Jindřichohradecku se podle policie pohybuje velká kočkovitá šelma, zřejmě puma...

Nepanikařte, radí lidem v největším keřovém labyrintu střední Evropy

Obludiště se rozkládá na ploše šest tisíc metrů čtverečních, na níž roste 12...

V Dolní Pěně u Jindřichova Hradce mají největší keřový labyrint ve střední Evropě. Na návštěvníky čekají tři kilometry...

Chlapec jel na kole do školy a nedal přednost, srážku s autem nepřežil

Ilustrační snímek

Na silnici II/121 u Milevska na Písecku ráno zahynul chlapec, který jel na kole do školy. Při odbočování na hlavní...

Převrácený tahač shořel i s převáženým strojem, řidič zemřel v kabině

Řidič kamionu, který nedaleko Vodňan sjel ze silnice, na místě zemřel.

S požárem kamionu ráno bojovali jihočeští hasiči na silnici I/20 u Libějovic na Strakonicku. Vůz vyjel mimo silnici,...

Nákladní vůz nedal přednost motorce, její řidič při střetu zemřel

Nákladní auto vyjíždělo u Vodňan z vedlejší silnice a zřejmě nedalo přednost...

Dva motorkáři zemřeli v úterý na silnicích v jižních Čechách. Jeden přišel o život na Strakonicku, když se střetl s...

Další z rubriky

Žena žaluje nemocnici v Písku, po operaci dělohy má poškozený močovod

Ilustrační snímek

Českobudějovický krajský soud se začal zabývat případem dvaapadesátileté pacientky, která kvůli operaci dělohy z roku...

Berete nám základní služby, vadí lidem zvažované rušení finančního úřadu

Ilustrační snímek

Plán státu zeštíhlovat finanční správu se má dotknout i pracoviště finančního úřadu v Dačicích na Jindřichohradecku....

Rajský dvůr muzea v Táboře po obnově láká k relaxu, v ambitu je galerie

Husitské muzeum v Táboře představilo opravené prostory bývalého...

Husitské muzeum v Táboře představilo opravené prostory bývalého augustiniánského kláštera. Práce trvaly téměř dva roky,...

BYTY CZ
Chůva, Hlídání dítěte v Praze

BYTY CZ
Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz