Diskuse k článku

V šumavském parku padnou další tisíce stromů, ekologové protestují

Dřevorubci budou mít i příští rok v šumavském národním parku pořádně napilno. Jeho správa plánuje, že v rámci boje s kůrovcem nechá opět pokácet zhruba 250 tisíc kubíků dřeva. Těžaři se ale přesunou do západních částí parku. Ekologové protestují a doporučují personální změny v jeho vedení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

astrudina

Šumava už je suchá, tak už vám to snad stačí,

Němci vám, Bláho a spol. dobře zaplatili za likvidaci zelené Šumavy, turistického ruchu na naší straně, výstavby lanovek a vleků, silničního spojení;-€ - povedlo se to, takže co kdyby už šel veterinář Bláha zase léčit vepře a koně, zatímco Just by se mohl zase věnovat divadlu.

Nám už to fakt stačilo. ČR má teď před sebou cca 100 let, než škody, které se vám podařilo napáchat za deset let, napraví - eroze půdy, zadržování vody, rozpad ekosystému atd. 

A té nápravě se budou věnovat - ó hrůza! - lesníci!  a ne nevládkáři z kaváren Brňa a z Prahy. ;-O

0/0
31.10.2011 15:56

habr

Proč se zas plašíte když ještě není řečeno

kde se bude kácet? V II. zónách bez problémů, v I. zónách dle zákona o ochraně přírody na základě souhlasu o zásazích v bezzásahových zónách.

Nenechme se zmást těmi co říkají, že v bezzásahových zónách se nesmí nic dělat.

Nebo lépe necháme v I.zónách zas množit kůrovce aby se neustále šířil do hospodářských lesů, kde budou vznikat obrovské holiny po kůrovcové kalamitě?

Odpověď si musí najít každý sám.

0/0
29.10.2011 17:06

stroup

Re: Proč se zas plašíte když ještě není řečeno

však ano, neplašme.. už aby si SNPŠ začala vyjednávat vyjímky aby to nedopadlo zas jak na ztraceném.. ono porušování zákona ze strany státu je docela na pováženou, a taky by bylo fajn kdyby se kácelo dle zákona o ochraně přírody, ale to bude těžké protože jak víme ředitel jasně řekl že tento zákon porušovat bude...

0/0
29.10.2011 17:37

habr

Re: Proč se zas plašíte když ještě není řečeno

V lese se kácí i dle zákona o lesích, o zákoně o šíření škodlivých a kalamitních organismů, o vodním zákoně atd.

Takže zas klídek - na jaře budeme moudřejší.

Pokud máte někdo něco proti současnému řediteli, tak si každý odpovězte proč jste ho blokádami na Šumavě a jejich podporou do jeho židle přilepili na dlouhá léta.

´Teď je prakticky neodvolatelný, snad ale nikotin sehraje svoje co nejdřív.

0/0
29.10.2011 19:02

stroup

Re: Proč se zas plašíte když ještě není řečeno

už se ani vlastní šikovností nezabije v autě když mu sebrali řidičák.. ale nějak mi není jasné jaký způsob by měli aktivisté zvolit za odstranění Stráského.. nelze jen mlčet tak jak to děláte vy. ale nechme se překvapit jak dopadnou soudy, zdá kácení bylo nelegální či ne.. jak víme policejní zásah byl v rozporu se zákonem..

0/0
29.10.2011 19:33

habr

Re: Proč se zas plašíte když ještě není řečeno

Jste na omylu - nemlčel jsem. Na samém počátku té blokády jsem projevil názor, že je špatně zaměřená, že se nakonec obrátí proti aktérům.

A soudy - já bych se na jejich výsledky moc netěšil. Rozhodnutí soudu proti policii  - vlk se nažral a koza zůstala celá.

Mimochodem - jednou těch tlaků proti policii bude hodně lidí litovat.

0/0
29.10.2011 23:04

franp9am

nazor

Ty mafiani a stary komuniste jsou asi takovy "vedci" jako jsem ja traktorista. Cesky zvyk dosazovat do vedoucich pozic statnich uradu a narodnich parku lidi, ktery tomu vubec nerozumi, nepovazuju za moc stastny. To, ze luza povazuje za soucasneho nepritele zrovna "ekology" a ne hloupost, zkorumpovane politiky a stagnujici skolstvi, je fakt, ktery IMHO povede k zaniku tohto statu v podobe, na jakou jsme zvykly.

+1/0
29.10.2011 15:15

jpvJ

Poradila si v minulosti příroda sama?

Je to opravdu pořád dokola, skupinka idiotů prakticky zdevastovala Šumavské lesy tím, že je prostě nechala sežrat kůrovcem Pokud bude některá strana mít v programu vyšetření těchto zločinů proti přírodě, mají už nyní můj hlas!

http://pokornyjiri.blog.idnes.cz/c/204447/Kurovcova-kalamita-na-Sumave-ocima-Karla-Klostermanna.html

a

http://pokornyjiri.blog.idnes.cz/c/203847/Sumavska-blokada-ocima-lesnika.html

0/0
29.10.2011 12:32

stroup

Re: Poradila si v minulosti příroda sama?

jak mi vysvětlíte případ Bavorského lesa který byl na tom v podstatě stejně jako dnes šumava a podívejte se jak u nich bezzásahovost dopadla.. japa je to možné?

0/0
29.10.2011 13:32

habr

Re: Poradila si v minulosti příroda sama?

Už zas Bavorský les?

Nebylo by příjemnější bavit se o bavorských vdolečkách?

0/0
29.10.2011 16:59

stroup

Re: Poradila si v minulosti příroda sama?

já na sladké moc nejsem.. :-) takhle kus uzeného.. hmm, ale už se to blíží, počítám že příští týden naložím maso a pak hurá do udírny.. jen nevím jestli mám nadělat i klobásy

ale bavorský les zas a znova.. proč ne, stejně jako se stále znova objevuje že na ptačí potok patří bukojedlový les (jak to je psáno v blogu na který tu byl odkaz):-)

0/0
29.10.2011 17:34

astrudina

Re: Poradila si v minulosti příroda sama?

páč si tam stromky zase hezky vysadili (vy taky, ale jen u silnice na Březník a v noci z baterkami, že..).

0/0
31.10.2011 15:57

Fai Rodis

Ale to je porad dokola,

ten status kurovce jako posvatneho mystickeho brouka, ktery ocisti Sumavu od clovekem vysazenych porostu a skrze nejz nastolen bude ten jediny a spravny prirodni les.

Ze se ten pitomy brouk rozsiruje i mimo zony do lesu hospodarskych a zastavovat ho stoji prachy, to uz vyznavace "prirodni Sumavy" nepali. To je jen "collateral damage" svate valky.

0/0
29.10.2011 12:06

Profesionální neúplatný diskutér

Nazývejte už konečně věci pravými jmény

Grázly a výtržníky bych rozhodně nenazýval "ekology".

+2/0
29.10.2011 11:53

danny47

Re: Nazývejte už konečně věci pravými jmény

R^

Nejlepší jak, jak kritizují, že o lese diskutovali JENOM odborníci-lesníci !! ! !!

+1/0
29.10.2011 11:55

stroup

Re: Nazývejte už konečně věci pravými jmény

a co vám na tom přijde divného.. lesník = odborník na hospodářský les = produkce dřeva.. a ten by dle mého názoru neměl mít hlavní slovo v debatě o NP. Národní park totiž podle mě není hospodářský les.. pokud máte opravdu zájem můžete se zajet kouknout na seminář..."Trvá ohrožení šumavských lesů?" dne 7.11. v Českých Budějovicích - http://www.krasec.cz/kalendar/detail/801 pozvánka na http://krasec.cz/files/pozvanka_na_seminar_Trva_ohrozeni_sumavskych_lesu.pdf

Z účastníků např. prof. Fanta, prof. Mrkva, prof. Prach, prof. Podrázský, prof. Čermák, prof. Kindlmann a mnozí další. Jak vidíte jsou tam zastopeni odborníci z obou stran sporu. Zajímavé je, že takto zastoupený seminář pořádají "ekologické" organizace, zatímco "kácečské" si zvou pouze jednu stranu a své názorové příznivce. viz třeba "Klausuv" seminář..:-)

+1/0
29.10.2011 13:25

astrudina

Re: Nazývejte už konečně věci pravými jmény

jasně, o lese mají rozhodovat "vjedci" z Brna a Budějic - hlavně absolventi sociologie a politologie, a hlavně ti, kteří už léta na "výzkum" divočiny (sušiny) tahají peníze od státu a z Bruselu.

Těď řvou, protože peníze docházejí.

O usušený les a zničené desítky hektarů půdy se musí postarat odborníci - lesníci (pro zelené teroristy vysvětlení - slovo "lesník" není nadávka, lesník má na rozdíl od vás odborné vzdělání..).

0/0
31.10.2011 16:40

Xav

Re: Nazývejte už konečně věci pravými jmény

tobe to muze byt jedno, ty tam stejne nepojedes dokud tam nebude stat MCdonald;-)

0/0
29.10.2011 12:04

Vifon

Re: Nazývejte už konečně věci pravými jmény

Soudíte podle sebe? A mimochodem, diakritika, říká vám to něco?

0/0
29.10.2011 12:53

Vifon

Re: Nazývejte už konečně věci pravými jmény

Nazývat ekoteroristickou sběř ekology se v tomto státě bohužel stalo jevem normálním.........;-(

0/0
29.10.2011 12:52

Najdete na iDNES.cz