Diskuse k článku

Třeboňská ODS viní šéfa místních lázní ze střetu zájmů

Třeboní dál zmítá spor o odstupné ve výši jednoho ročního platu. Opoziční ODS totiž považuje za střet zájmů, že Antonín Doležal z KDU-ČSL, která je členem vládnoucí koalice, je jednatelem Lázní Aurora, s nimiž zároveň vede soudní spor o odstupné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rožmberk

Jaká jsou fakta v Třeboni 2

Dále je zcela nepřesně uvedeno, že jsem v roce 2001 neoprávněně podepsal odstupné MUDr. Doležalovi. Pravda je však někde jinde. V roce 1999 jsem zcela oprávněně podepsal manažerskou smlouvu řediteli Lázní Aurora MUDr. Doležalovi, kde bylo zároveň stanoveno odchodné ve výši jednoročního platu. V té době jsem jako jednatel neměl žádná omezení. V roce 2001 šlo pouze o dodatek k této manažerské smlouvě, který pouze doplňoval již z roku 1999 schválenou smlouvu o konkurenční doložku (tedy, že MUDr. Doležal nesmí pracovat po případném odvolání či odchodu v oborově obdobné firmě). Tento dodatek v žádném případě neobsahoval navýšení finančního závazku vůči MDr. Doležalovi, takže i mé omezení podepisovat závazky v té době platné - do 100 tis. Kč - nebylo tímto podpisem porušeno.

Podobných záměrně nepřesných prohlášení ze strany třeboňské ODS jsou bohužel v poslední době velmi častá s jasným úmyslem poškodit mou osobu a současné vedení města.

Jiří Houdek, starosta města Třeboň

0/0
17.3.2011 23:08

Jiří Houdek

Jaká jsou fakta v Třeboni 1

Z komentáře v článku by se dalo usuzovat,  že o střet zájmů by mohlo jít. Bohužel komentář v tomto článku i fakta v něm uvedená jsou velmi nepřesná. Soudní spor mezi Lázněmi Aurora a MUDr. Doležalem byl již PRAVOMOCNĚ Krajským soudem v Českých Budějovicích rozhodnut. MUDr. Doležal se tedy s Lázněmi Aurora nesoudí, pouze je v platnosti dovolání k Nejvyššímu soudu, kde nebude probíhat žádné soudní řízení, které by bylo možno z pozice jednatele  či kohokoliv jiného jakkoliv ovlivnit.

0/0
17.3.2011 22:40

riji

Kam směřují třeboňské lázně

Děkuji redakci za objektivní článek o této kauze. Nepravdou je tvrzení, že dr. Doležal dostal výpověď. Dostal na výběr - buď ředitel nebo zubař. Odešel na dohodu po půlročním jednání. Být ředitelem velkých lázní je funkce na 150%, ne na poloviční úvazek. Nepřiměřeně vysoký plat mu byl skutečně snížen na úroveň platů ředitelů okresních nemocnic. To, že ho nyní jmenovala jednatelem rada je úsměvné – je jejím členem a lidovci zde mají většinu. Obavy pramení ze zkušenosti, kdy bývalý a nynější starosta Houdek podepsal v roce 2001 radnímu Doležalovi „zlatý padák“ bez schválení valné hromady, přestože měl omezení podepisovat do 100 000 Kč. Co se může dít dnes, jestliže si veškerá omezení zrušili? Jmenování starosty Houdka prokuristou, tj. de-facto ředitelem lázní a radního Doležala jednatelem je způsob, jak si nechat za tyto funkce platit. Starosta Houdek jako jednatel by musel respektovat zákon o střetu zájmů a vykonávat tuto funkci bezplatně. Proto tento trik, kterým se dá zákon obejít.

0/0
17.3.2011 16:52

12mmmm12

Nejspíš je to střet zájmů,

ale že to zrovna ODSákum vadí ;-D;-D;-D;-D

0/0
17.3.2011 13:52

Najdete na iDNES.cz