"V Prachaticích jsem vystoupila již několikrát, někdy s kapelou nebo sólově, a vždy jsem se zde setkala s vřelým přijetím," těší se na středeční veřejnou nahrávku alba Chvilka, co se chytí Krobová.
S manželem Jiřím Bilbem Reidingerem přijela nasát atmosféru jižních Čech už v pondělí. Spolu je totiž těsně po poledni čekala generální zkouška v tělocvičně Základní školy Matice školské v Českých Budějovicích.
Představili zde k letošnímu Roku růže, kdy se připomíná 400 let od úmrtí posledního Rožmberka Petra Voka, unikátní projekt.
"Kdysi jsme byli ve Vrchotových Janovicích. Tam Sidonie Nádherná měla takovou kouzelnou skříňku, která mě velice zaujala. Byl v ní obýváček, zrcátko, převlíkárna, umyvadýlko. Vždycky jsem si říkal, že by bylo skvělé udělat divadlo, kdy člověk otevře kufr a má v něm všechno. Naskytla se možnost, abychom hráli Petra Voka," vysvětluje klaun Bilbo.
Muzikantka Krobová se tentokrát převlékla do bílého. "Legendární Petr Vok, poslední pán z Růže, komediantskou formou rozjímá nad svým životaběhem. Bílou paní ztvárňuje Sylvie, jež k našemu novému představení Vokův pes Vilém složila hudbu a napsala texty písní," doplňuje Bilbo, autor scénáře a režisér.
Krobová coby Perchta ukázala také senzační kufr, který vymyslel její muž a zrealizoval Jiří Zajáček. Obsahuje chemickou laboratoř, jídelní hostinu, divadýlko související s hrady, oblečky, růžičky, peříčko a jiné rekvizity a vynálezy.
"Kufr je obrovský. Nakonec se nám ale do auta vešel," podotkl Reidinger, rodák z jižních Čech.
Důvod, že zde žije jeho maminka, byl jeden z hlavních, proč si šansoniérka vyrůstající zase díky svému otci v prostředí okolo Václava a Olgy Havlových, Ctibora Turby, Libora Fáry, Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka nebo Marty Kubišové nebo Plastic People of the Universe, zvolila k zítřejšímu natáčení živého koncertu Prachatice.