Třeboňské lázně vylepší bazén i sauny. Velká rekonstrukce musí počkat

  9:19aktualizováno  9:19
Září bude pro lázně v Třeboni plné novinek. Kromě oprav bazénu a saun usedne do jejich čela nový jednatel Vilém Kahoun. Dohlédne i na rekonstrukci areálu Berta za více než 100 milionů korun, kterou město o rok odložilo.

Lázně Aurora nabízejí akvapark s mírně slanou vodou, vířivkami a toboganem. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Nepříznivá situace na stavebním trhu zhatila plány i Slatinným lázním Třeboň. Kvůli nezájmu firem musely o rok odložit velkou akci za 140 milionů korun. Některé opravy ale nepočkají, a tak je v areálu rušno už teď. Brzy se návštěvníci dočkají mimo jiné opravených saun a počítat musejí i s aktuální odstávkou bazénu Bertiných lázní.

Zde odstartovaly opravy bazénové technologie s prvním zářijovým dnem. Akce měla být součástí odložené investice, ale nakonec vedení rozhodlo, že nemůže čekat do příštího roku.

„Stav filtračního zařízení, čerpací techniky i dávkování chemie si žádá zásah už nyní. Součástí budou i drobné stavební úpravy, opravy elektroinstalace a nejnutnější sanační práce bazénového tělesa,“ popisuje mluvčí městské společnosti Jitka Bednářová.

Omezení potrvá do 14. září, investovaná částka vystoupá na dva miliony korun. „Klientům samoplátcům lázně připravily speciální balíček. Ti, kteří v době odstávky bazénu budou hosty Bertiných lázní, mají možnost navštívit bezplatně bazénový komplex Lázní Aurora,“ sdělila Bednářová.

O něco déle potrvají práce na saunách v Auroře, kde skončí na začátku října. Novinek bude několik, například nová dlažba nebo zvýšení počtu sprch ze dvou na čtyři.

„Odpočívárna bude z velké části obložena dřevem, v římsách, na nichž vznikne nový odkládací prostor, bude nepřímé osvětlení,“ vyjmenovává mluvčí.

Lázně Aurora v Třeboni čeká velká rekonstrukce.

Recepce dostane nový nábytek a turniket. Rekonstrukce se dotkne i podlahového topení. Celkem si projekt vyžádá zhruba 3,5 milionu korun.

„O rekonstrukci sauny v lázních jsem slyšel. Určitě je to výborný krok pro přilákání více lidí. Sám jsem tam před dvěma lety často chodil a už tehdy si nebylo na co stěžovat. Až bude hotovo, tak ji hned dojdu otestovat,“ těší se osmnáctiletý student Tomáš Kohout.

Slatinné lázně Třeboň letos chystají ještě další menší úpravy, jako je zpevnění plochy v parku u Aurory.

Pět firem, ale žádná nabídka

Do té největší rekonstrukce se ale městská společnost nepustí. Projekt opravy Bertiných lázní za více než 100 milionů korun totiž musela o rok odložit.

„Místo plnění zakázky si prohlédli zástupci pěti stavebních firem. Ve lhůtě pro podání nabídek však žádná nepřišla. Z tohoto důvodu bylo zadávací řízení veřejné zakázky zrušeno. S investicí se i nadále počítá, a to v letech 2019/2020. Práce by měly začít příští rok v září,“ vysvětluje Bednářová.

V dokumentaci je rekonstrukce kuchyně a jídelen či úprava 44 pokojů v části E. „Pro další pokoje bude v zadávacím řízení vyhrazena opce, týká se oprav devíti pokojů v části A a 34 pokojů v části C. Lze ji uplatnit po schválení zastupitelstvem za předpokladu příznivého vývoje rozpočtu města,“ dodává.

Výběrové řízení město už opětovně vypsalo. Nabídku podaly tři firmy a celkový předpokládaný výdaj je 140 milionů korun. Jednat o něm budou v září zastupitelé.

Návštěvníků během letošní sezony lehce přibylo. V červenci jich bylo 3 098, což je o několik desítek více než za stejný měsíc loni.

Na provoz lázní i na nové investice dohlíží od 1. září nový jednatel. Milana Kramárika nahradil Vilém Kahoun. Ten působil v letech 2017 a 2018 ve funkci náměstka ministryně práce a sociálních věcí a v letech 2010 až 2016 byl ředitelem České správy sociálního zabezpečení.

„Doufám, že bude pokračovat v tom, co bylo v posledních letech uděláno podle mě velice dobře. Proto bych chtěla, aby nový jednatel v této práci pokračoval. Samozřejmě je to ale osobnost, která má své představy o tom, jak by takový podnik měl fungovat. Jistě přijde i s novými nápady,“ okomentovala nástup nového šéfa lázní starostka Třeboně Terezie Jenisová.

Autor:

Nejčtenější

Na Jindřichohradecku se pohybuje šelma, zřejmě puma americká

Roční samice pumy americké Princess při pravidelné vycházce na Malé Straně.

Mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná na Jindřichohradecku se podle policie pohybuje velká kočkovitá šelma, zřejmě puma...

Nepanikařte, radí lidem v největším keřovém labyrintu střední Evropy

Obludiště se rozkládá na ploše šest tisíc metrů čtverečních, na níž roste 12...

V Dolní Pěně u Jindřichova Hradce mají největší keřový labyrint ve střední Evropě. Na návštěvníky čekají tři kilometry...

Převrácený tahač shořel i s převáženým strojem, řidič zemřel v kabině

Řidič kamionu, který nedaleko Vodňan sjel ze silnice, na místě zemřel.

S požárem kamionu ráno bojovali jihočeští hasiči na silnici I/20 u Libějovic na Strakonicku. Vůz vyjel mimo silnici,...

Nákladní vůz nedal přednost motorce, její řidič při střetu zemřel

Nákladní auto vyjíždělo u Vodňan z vedlejší silnice a zřejmě nedalo přednost...

Dva motorkáři zemřeli v úterý na silnicích v jižních Čechách. Jeden přišel o život na Strakonicku, když se střetl s...

Dvěma cyklistkám sraženým do příkopu zůstalo zrcátko z audi, řidič ujel

Ilustrační snímek

Neomalený řidič srazil na Strakonicku dvě cyklistky a ujel. Ženy, které jely na frekventované silnici spojující Písek s...

Další z rubriky

Na Orlíku obnovili zóny pro skútry, Hněvkovická přehrada ji má nově

Na dodržování předpisů na vodě a alkohol u vůdců plavidel dohlížejí smíšené...

Státní plavební správa opět vymezila na Orlíku zónu, ve které mohu řidiči vodních skútrů zkoušet skoky a akrobacii....

Krytý bazén v Prachaticích otevřou v červenci. Časem přibude solný svět

V areálu plaveckého stadionu v Prachaticích přibude saunový, solný i dětský...

Letní koupaliště Hulák v Prachaticích už je otevřené. V červenci ve městě přibude další místo, kde si budou moci lidé...

Léto v Českých Budějovicích začíná, oživí ho Múzy na vodě i Plachanda open

Na slepém rameni Malše v Českých Budějovicích město pořádá Múzy na vodě.

V Českých Budějovicích začíná tradiční program Léta ve městě. Hudba bude znít pravidelně na Sokolském ostrově u...

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na iDNES.cz