Ředitelka písecké Sladovny Skronská končí, nedodržela snížení mezd

  16:54aktualizováno  16:54
Jen pouhý rok byla ředitelkou písecké Sladovny Renata Skronská. Tento týden ji totiž z funkce odvolala správní rada. Překvapivý krok provází řada pochybností. Na mimořádném jednání totiž odvolání nebylo vůbec na programu a Skronská o něm nevěděla.

Ředitelka písecké Sladovny Renata Skronská. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

"Hlavním důvodem odvolání bylo neakceptování požadavků správní rady na úpravy rozpočtu na rok 2012. Požadovali jsme další úpravy, jako snížení mezd či přidání peněz na velké výstavy. To se nestalo," odůvodnil rozhodnutí správní rady její předseda a zároveň zastupitel za ČSSD Radek Boček.

Jedním z požadavků bylo i snížení nákladů na reprezentaci ředitelky kulturního zařízení. "Probíhají tu četná jednání, a když sem významný umělec přiveze výstavu, nechce honorář, tak je slušnost ho pozvat po vernisáži na večeři. Je to i třeba káva, kterou pijí na správní radě," upozornila Skronská.

Problém je v tom, že mimořádná schůze správní rady jednání o rozpočtu neměla vůbec na programu. Na ten mělo dojít až poslední lednový den. Ředitelka Skronská tak o záměru správní rady ji odvolat vůbec nevěděla, a nemohla se na něj připravit.

"Měla jsem za úkol předložit správní radě pozměněný rozpočet a promítnout jejich požadavky do 24. ledna. A to já do toho termínu udělám," zdůraznila Skronská. "Oni ale najednou 11. ledna na mimořádném zasedání chtěli schvalovat rozpočet, čímž mi splnění mého úkolu znemožnili," podivuje se.

Sladovnu dočasně vede šéf knihovny Roman Dub

Správní rada tak ředitelku odvolala proto, že nesplnila úkol, na který měla ještě skoro dva týdny."Ano, čas měla do 24. ledna. Také je odvolána až k 31. lednu," argumentoval Boček. Na otázku, zda bude odvolání zrušeno, pokud ředitelka v termínu jejich námitky zapracuje, odpověděl, že ne.

Hospodaření Sladovny se pod vedením Skronské ale prokazatelně zlepšilo. Byla provedena řada úsporných opatření, která měla za výsledek to, že kulturní centrum Písku skončilo na konci roku 2011 se ziskem. V předchozích letech pod jiným vedením přitom vykazovalo ztrátu.

"Paní ředitelce v tomto určitě patří velký dík. Sladovnu uvedla do lepšího stavu, než v jakém ji přebírala," přiznává Boček. Nicméně, negativa podle něj nakonec zastínila pozitiva nového vedení. "Sladovna je městská organizace, a je proto důležité, aby fungovala dobrá komunikace s městem. A to se nedělo," uvedl Boček.

Dočasným vedením Sladovny byl pověřen člen správní rady a ředitel městské knihovny Roman Dub. Bude mít tři měsíce na to, aby připravil výběrové řízení na nového ředitele, kterého bude schvalovat správní rada.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Opilí maturanti se po plese poprali s revizory MHD, některé zranili

Dva revizoři se v Budějovicích dostali do potyčky se skupinkou podnapilých osob.

Maturitní ples v Českých Budějovicích skončil ve středu pro skupinu studentů potyčkou s revizory městské hromadné...

VIDEO: Rysí rodina spala u fotopasti, ochranář ji natočil na mobil

Fotograf natočil odpočívající rysí rodinku.

Netradiční úlovek se podařil fotografovi divoké zvěře Vladimíru Čechovi. Na severozápadě Šumavy půl hodiny natáčel na...

VIDEO: Vodní zámek Červená Lhota je na suchu. Rybník odbahňují bagry

Na rybníku kolem zámku Červená Lhota na Jindřichohradecku pokračují práce na...

Tak jako nyní zámek Červená Lhota na Jindřichohradecku jen tak neuvidíte. Památka, kterou obvykle obklopuje voda, je v...

Jihlava vede první hokejovou ligu o 13 bodů, druhé Kladno si zastřílelo

Kladenští hokejisté oslavují vstřelenou branku.

Jihlavští hokejisté vyhráli v 55. kole první ligy ve Frýdku-Místku 3:2 v prodloužení a vedou tabulku o 13 bodů před...

Tři hráči nebo rozhodčí na podvod stačí, říká expert Federbetu

Francesco Baranca

Proč zrovna my a proč zrovna teď? Znojemští fotbaloví činovníci si myslí, že kauza podezření z manipulování zápasů...

Další z rubriky

VIDEO: Rysí rodina spala u fotopasti, ochranář ji natočil na mobil

Fotograf natočil odpočívající rysí rodinku.

Netradiční úlovek se podařil fotografovi divoké zvěře Vladimíru Čechovi. Na severozápadě Šumavy půl hodiny natáčel na...

Medvídci s jizvami zaujali v Japonsku. Umělkyně upozorňuje na byznys s orgány

Umělkyně Barbora Bálková šije medvídky z imitace lidské kůže. Upozorňuje na...

Jihočeská výtvarnice a fotografka Barbora Bálková šije pandy s jizvami po odebrání orgánů. Jejího uměleckého projektu...

Při výpravě na sněžnicích viděli turisté Poledník i krávy plemene highland

Turisté šli podél podél Hamerského potoka k vrchu Antýgl.

Šumavská infocentra lákají na vycházky na sněžnicích. Každý si je může za 50 korun půjčit a vyrazit s průvodcem do...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz