Diskuse k článku

Před nevkusnými stavbami ochrání Budějovice městský architekt

České Budějovice budou mít od 1. července městského architekta. Mimo jiné bude mít za úkol zamezit stavbám moderních domů, které se nehodí do historické zástavby. Dohlížet bude i na opravy a přestavby starých budov.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

666999666

To těžko je to jen otázka ceny

;-D;-D;-D;-D

0/0
6.5.2011 17:10

Stanly13

Poskok

Jen doufejme, že pan architekt nebude poskok pánů Dlouhého, Jelena, Čápa a jim podobným ! Třeba stavba obchodního centra na Dlouhé louce by bylo totální fiasko vzhledem k poloze, dopravě a celkového umístění do této lokality.

Snad můžeme býti optimisty.

0/0
6.5.2011 12:54

realitservis

No to to trvalo

Jen doufám, že nebude docházet k realizaci takových paskvilů s věžičkou jakou dovolil českobudějovický stavební úřad na kžižovatce - Na Sadech s Rudolfovskou - jedné z nejfrekventovanějších křižovatek v Č.B. A o nedávno zkolaudované stavbě proti tomuto domu s věžičkou na té samé křižovatce je lepší ani nemluvit. Kromě toho, že má dům červená okna je tak nudný a fádní, že se to snad nedá ani pochopit. Nejexponovanější místa v Č.B., která si přímo říkají o výstavbu architektonicky zajímavých budov dostala pořádnou ránu a bohužel na desetiletí, možná i staletí.

0/0
6.5.2011 12:24

ctibi2

Re: No to to trvalo

No, tak věžička se vám nelíbí a funcionalistická strohost taky, ne, tak jak by měl podle vás dům vypadat? Ten dům s věžičkou je příšerný, ale ten nový naproti mi přijde vcelku hodně povedený a pěkný...

0/0
6.5.2011 17:09

realitservis

Re: No to to trvalo

Promiňte, ale nastudujte si něco o stylu funkcionalismu. Do toho má dům o němž je řeč skutečně daleko.

0/0
7.5.2011 23:46

Najdete na iDNES.cz