Policejní perly roku 2018: uprchlíci u Protivína i pátrání po 11 želvách

  15:56aktualizováno  15:56
Nejen závažné výjezdy mají za sebou jihočeští policisté v uplynulém roce. Některé začínaly velice dramaticky, ale končily úsměvně. Ke konci roku připravili jihočeští policisté několik úsměvných případů ze svých výjezdů v roce 2018.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Molitan místo ostatků

První policejní perlička mohla být brutální vraždou. Muž z Písku v lednu oznámil na linku 158, že nalezl pytel s lidskými ostatky. Policejní hlídka však přímo na místě zjistila, že oznamovatelem je známý písecký narkoman trpící bludy. V pytli byl pouze starý molitan a pantofle.

Labutě nebyly zamrzlé, spaly

V únoru oznámil pan Karel, že u Čejkovického rybníka jsou v ledu zamrzlé labutě. Naštěstí policejní hlídce stačilo jen labutě probudit a ty se přesunuly do jiné, nezamrzlé části rybníka.

Jedenáct ztracených želv

Paní Jana z Tábora volala v březnu na policii, že dala ráno na zahradu jedenáct želviček a ty někdo ukradl, protože je nemůže najít. Policisté případ uzavřeli rychle, na zahradě všech jedenáct želviček našli a před jejich majitelkou přepočítali.

Halucinace z přepracování

V dubnu volal na linku 158 pan Lukáš, že u Čestic je umístěn maskovaný raketový systém, který ohrožuje obyvatelstvo. „Policisté však na místě našli dělníky s bagrem. Následně zjistili, že oznamovatel byl první den v práci a kopání výkopu ho tak zmohlo, že začal mít halucinace,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Z běženců se vyklubali dělníci

Z Protivína oznámil pan Karel, že u lesa za obcí poblíž autobusové zastávky je asi desítka běženců. Policisté nakonec zjistili, že zahraniční dělníci z Rumunska jeli na svoji pravidelnou pracovní směnu do vodňanské továrny.

Devadesátiletý muž útočil nožem

V červnu volala policisty paní Bohunka z Jindřichova Hradce, že jí manžel vyhrožuje s nožem v ruce, zamkla se proto v ložnici. Policisté vyrazili na místo události, zde zjistili, že oznamovatelce je více jak osmdesát let a přes šedesát let žije se svým devadesátiletým manželem. Čas od času si vzpomene na nějakou událost z minulosti a tu si pak vzájemně vyčítají. Policisté situaci na místě uklidnili.

Muže zamkli na WC

Paní Bedřiška oznámila v srpnu kolem sedmé večer policistům na linku 158, že na veřejných toaletách na strakonickém nádraží je podezřelý muž. Nakonec se zjistilo, že obsluha tam omylem při ukončení provozu zamkla jednoho muže.

Z nahého mladíka se vyklubal herec

V listopadu kolem poledne měl na hlavním náměstí Českých Budějovic pobíhat nahý muž, kterého si natáčeli turisté. Možná prý utekl z nemocnice. Policisté zjistili, že po náměstí skutečně běhá 19letý mladík v trenkách, nikoli však uprchlý psychiatrický pacient, ale „herec“ maturitního klipu.

Rány do korby zněly jako střelba

V prosinci na linku 158 ohlásil střelbu pan Vladimír. Doručoval zásilku v Soběslavi a slyšel asi tři výstřely. Také viděl podezřelého muže poblíž domu, odkud slyšel rány. Policisté okamžitě vyrazili oznámení prověřit, našli další svědky, kteří rány také slyšeli, a pak našli i „střelce“. U prodejny skládali uhlí, které bylo na korbě vozu zmrzlé, a tak lopatami bouchali do korby. Zákrok proti ozbrojenému pachateli tak nebyl potřeba.

Autor:

Nejčtenější

Každý den v roce šel na Kleť. V nemoci i vánici

Václav Bauer se loni stal rekordmanem ve výstupech na Kleť za rok.

Denně stoupal na Kleť, jednou i čtrnáctkrát. Václav Bauer se zapsal do historie nadšenců, kteří zdolávají nejvyšší...

Schody mě popravily, přiznal Štybar. V zatáčkách občas nadával

Zdeněk Štybar dojel na mistrovství republiky na čtvrtém místě.

Útok na osmý titul mu nevyšel. Zdeněk Štybar skončil na domácím šampionátu v cyklokrosu mezi poraženými a s obličejem...

Lékařka vypila v noci půl litru vodky a druhý den řídila. Narazila do stromu

Tragická dopravní nehoda mezi obcemi Velíková a Hrobice na Zlínsku.

V noci vypila půl litru vodky a druhý den po poledni usedla za volant, ale do cíle nedojela. Jindřichohradečtí...

Řidič po nehodě upadl do bezvědomí. Záchranáře přivolal systém v autě

Škoda na havarovaném vozidle byla vyčíslena na 700 tisíc korun.

V úterý ráno vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému k nehodě u Hořic na Šumavě na Českokrumlovsku....

Týraný labrador Marley, kterého mladík málem umlátil, má nový domov

Čtrnáctiměsíční labrador Marley už se z brutálních útoků předchozího majitele...

Čtrnáctiměsíční štěně Marley, se kterým předchozí majitel z Prachatic surově zacházel a dostal u soudu podmíněný trest,...

Další z rubriky

VIDEO: Na sjezdovce z Discopříběhu se po deseti letech zase lyžuje

V Písku po 10 letech zprovoznili městskou sjezdovku Hradišťský vrch.

Upravený a zpřístupněný svah Hradišťského vrchu v Písku už na konci minulého týdne sjeli první lyžaři. Je širší a má...

Lidé se těší, že Severní spojka zklidní dopravu, firmy proti ní bojují

Severní spojka se napojí u kruhového objezdu u Globusu.

Obyvatelé Kněžských Dvorů vyhlížejí Severní spojku, protože podle nich odvede nákladní auta z jejich ulic. Ale firmy z...

Do vedení třeboňských lázní míří dcera bývalého ředitele

Libuše Kotilová se stará o výstavu hub v Třeboni. Než začne, musí nasbírat...

Nově vzniklé místo generálního ředitele ve Slatinných lázních Třeboň obsadí místní rodačka Libuše Kotilová. Výběr...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz