Policejní perly roku 2018: uprchlíci u Protivína i pátrání po 11 želvách

  15:56aktualizováno  15:56
Nejen závažné výjezdy mají za sebou jihočeští policisté v uplynulém roce. Některé začínaly velice dramaticky, ale končily úsměvně. Ke konci roku připravili jihočeští policisté několik úsměvných případů ze svých výjezdů v roce 2018.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Molitan místo ostatků

První policejní perlička mohla být brutální vraždou. Muž z Písku v lednu oznámil na linku 158, že nalezl pytel s lidskými ostatky. Policejní hlídka však přímo na místě zjistila, že oznamovatelem je známý písecký narkoman trpící bludy. V pytli byl pouze starý molitan a pantofle.

Labutě nebyly zamrzlé, spaly

V únoru oznámil pan Karel, že u Čejkovického rybníka jsou v ledu zamrzlé labutě. Naštěstí policejní hlídce stačilo jen labutě probudit a ty se přesunuly do jiné, nezamrzlé části rybníka.

Jedenáct ztracených želv

Paní Jana z Tábora volala v březnu na policii, že dala ráno na zahradu jedenáct želviček a ty někdo ukradl, protože je nemůže najít. Policisté případ uzavřeli rychle, na zahradě všech jedenáct želviček našli a před jejich majitelkou přepočítali.

Halucinace z přepracování

V dubnu volal na linku 158 pan Lukáš, že u Čestic je umístěn maskovaný raketový systém, který ohrožuje obyvatelstvo. „Policisté však na místě našli dělníky s bagrem. Následně zjistili, že oznamovatel byl první den v práci a kopání výkopu ho tak zmohlo, že začal mít halucinace,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Z běženců se vyklubali dělníci

Z Protivína oznámil pan Karel, že u lesa za obcí poblíž autobusové zastávky je asi desítka běženců. Policisté nakonec zjistili, že zahraniční dělníci z Rumunska jeli na svoji pravidelnou pracovní směnu do vodňanské továrny.

Devadesátiletý muž útočil nožem

V červnu volala policisty paní Bohunka z Jindřichova Hradce, že jí manžel vyhrožuje s nožem v ruce, zamkla se proto v ložnici. Policisté vyrazili na místo události, zde zjistili, že oznamovatelce je více jak osmdesát let a přes šedesát let žije se svým devadesátiletým manželem. Čas od času si vzpomene na nějakou událost z minulosti a tu si pak vzájemně vyčítají. Policisté situaci na místě uklidnili.

Muže zamkli na WC

Paní Bedřiška oznámila v srpnu kolem sedmé večer policistům na linku 158, že na veřejných toaletách na strakonickém nádraží je podezřelý muž. Nakonec se zjistilo, že obsluha tam omylem při ukončení provozu zamkla jednoho muže.

Z nahého mladíka se vyklubal herec

V listopadu kolem poledne měl na hlavním náměstí Českých Budějovic pobíhat nahý muž, kterého si natáčeli turisté. Možná prý utekl z nemocnice. Policisté zjistili, že po náměstí skutečně běhá 19letý mladík v trenkách, nikoli však uprchlý psychiatrický pacient, ale „herec“ maturitního klipu.

Rány do korby zněly jako střelba

V prosinci na linku 158 ohlásil střelbu pan Vladimír. Doručoval zásilku v Soběslavi a slyšel asi tři výstřely. Také viděl podezřelého muže poblíž domu, odkud slyšel rány. Policisté okamžitě vyrazili oznámení prověřit, našli další svědky, kteří rány také slyšeli, a pak našli i „střelce“. U prodejny skládali uhlí, které bylo na korbě vozu zmrzlé, a tak lopatami bouchali do korby. Zákrok proti ozbrojenému pachateli tak nebyl potřeba.

Autor:

Nejčtenější

Na Miss World chci ukázat to, co opravdu umím, říká Denisa Spergerová

5. Denisa Spergerová, 18 let, 182 cm

Novou Miss Czech Republic Denisu Spergerovou (18) čeká v listopadu účast na soutěži krásy Miss World. Ta se letos koná...

Boj o baráž: vsetínská šance ještě žije, Kladno zdolalo Jihlavu

Patrik Machač z Kladna (vpravo) a Miha Štebih z Jihlavy.

Hokejisté Vsetína v semifinále Chance ligy do dnešního duelu nevstřelili Českým Budějovicím ani gól, ale tentokrát se...

Jihlava srovnala sérii s Kladnem, Budějovice podruhé uspěly ve Vsetíně

Kladenský Jaromír Jágr (vlevo) přijíždí ke skrumáži hráčů během druhého...

Budějovičtí hokejisté důrazně našlápli k účasti v baráži o extraligu. V druhém semifinálovém zápase na ledě Vsetína...

Církev tajila důkazy o sexuálním zneužívání. Hlaste je policii, říká Duka

Procesí skončilo v pět hodin odpoledne u sochy sv. Václava, kde bylo palladium...

Českobudějovická diecéze nedokázala za deset let vyřešit případ, ve kterém jejího kněze obvinilo několik věřících žen...

Jágrovo Kladno vyhrálo a je v baráži. Postup slaví také Budějovice

Hokejisté Kladna se radují z postupu do baráže o extraligu.

Hokejisté Kladna a Českých Budějovic se poperou o postup do extraligy. Oba tradiční týmy uspěly na hřištích soupeřů:...

Další z rubriky

Marmelády z Prachatic bodovaly na gurmánské soutěži v Anglii

Podnikatelka ze Šumavy Jozefína Růžičková se svými marmeládami uchvátila svět

Před časem získala gurmánského Oscara, nyní hlásí další velký úspěch. Jozefína Růžičková z Prachatic ovládla letošní...

VIDEO: Řidič kamionu hazardoval a nebezpečně předjížděl na plné čáře

Řidič kamionu dvakrát nebezpečně předjížděl

Riskování a pro většinu motoristů nepochopitelné chování některých řidičů kamionů pokračuje. V pondělí 18. března...

Na Parkánech v Táboře dělají kanalizaci. Řidiči tam jezdili do zákazu

V centru Tábora je zavřená ulice Na Parkánech. Uzavírka způsobuje řidičům...

Někteří jen přehlédli značky. Jiní na ně nedbali a vjeli v centru Tábora do čerstvě zahájené stavby obnovy kanalizace v...

Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR FEM TESTOVÁNÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.cz