Diskuse k článku

Podnikatel nabídl důchodcům levnější obědy, Písek ale nabídku odmítl

Část píseckých seniorů si rozhněvala tamní radnice. Mohla totiž na jednom obědu ušetřit až jedenáct korun, kdyby přijala nabídku majitele soukromé jídelny. Místo 64 korun by oběd stál jen 53 korun. Město však nechce soukromníky pouštět do systému.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pavel.n

Kdo chce hledá způsoby , kdo nechce hledá důvody !

V téhle branži se trochu vyznám a menu jídlo za 54kč uvařit , distribuce , kvalita surovin , množství na talíři , náklady , hygiena a zisk  tak nějak nejdou dohromady !

V praxi se to dělá tak , že se ubere maso ( už tak nevalné kvality ), koupí se krmné brambory místo konzumních a třeba ťamani přimíchávají do omáček a strouhanky drcený karton......dobrou chuť za levné ceny

0/0
24.12.2011 8:03

zak.dave

Re: Kdo chce hledá způsoby , kdo nechce hledá důvody !

Článek se týká mé firmy a bohužel si dovolím s vámi nesouhlasit. U stravování je argument týkající se ceny vs. kvality asi nejjednodušší a na místě a pokud bych vycházel z toho že provozuji nějaký nový bufet na rohu ulice a hrnu se do miliónových zakázek od města asi i pravdivý. Jenomže... v mém případě se jedná o rodinnou firmu s 20letou tradicí, ve které denně obsloužíme přes 450 zákazníků. Za cenu 53 Kč vaříme kompletní menu včetně nápoje a občas i salátu od 03/2009 do současnosti. Od nového roku budeme muset ceny bohužel zvýšit a to se dotkne i seniorů, kteří nechtějí být rukojmí města a vytěžovat kapacity školních jídelen. Od letoška kdy došlo v Písku u obědů pro seniory ke změně (zrušení vlastní vývařovny a přesun do škol - každoroční mnohamilionové výdaje z rozpočtu bez výběrového řízení) nám počet seniorů, kteří si za nedotovaný oběd u nás připlatí stále přibývá.

0/0
26.12.2011 17:44

zak.dave1

Re: Kdo chce hledá způsoby , kdo nechce hledá důvody !

Pokračování: V podstatě bych měl být asi spokojený a držet krok. Jenomže mě na rozdíl od města problémy seniorů zákazníků zajímají a nevidím důvod, proč by se nemohla dotace posunout za seniorem i do soukromé provozovny, pokud se senior sám rozhodne, že se v ní chce stravovat. Zasláním nabídky jsem neočekával zrušení stávajícího systému a uzavření smlouvy s naší provozovnou, ale otevření diskuse a hledání způsobu jak uspořit náklady města a vyjít vstříc nespokojeným píseckým seniorům. Ale místo diskuse se sype jenom špína a negativní argumenty proč zachovat stávající systém. Pro mě je to jasný signál, že město Písek o soukromé podnikání nestojí, tedy alespoň ne v oborech, kde má vlastní podnikatelské ambice!

0/0
26.12.2011 17:49

Damik

jasný

"Pak bychom museli platit obědy všude, kde se senioři stravují, třeba i v restauracích. My využíváme kapacitu kuchyní v našich školách. Kdybychom dopláceli na stravování jinde, některé fixní náklady na provoz kuchyní by nám stejně neklesly,"   To mi přijde naprosto logický, být ve vedení města, udělal bych to samé.  Oni ty jídla nedotují, víceméně jenom umožňují důchodcům aby si je koupili za náklady. ta "dotace" je to co by město platilo tak jako tak za provoz školní jídelny.

0/0
23.12.2011 14:34

budějce

Re: jasný

ať se mi to líbí nebo ne, tentokrát mají možná pravdu. I když by propustili několik lidí, fixní náklady zůstávají.

0/0
23.12.2011 16:04

Leinad

Re: jasný

Mě přijde logický, že nereagují na nabídku jednoho soukromníka tak, že by s ním ihned uzavřeli smlouvu.

Ale nějaká diskuse proběhnout mohla, zvážení tisku stravenek,... a pak možná i konkurzy. Fixní náklady na kuchyň neklesnou, ale existují i jiné náklady.

0/0
23.12.2011 19:30

mamina2

Re: jasný

Jasně, v tom je přesně ten problém. Školní kuchyně musí město provozovat tak jako tak a když se tam vaří víc obědů, tak může vycházet oběd laciněji. Takže důchodcům to pomůže a město to moc nestojí. Dotovat obědy jinde by už tak dobře nevycházelo.

0/0
27.12.2011 11:24

Najdete na iDNES.cz