Odvolanou vedoucí katedry jihočeské univerzity hájí petice bez podpisů

  15:38aktualizováno  15:38
Za odvolanou vedoucí katedry Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity Miladu Krejčí, se prý postavili studenti prvního ročníku. Žena, která přišla o funkci kvůli aféře s podivným placením kurzů a triček, sama zaslala redakci MF DNES petici, v níž studenti žádají, aby zůstala ve funkci. Je ale podivné, že archy neobsahují žádné podpisy.
Odvolaná vedoucí katedry Milada Krejčí tvrdí, že na její podporu sepsali studenti prvního ročníku petici. Dokuemnt sama poslala i do redakce MF DNES. Jenže na arších nejsou žádné podpisy. Ilustrační snímek

Odvolaná vedoucí katedry Milada Krejčí tvrdí, že na její podporu sepsali studenti prvního ročníku petici. Dokuemnt sama poslala i do redakce MF DNES. Jenže na arších nejsou žádné podpisy. Ilustrační snímek

Pondělní odvolání vedoucí katedry výchovy ke zdraví Milady Krejčí rozdělilo studenty na dva tábory. Jedni jí nemohou přijít na jméno a její odvolání schvalují. Jiní ji ale hájí.

Krejčí si prý na fakultě zařídila byznys, studenti si museli koupit trička s logem katedry, jenže za ně neplatili univerzitě, ale firmě syna Krejčí. Podivné bylo také placení povinných kurzů.

Kritika se snáší i na lednový lyžařský výcvik, který byl prý předražený. Krejčí se ale k obviněním odmítla vyjádřit.

Několik studentů, které MF DNES ve středu oslovila na fakultě, odvolání vítá. "Za ty roky se toho tady stalo tolik podivného, že už si na všechno ani nevzpomenu. Nejhorší samozřejmě je, že se za kurzy a trička neplatilo přes kasu fakulty. Pokulhává tu i kvalita výuky. Upřímně neznám nikoho, kdo by byl s katedrou a s Krejčí spokojen, odvolání vítám," sdělila jedna ze studentek, která si nepřála být jmenována.

Všichni studenti si ale na Krejčí nestěžují. Tři studentky prvního ročníku, které se zúčastnily zmíněného lyžařského výcviku v italském Tonale od 8. do 15 ledna, si kurz pochvalují. "Bylo to nádherné. A drahé to rozhodně nebylo, bydleli jsme přímo na sjezdovce," řekla studentka, která nechtěla být jmenovaná.

Petice nevisí na nástěnce, neví o ní sekretářka ani tajemnice

Trojice studentek si přeje, aby Krejčí v pozici vedoucí katedry zůstala. "Nemůžu si na ni stěžovat, je super. Rozhodně chci, aby na katedře dál působila," shodují se.

Právě studenti I. ročníku mají stát za peticí proti odvolání Krejčí z pozice vedoucí katedry. Dokument zaslala do redakce MF DNES sama Krejčí, archy však neobsahují žádné podpisy. Jen sdělení, že petici sepsali studenti. Ti, které MF DNES oslovila, ale tvrdili, že s peticí nemají nic společného.

O sepsání petice ani o žádném spolužákovi, který by to učinil, nevědělo ve středu ani 11 prváků, kteří čekali na zápočtový test. Ponětí o ní neměla ani tajemnice, ani sekretářka katedry, dokument dokonce nevisel na žádné nástěnce.

Krejčí to nechala bez komentáře. Podle petice by měla zůstat v pozici vedoucí katedry, dokument se jí zastává i v případě incidentu na výcviku v Tonale. Tam si studentka katedry výchovy ke zdraví Eva Fryšarová zranila zápěstí.

Podle Fryšarové ale Krejčí a zdravotnice Zuzana Kornatovská zranění zlehčovaly a nezajistily dostatečné lékařské ošetření. Podle zprávy, kterou Krejčí poskytla MF DNES, ale byla Fryšarová zodpovědná sama za sebe. Místo požadovaných lyží si totiž přivezla snowboard a oznámila, že se programu výcviku nezúčastní.

Autor:

Nejčtenější

Huawei si staví „Čínský Krumlov“, kopii jihočeského města v sídle firmy

Pohled na kopii českokrumlovského zámku v Číně.

Číňané si natolik zamilovali Český Krumlov, že staví jeho přesnou kopii. Ve městě Tung-kuan dokončuje firma Huawei...

Každý den v roce šel na Kleť. V nemoci i vánici

Václav Bauer se loni stal rekordmanem ve výstupech na Kleť za rok.

Denně stoupal na Kleť, jednou i čtrnáctkrát. Václav Bauer se zapsal do historie nadšenců, kteří zdolávají nejvyšší...

Schody mě popravily, přiznal Štybar. V zatáčkách občas nadával

Zdeněk Štybar dojel na mistrovství republiky na čtvrtém místě.

Útok na osmý titul mu nevyšel. Zdeněk Štybar skončil na domácím šampionátu v cyklokrosu mezi poraženými a s obličejem...

Lékařka vypila v noci půl litru vodky a druhý den řídila. Narazila do stromu

Tragická dopravní nehoda mezi obcemi Velíková a Hrobice na Zlínsku.

V noci vypila půl litru vodky a druhý den po poledni usedla za volant, ale do cíle nedojela. Jindřichohradečtí...

Řidič po nehodě upadl do bezvědomí. Záchranáře přivolal systém v autě

Škoda na havarovaném vozidle byla vyčíslena na 700 tisíc korun.

V úterý ráno vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému k nehodě u Hořic na Šumavě na Českokrumlovsku....

Další z rubriky

Myslel jsem, že mě podvádí, řekl muž obžalovaný z pobodání přítelkyně

Ilustrační snímek

Krajský soud v Táboře začal ve středu projednávat případ čtyřiatřicetiletého Martina Charváta, který je obžalován z...

Největší odměnou je led plný spokojených dětí, říká trenérka krasobruslení

Barbara Dufková si cení sošky, kterou dostala v soutěži Díky trenére. Chce, aby...

Šestadvacetiletá Barbara Dufková strávila většinu svého života na ledě. Dříve závodila, pak založila a dodnes vede v...

Do vedení třeboňských lázní míří dcera bývalého ředitele

Libuše Kotilová se stará o výstavu hub v Třeboni. Než začne, musí nasbírat...

Nově vzniklé místo generálního ředitele ve Slatinných lázních Třeboň obsadí místní rodačka Libuše Kotilová. Výběr...

Najdete na iDNES.cz