Podlaha v jindřichohradeckém bazénu klouže. Plavci si odnášejí úrazy

  14:01aktualizováno  14:01
Návštěvníci jindřichohradecké plovárny si musejí dávat pozor na kluzkou podlahu. Někteří z nich už si tu při pádu přivodili zranění hlavy. Město plánuje na letošní rok opravu dvou bazénů v areálu. Jestli do rekonstrukce zahrne i nebezpečný povrch okolo třetího zůstává otázkou.

I když si budete na vlhké podlaze dávat pozor, je možné, že si z návštěvy jindřichohradeckého bazénu odvezete bouli na hlavě. A to jen v lepším případě. V tom horším by to mohl být i otřes mozku.

Deset let od velké rekonstrukce tady mají lidé stále problémy s úrazy, které způsobuje kluzká podlaha. Zatímco někde už město dlažbu vyměnilo, jinde musejí návštěvníci dál dávat velký pozor.

„V Hradci to na bazénu klouže hrozně. Několikrát jsem tam spadla, když jsem tam chodila na plavecký kroužek. Mně se naštěstí nikdy nic vážnějšího nestalo, ale když tam jdu, tak jsem opatrná,“ vypráví patnáctiletá Natálie Šamanová, která sem dojíždí z nedaleké obce.

S kluzkou dlažbou tady lidé válčí dlouho. Před nedávnem odtud například odvezla záchranná služba starší ženu po pádu na hlavu. 

„Problém je dlouhodobý. Sám tam chodím docela často s dětmi a pádů jsem viděl dost. Pozitivní je, že se s tím teď konečně začíná něco dít. Situace je dlouhodobě neřešená,“ myslí si zastupitel Ondřej Pumpr (Nezařazený), který odešel od koaliční strany SNK ED.

Fotogalerie

Do oprav se radnice pustila loni. Nahradila starou dlažbu za novou u plaveckého bazénu. V rekonstrukci zařízení, které navštěvuje v průměru 800 lidí denně, chce teď pokračovat. 

„Letos plánujeme výměnu kolem dětského bazénu a částečně u relaxačního. Zbytek se neudělá, protože to nemá smysl. Nikdo tam nechodí a do budoucna tam plánujeme rozšíření bazénu,“ říká jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka (ČSSD).

Kluzká podlaha u relaxačního bazénu se však výměny letos nedočká. „Letos máme dva miliony na dlažbu a osvětlení u dětského bazénu. V případě relaxačního půjde 130 tisíc korun bez DPH na instalace protiskluzových prvků,“ upřesňuje místostarostka Magda Blížilová (ANO).

Na nebezpečnou podlahu si tak v jedné části areálu lidé budou muset dál dávat pozor. Podle některých návštěvníků není ani nutné udělat rychlý krok, aby tady člověk podklouznul. 

„Viděl jsem i lidi, kteří šli úplně normálně, a podjelo jim to. Mělo se to začít dělat dřív. U jednoho z bazénů je to opravené perfektně. Kdyby to tak bylo u dětského i relaxačního, tak by to bylo super. Jezdí k nám lidé z Budějovic i Tábora a tohle je taková piha na kráse bazénu,“ myslí si Pumpr.

„Jsou tam všude cedule wet floor, ale to vždy nepomůže. Nedávno jsem viděl muže, který kolem takové cedule způsobně procházel, najednou mu podklouzly nohy a já už jen viděl, jak si jednu z nich kroutí pod tělem,“ popisuje zastupitel.

Radnice se ale do rekonstrukce dlažby u relaxačního bazénu zatím nepustí. Vedoucí odboru rozvoje potvrdil, že se nic takového na letošní ani nadcházející rok neplánuje, protože se zatím počítá s protiskluzovými prvky.

„Podlaha tam trochu klouže, to asi ano. Jsou tam ale protiskluzové prvky, které se ještě budou doplňovat. Tahle věc se řeší neustále. Já jsem si nechal vytáhnout čísla za poslední půlrok a byli tam asi čtyři ošetřovaní. Každé zranění je pochopitelně nepříjemné, ale tohle mi při návštěvnosti 300 tisíc za rok nepřipadá jako velké číslo,“ argumentuje jednatel Služeb města Jindřichův Hradec Ivo Ježek.

O úrazech z bazénu dobře ví zastupitel a lékař z anesteziologickoresuscitačního oddělení jindřichohradecké nemocnice Jaromír Kopřiva (Piráti), který má zkušenosti i z působení u záchranné služby.

„Po rekonstrukci byla špatná dlažba všude. Alespoň kondiční bazén má opravu za sebou. Opakovaně tam jsou pády, které doprovází především úrazy hlavy nebo poranění končetin. Předpokládám, že město nechce udělat dětský i relaxační najednou kvůli výpadku návštěvnosti,“ přemýšlí.

Jenže úprava dlažby není v plánech ani na rok příští. Jestli nakonec dojde na výměnu podlahy, mohou ukázat nadcházející měsíce nebo třeba jedno vážnější zranění.

Autor:

Nejčtenější

Jágrova show. Čtyřmi góly vrátil Kladno do extraligy, Chomutov sestupuje

Jaromír Jágr slaví společně s kladenskými spoluhráči gól v síti Českých...

Pětileté čekání je u konce. Hokejové Kladno slaví v 10. kole baráže triumf v Českých Budějovicích 4:2 a s ním i návrat...

Pardubice slaví udržení po divoké výhře, blízko extralize je i Kladno

Pardubičtí hokejisté (zleva: Petr Sýkora, Tomáš Rolinek, Brian Ihnacak) slaví...

Zachráněno! Hokejisté Pardubic si v 9. kole baráže o Tipsport extraligu zajistili účast v nejvyšší soutěži i pro příští...

Řidička MHD si podle lidí za jízdy lakovala nehty na nohou, volali policii

Ulicí E. Rošického jezdí v Českých Budějovicích jen linka 8. Oůvodně tam přitom...

Kuriózní případ zaznamenali policisté v Českých Budějovicích. Přivolali je cestující z trolejbusu s tím, že si řidička...

Lidé mají zničený lak na autech, továrna dostala za únik prachu pokutu

Takhle mají zničený lak auta, která stojí nedaleko firmy Gienanth Czechia.

Pokutu téměř 300 tisíc korun uložila Česká inspekce životního prostředí firmě na Českokrumlovsku, které unikal do...

Lvy do zoo nedám, to se raději přestěhuji do ciziny, říká chovatelka

S chovem exotických šelem začala Iva Lapková Zelinová před osmi lety, kdy si...

Chovatelce šelem Ivě Lapkové Zelinové z Jindřichohradecka se před několika dny nepodařilo získat dodatečné povolení k...

Další z rubriky

Na budějovické Dlouhé louce budou parkovat osobní auta, kamiony odtud zmizí

Odstavná plocha na Dlouhé louce v Českých Budějovicích slouží jako odpočívalo...

Na odstavné ploše u ulice Na Dlouhé louce v Českých Budějovicích nyní stojí kamiony. To by se mělo brzy změnit. Podle...

Od květin zběhla k sirupům. Vyrábí je v Třeboni podle starých receptů

První jarní sirup dělá Lada Čuříková v Třeboni z kopřivy. Následuje pampeliška,...

Lada Čuříková provozovala největší květinářství v Třeboni, ale před čtyřmi lety se rozhodla pro změnu. Začala...

Pobytu na sále se nevzdám, říká nový ředitel budějovické nemocnice

Novým předsedou představenstva Nemocnice České Budějovice se stal Michal Šnorek.

Novým šéfem českobudějovické nemocnice je kardiolog Michal Šnorek. Volba šestatřicetiletého lékaře není překvapením, v...

Najdete na iDNES.cz