Při srážce aut na Strakonicku zemřel řidič, dva lidé jsou ve vážném stavu

  • 2
Tragická nehoda se stala v sobotu odpoledne na Strakonicku mezi obcemi Čepřovice a Skály. Řidič dodávky jel pravděpodobně vysokou rychlostí a na úzké silnici vyjel v zatáčce do protisměru, kde čelně narazil do osobního automobilu. V něm zemřel řidič ve věku 75 let.

Další dvě osoby ve velmi vážném stavu transportoval vrtulník do nemocnice v Českých Budějovicích.

Fotogalerie

„Nehoda se stala na silnici, která je velmi úzká a plná zatáček. Řidič dodávky pravděpodobně dostatečně nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a v levotočivé zatáčce vyjel do protisměru,“ upřesnil jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Čelně narazil do osobního automobilu Renault Thalia, kde cestovaly čtyři osoby. Řidič nehodu nepřežil, další dva lidé jsou ve velmi vážném stavu a čtvrtá osoba má lehké zranění. V dodávce se zranil řidič i jeho spolujezdec. Komunikace byla po nehodě uzavřená. 

Případ na místě vyšetřovala dopravní policie, která ho předá kriminalistům ze Strakonic. V případě prokázání viny může hrozit pachateli a šest let vězení.

V Jihočeské kraji letos na silnicích zahynulo už 41 osob, tento týden je to druhý člověk.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů. Jednodenní pololetní prázdniny jsou v pátek 29. ledna.