Když se začneme bavit o nealkoholických pivech, je třeba zmínit už na začátku českobudějovický Samson. Tady před 50 lety vlastně celý příběh začal. V pivovaru sídlícím na Lidické třídě se v roce 1975 na příkaz tehdejší vedoucí komunistické strany uvařila várka nealkoholického piva. Vůbec první v republice i v celém tehdejším východním bloku. Tak vzniklo dnešní Pito.
„Traduje se historka, že název Pito – tedy složenina slov pivo a auto, vymyslel jeden pán, když seděl v hospodě a pil u toho Samson dvanáctku,“ směje se Radim Lavička, sládek Samsonu.
Spotřeba piva v Česku stále klesá, naopak už jedenáctý rok v řadě roste poptávka po nealko pivech a z nich vyrobených beer mixů.


















