Diskuse k článku

Na úřadě v Táboře vlajka pro Tibet není, radní se bojí čínské odplaty

Na radnici v Táboře byste dnes tibetskou vlajku hledali marně. Radní totiž nesouhlasili s jejím vyvěšením. Podle starosty Jiřího Fišera (Tábor 2020) se obávají ekonomických sankcí ze strany Číny. První muž Tábora tak alespoň vyrazil do práce v tričku s motivem Tibetu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

grey003

Ono nejde o strach,

ale o lidskou hloupost. Když vyvěšuje vlajku ten, kdo má opravdu o té věci , když už ne jasno, tak alespoň představu, nebo aspoň přesvědčení, jako o věrouce, budiž, každý má právo na svou víru a přesvědčení, pokud tím neohrožuje druhé. Vyvěšovat ale vlajku jen jako kdysi, z musu, nebo jen proto, že je to módní, že je to in a chce se jakoby někomu zavděčit, pak už je to o tom druhém, o lidské hlouposti.

0/0
10.3.2011 14:37

Tobinka

Tibet

Co my o tom Tibetu vůbec víme?

Mluvila jsem o tom s několika Číňanama a mají k tomu vztah jako Američkani k Afghánistánu - vládli tam kněží, nebyla tam elementární lidská práva, ženy byly majetek, lékařská péče na úrovni doby kamenné... Teď je jim líp a jednou to pochopí.

Neříkám, že je to tak, ale soudit jen na základě filmu Sedm let v Tibetu, není moudré. I když Brad byl kus chlapa.

0/0
10.3.2011 13:46

vaclav13

Re: Tibet

No, zato komunistická Čína z toho udělala přímo výkladní skříň demokracie a lidských práv. Vynikající argument. To je jako chtít hasit požár plamenometem. A s Číňany se o tom vůbec nemá cenu bavit. Jsou tou jejich propagandou vygumovaní ještě víc než byli lidi tady za totáče.

0/0
10.3.2011 13:53

snorlax

Re: Tibet

Jste zřejmě znalec Číny a především mentality čínského národa. Určitě jste ji procestoval křížem krážem a setkal se s mnoha Číňany. V opačném případě byste mohl být totiž považován za propagandou vygumovaného člověka, který bez znalosti věci vynáší soudy.

0/0
10.3.2011 14:13

zavlaha

Husiti

Potomci husitů a bojí se?

0/0
10.3.2011 12:43

techpriest

Re: Husiti

Trapnost a zbabelost od lidi je prave vyvesovat nejakou vlajku. Protoze dobre vi, ze tim nikomu nepomuzou a hezky bez rizika v teple predstiraji, jak ze to bojujou za Tibet a ze jim neni ukradenej. Pokud tomu veri, maji vzit samopal a vyrazit na cestu. Tzn. neveri a je jim ukradenej. Po tom ale proc si to nepriznat a vyvesovat vlajky. No to je jasne - tam kde jsou, jim to musi politicky myslet, aby se zase dostali ke korytum. V jednech stranach pro vlajku a v druhych stranach proti vlajce. To, ze o historii a situaci v Tibetu nevi ani jedna z tech stran nic, uz je celkem samozrejmost.

0/0
10.3.2011 14:23

Najdete na iDNES.cz