Na Hrady.CZ jeli lidé v kolonách, pak už si ale užívali hudební hvězdy

  10:09aktualizováno  10:09
Přes sedm tisíc lidí navštívilo o víkendu jihočeskou zastávku hudebního festivalu Hrady.CZ u Rožmberka nad Vltavou. Původně se měla akce konat na fotbalovém hřišti, zájem fanoušků ale byl tak velký, že trávník nestačil. A tak se akce na poslední chvíli přesouvala na louku, kde mělo být původně jen stanové městečko a parkoviště.

Hudební festival Hrady.cz v Rožmberku nad Vltavou. | foto: Jakub Jirák

Nezačalo to vůbec dobře, ale bylo to fantastické. Asi tři kilometry před Rožmberkem jsem poprvé musel vypnout motor auta. Před námi se totiž táhla dlouhá kolona, která se pohybovala tak pomalu, že to někteří otáčeli a jeli zpět, další vystoupili a pohodlně došli na hudební festival Hrady.CZ dříve, než jsme my dojeli.

Nakonec nás to stálo hodinu času, takže jsme si v autě museli nechat jen zdát o Ewě Farné a Mandrage jsme si pustili z cédéčka.

Když jsme se konečně doplížili k vysněnému cíli a zpovzdálí slyšeli tóny kapely Polemic, jeden z pořadatelů nás a další desítky aut začal odklánět na louku, kterou v sobotu kolem poledne nazvali parkovištěm i přesto, že jsme se brodili metrovou travou plnou jetele.

"Jestli zaprší, tak odsud ráno nikdo neodjede." "Bezva, vy máte Range Rover, takže si vás zamlouváme na ranní odtah." Hlavně takové věty byly slyšet po zaparkování.

Zmatky způsobilo stěhování areálu na poslední chvíli. Zájem fanoušků byl tak velký, že by se na fotbalové hřiště v obci nevešli, tak se zázemí přesunulo nad Rožmberk na louku, kde mělo být jen stanové městečko a parkoviště. Spousta lidí to nevěděla, což způsobilo kolony na úzkých silnicích.

Fotogalerie

Tím ale všechno nepříjemné skončilo. Stačilo se vyhoupnout přes kopec, kde se na nás vrhlo Sto zvířat. A pak to přišlo. NaKLUSal Tomáš a podmanil si několikatisícový dav.

Slunce báječně pálilo do zad, když všichni zpívali Za co Pane Bože, za co. V tu chvíli se už nikdo nezlobil a každý se chtěl společně s Ninou nechat napnout jako plátno. Když na závěr Klus zajamoval a vystřihl písničku o Rožmberku a některých fanoušcích, bylo hotovo.

Pak už se stačilo opájet pohodou, potkávat známé tváře a hltat fantastické písně dalších kapel. Takový David Koller začal podlamovat kolena dívkám i ženám, všem by se s ním Troubit na trumpety líbilo. "Je fantastickej. Je to jak před 15 lety na koncertu Lucie," pochvalovala si stejnojmenná fanynka, která tak pojmenovala i svou dceru.

A festival se valil dál, takže si nikdo ani nestačil všimnout, že se už setmělo, protože Monkey Business to rozsvítili na míle daleko. V tu chvíli už vařila krev v žilách, a i když všechny spláchla solidní průtrž mračen, stačilo s Vojtou Dykem obléknout suchou Teplákovou soupravu a každý si s chutí zazpíval, že je zase "teplééj".

Autor:

Nejčtenější

Pod skupinou dětí se propadla hotelová terasa, padaly z třímetrové výšky

ilustrační snímek

Na Strakonicku se v úterý navečer zranilo patnáct dětí z Prahy, které tam tráví prázdniny. Prolomila se pod nimi terasa...

Velbloudí mládě v zoo napadl pes. Jeho majitelé pak ze zahrady utekli

Velbloudí mládě v zoo napadl pes.

Pes návštěvníků napadl a poranil mladou velbloudici Sisi ze Zooparku Na Hrádečku na Jindřichohradecku. Sami majitelé...

Na co zírá mašinfíra: Unikátní jízda divočinou do srdce České Kanady

Jindřichohradecká úzkokolejka, zastávka Kaproun

Prázdninový díl seriálu Na co zírá mašinfíra nás zavede do romantického kraje, který se právem nazývá Česká Kanada. Po...

Veterináři našli v autě čtvrt tuny nechlazeného masa pro dětský tábor

Veterinární inspektoři z Jihočeského kraje zajistili u Tábora čtvrt tuny masa v...

Přes 250 kilogramů masa a masných výrobků nalezli veterinární inspektoři v nevyhovujících podmínkách v dodávce na...

Pro žraloka jste obří ryba vypouštějící bubliny, bojí se vás, padlo v Rozstřelu

Potápěč, instruktor a lektor potápění z FTVS David Vondrášek v pořadu Rozstřel....

Společně v červenci vytvořili nový český rekord v délce strávené v kuse pod vodu. Sedm dní žili ve vlhkém kesonu nebo...

Další z rubriky

Babiš na D3 slíbil její dokončení v 2028, pak ho vítali odpůrci i příznivci

Andrej Babiš navštívil Netřebice. Místní obyvatelé premiéra vítali, ale...

V jihočeských Netřebicích se do sebe pustili příznivci a odpůrci premiéra Andreje Babiše, zůstalo jen u slov. Babiš do...

Naši předci investovali víc, aby byly domy krásné, říká fotograf Budějovic

Milan Binder

Milan Binder vydal za 16 let už 23 knížek fotografií, hlavně z Českých Budějovic. Když má čas, hraje na flašinet. Na...

Více komfortu, wi-fi i nové spoje. Jihočechy dál vozí České dráhy

V Českých Budějovicích představily České dráhy novou vlakovou soupravu

Na regionálních tratích v Jihočeském kraji bude vozit cestující i v následujících deseti letech národní dopravce. Deset...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz