Diskuse k článku

Majitelka parcely pod zónou Komora drží Tábor v šachu. Chce víc peněz

Odpočinkový areál Komora vybudovala táborská radnice na soukromých pozemcích. A protože na stavbu získala dotaci 60 milionů korun, musí mít parcely pronajaté. Problémem je, že majitelka rozlehlého pozemku nyní vypověděla původní smlouvu a požaduje víc peněz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hellmuth

Dotaci

bych vrátil a babě bych znepříjemnil život územním plánem.

0/0
22.11.2011 9:44

habr

Re: Dotaci

Na vrácení je to dost peněz, ale je to celkem příjatelná cesta k nápravě, pokud pozemek nebude chtít prodat, či nepřistoupí k přijatelnému pronájmu.

 Územním plánem není třeba majitelce život nikterak z nepříjemńovat. Nadále zůstane jako využití pro rekreační účely, a při dalších změnách město (tedy i občané pokud se dokáží do územního plánu zapojit) budu stále trvat na  určení pozemků na rekreaci a nepřistoupí k změně na stavební pozemek.

Problém bude, že město bude muset pozemek uvést do původního stavu. Pokud tam byla nějaká skládka, zanedbaná plocha pod., bude zajímavé, co na to majitelka.

Problém ale je, že obce ve vidině získání peněz z EU dělají drahé projekty, ale špatně si je právně ošetří. Za to by měly padat na radnici hlavy.

0/0
22.11.2011 11:08

stefi_ul

Re: Dotaci

jo a jaky, kdyz tam to zastupitelstvo uz davno neni??? padne za to soucasny starosta, ktery u toho tehda nebyl?? Nebo kdo??

0/0
22.11.2011 15:33

julie k.

Re: Dotaci

Souhlasím s tím, že tehdejšímu vedení města šlo stůj co stůj o investiční akci a peníze z EU, ale chyběla odpovědnost k městu, jinak by nemohla být smlouva tak nešťastně uzavřena. Za to těžko mohou padat hlavy, když viníci jsou už pryč (samozřejmě, že povýšili), ale ještě stále by mohli být pohnáni k odpovědnosti, protože zákon o obcích jim přímo úkládá nakládat s obecním majetkem s péčí řádného hospodáře. Svůj díl odpovědnosti by měl nést i bývalý předseda kontrolního výboru soudruh Šedivý, který dnes dělá chytrého. Jeho povinností bylo přezkoumat usnesení zastupitelstva města. Stačí připomenout jeho angažmá v kauze prodeje pozemku pro Lidl, na němž město tratilo 9 mega,  výběrové řízení na odbahnění Jordánu, když ˇ"odborník na všechno" Šedivý tlačil o sto mega dražší firmu, blízkou ODS.

0/0
22.11.2011 20:51

pivak

Re: Dotaci

Proc tak slozite? Proste znarodnit, uz s tim zkusenosti mame. Co je mestu potom, ze nejaka pani ma svuj pozemek.

0/0
22.11.2011 11:10

Najdete na iDNES.cz