Lyžaři se dočkali. Lanovky jezdí na Zadově, Hochfichtu i u Lipna

  12:21aktualizováno  12:21
Do lyžařských areálů konečně dorazila zima. I když zatím hlavně díky sněžným dělům. Lyžuje se u Lipna, na Zadově, Kvildě, Hochfichtu, Sternsteinu, Mitterdorfu a od středy i v Nové Bystřici a Kozí pláni. Další sjezdovky se budou otvírat podle toho, jak se je podaří provozovatelům vysněžit.

Lyžařská sezona začala i na Kvildě. | foto: Petr Lundák, MF DNES

„Už jsme byli opravdu hodně nažhavení. Děti se na sníh moc těšily. Pro ně ta malá sjezdovka stačí,“ vyprávěla Klára Roženská z Prahy, která byla v sobotu na Zadově, kde v úterý pustili lyžaře i na sjezdovku Pucalka.

O víkendu jezdily vleky jen na Zadově a Kvildě a na rakouském Hochfichtu. To už ale neplatí a otevřených areálů přibylo.

Fotogalerie

U Lipna už se lyžuje na sjezdovkách Jezerní, Spojovací, Lišáka Foxe, Dámské a ve výukovém hřišti. Rozjely se tak všechny lanovky v areálu a pohyblivé koberce. Na Jezerní trati je od 18 do 21 hodin večerní lyžování.

„Zatím jsme nasněžili na sjezdovky a do Fox parku přes 100 tisíc kubíků sněhu a děla běží dál,“ zdůraznil ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek.

Na rakouském Hochfichtu jezdí dvě čtyřsedačky a vleky Holzschlaglift a Rehberglift. Lyžaři si mohou vybírat ze sjezdovek Standard, Wenzelwiese, Rehberg a Zwieselbergabfahrt. Pro děti zůstává otevřené výukové hřiště s pohyblivým kobercem.

„Každou středu od 17 do 20:30 hodin je navíc možné vyrazit na večerní lyžování na osvětlené sjezdovce Wenzelwiese,“ upřesnil Gerald Paschinger, ředitel skiareálu Hochficht. V provozu je také převoz v Horní Plané, který řidičům zkrátí cestu o 25 minut. Převoz jezdí vždy v polovině každé hodiny.

Na Sternsteinu se lyžuje na sjezdovkách Schleplifthang, Familienabfahrt a v dětském parku Elefuntasia. „Využili jsme mrazu a na svahy nasněžili kolem dvaceti centimetrů technického sněhu, na který napadl přírodní prašan,“ popsal vedoucí provozu na Sternsteinu Leo Hartl.

Několik vleků a sjezdovek jezdí v německém středisku Mitterdorf, které leží osm kilometrů od hraničního přechodu Strážný.

Sezonu postupně zahajují i malé areály po celém kraji. Na Kubově Huti je v provozu Školní sjezdovka s lyžařskou školou. V Nové Bystřici na Jindřichohradecku se vlek rozejde ve středu ve 13 hodin a na Kozí pláni na Kaplicku ve stejný den v 16 hodin.

Na Monínci na Táborsku přivítají první lyžaře ve čtvrtek na večerním lyžování. „Lanovka pojede od 18 hodin. Na sjezdovce aktuálně leží okolo 40 centimetrů sněhu. Hotelová sjezdovka, která je dlouhá 170 metrů, bude zprovozněna v průběhu příštího týdne,“ informoval mluvčí areálu Monínec Radek Polák.

Autor:

Nejčtenější

Pod skupinou dětí se propadla hotelová terasa, padaly z třímetrové výšky

ilustrační snímek

Na Strakonicku se v úterý navečer zranilo patnáct dětí z Prahy, které tam tráví prázdniny. Prolomila se pod nimi terasa...

Velbloudí mládě v zoo napadl pes. Jeho majitelé pak ze zahrady utekli

Velbloudí mládě v zoo napadl pes.

Pes návštěvníků napadl a poranil mladou velbloudici Sisi ze Zooparku Na Hrádečku na Jindřichohradecku. Sami majitelé...

Na co zírá mašinfíra: Unikátní jízda divočinou do srdce České Kanady

Jindřichohradecká úzkokolejka, zastávka Kaproun

Prázdninový díl seriálu Na co zírá mašinfíra nás zavede do romantického kraje, který se právem nazývá Česká Kanada. Po...

Veterináři našli v autě čtvrt tuny nechlazeného masa pro dětský tábor

Veterinární inspektoři z Jihočeského kraje zajistili u Tábora čtvrt tuny masa v...

Přes 250 kilogramů masa a masných výrobků nalezli veterinární inspektoři v nevyhovujících podmínkách v dodávce na...

Pro žraloka jste obří ryba vypouštějící bubliny, bojí se vás, padlo v Rozstřelu

Potápěč, instruktor a lektor potápění z FTVS David Vondrášek v pořadu Rozstřel....

Společně v červenci vytvořili nový český rekord v délce strávené v kuse pod vodu. Sedm dní žili ve vlhkém kesonu nebo...

Další z rubriky

Babiš na D3 slíbil její dokončení v 2028, pak ho vítali odpůrci i příznivci

Andrej Babiš navštívil Netřebice. Místní obyvatelé premiéra vítali, ale...

V jihočeských Netřebicích se do sebe pustili příznivci a odpůrci premiéra Andreje Babiše, zůstalo jen u slov. Babiš do...

Matka vyskočila s dítětem z okna, policie ji obvinila z vraždy

Policejní páska, ilustrační foto

Několikaleté vězení hrozí sedmadvacetileté ženě, která loni na podzim vyskočila se svým dítětem z okna paneláku na...

Z chaty Mládí na Šumavě chce Jihočeský kraj udělat luxusní penzion

Vlastníkem chaty Mládí v šumavském Zadově je Jihočeský kraj.

Krajská chata Mládí na Šumavě potřebuje zmodernizovat. Opozici se ale nelíbí, že rada schválila záměr na její obnovu za...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz