Kvůli nedostatku času město zvažuje i nouzové řešení. „Výběrové řízení jsme vypsali i počtvrté, začínáme se ale víc a víc obávat, zda se nám do něj vůbec firmy znovu přihlásí a zda to všechno stihneme. Jednáme proto i se současnými zhotoviteli stavebních prací, zda jsou schopní pro nás potřebnou gastro techniku zajistit,“ přiblížil náměstek primátorky Petr Maroš.
Doplnil ale, že to je jen nouzový plán. Současný zhotovitel, kterým je sdružení firem Metrostav, Geosan a Auböck, se tak nebude do nového výběrového řízení hlásit a město ho osloví pouze v případě nezdaru.
„Nejprve však budeme muset prověřit, zda a jakým způsobem bude možné toto dodání techniky doplnit do současné smlouvy,“ sdělil náměstek.
Do výběrového řízení se vždy přihlásily dvě firmy, které ani přes opakované úpravy svých nabídek nebyly schopné splnit nutné technické požadavky.
„V zadání jsou specifikované přesné rozměry šokeru a konvektomatu. V prvních přihláškách byl špatný šoker, v druhých konvektomat a v těch třetích opět šoker. A to i přesto, že ve druhé přihlášce jej firma specifikovala už správně,“ podivil se Maroš.
Přestavba Kulturního domu Slavie je pro letošní rok největší investicí města, vynaloží na ni 400 milionů korun. Celková cena se odhaduje na téměř 750 milionů. Vítěznou podobu zrekonstruované budovy navrhlo mezinárodní konsorcium ateliérů z Francie a Rakouska.
Po dokončení se rozšíří kapacita budovy i možnosti celkového jejího využití. Hlavní sál nabídne 350 míst k sezení a při koncertech pojme až 600 návštěvníků.
Ve skleněné přístavbě vznikne kavárna a malý sál pro 150 lidí. Město musí opravu stihnout do září příštího roku. Důvodem je dotace přes 170 milionů korun, kterou by jinak musela radnice vracet.