Krytý bazén v Prachaticích otevřou v červenci. Časem přibude solný svět

  16:44aktualizováno  16:44
Letní koupaliště Hulák v Prachaticích už je otevřené. V červenci ve městě přibude další místo, kde si budou moci lidé po odmlce zaplavat – krytý bazén. V něm nyní finišuje první fáze velké rekonstrukce. „Hotovo má být na konci června. Nepředpokládáme, že by se opravy znovu prodlužovaly,“ uvádí starosta Prachatic Martin Malý.

Vizualizace nové podoby plaveckého stadionu v Prachaticích. | foto: Vizualizace MÚ Prachatice

Podle původních plánů měl bazén opět sloužit místním plavcům už v únoru letošního roku, stavaře však překvapil špatný stav litinové kanalizace a přípojek dětského bazénu. Proto se pustili do jejich oprav už nyní, přestože měly přijít na řadu až v budoucnu.

Fotogalerie

Zkušební provoz bazénu by měl začít začátkem července. „Uvědomujeme si, že v létě bude lákavější letní koupaliště a nemůžeme počítat s davy návštěvníků. Bazén však bude pro veřejnost otevřený. Stavební firma bude připravena kdykoli opět nastoupit a vyladit případné provozní problémy, pokud by lidé přes prázdniny nějaké zpozorovali,“ pokračuje Malý. 

S ostrým provozem počítá na začátku nadcházejícího školního roku. Případné komplikace ve zkušební době by si vyžádaly krátkodobé uzavírky.

V úvodu rekonstrukce dělníci spravili veškeré technologie, které byly na hranici dožití. Pustili se i do rozšíření wellness centra, kde budou čtyři druhy saun nebo ochlazovací bazének. Došlo také ke změně dispozice vstupních prostor, bufetu a šaten. Právě bufet bude nově přístupný i přímo od bazénu.

Oddělí ho skleněná zástěna, plavci si budou kupovat občerstvení malým oknem. „První etapa byla hlavně o tom bazén zachránit před úplným zavřením,“ konstatuje starosta.

Děti do jednoho metru výšky zdarma

Známý je už také nový ceník. Koupání podraží. Dospělí zaplatí za 75 minut v bazénu 80 korun, za stejný čas v saunovém světě 130 korun. Návštěvníci budou mít možnost si zakoupit i kombinovanou vstupenku do bazénu i saun na 135 minut za 190 korun a na neomezený čas za 290 korun. Slevy se dočkají studenti, senioři, držitelé ZTP a děti od výšky 100 centimetrů do 15 let. Děti do jednoho metru výšky a doprovod ZTP bude mít vstup zdarma.

K dostání bude i zvýhodněné rodinné vstupné nebo permanentky. Město do budoucna počítá i s dalšími dvěma etapami rekonstrukce. Následující má vytvořit solný svět, tedy bazén a vířivku se slanou vodou. Při třetí etapě vzniknou u bazénu tobogany.

Pro prachatickou radnici se jedná o největší investici za poslední roky. Vynaloží na ni 105 milionů korun bez daně, na další fáze stavby by ráda získala dotační peníze. Město si na bazén pořídilo úvěr ve výši 85 milionů korun, které by mělo splatit do roku 2025. „V současnosti již splácíme,“ potvrzuje starosta Martin Malý.

Autor:

Nejčtenější

Pod skupinou dětí se propadla hotelová terasa, padaly z třímetrové výšky

ilustrační snímek

Na Strakonicku se v úterý navečer zranilo patnáct dětí z Prahy, které tam tráví prázdniny. Prolomila se pod nimi terasa...

Velbloudí mládě v zoo napadl pes. Jeho majitelé pak ze zahrady utekli

Velbloudí mládě v zoo napadl pes.

Pes návštěvníků napadl a poranil mladou velbloudici Sisi ze Zooparku Na Hrádečku na Jindřichohradecku. Sami majitelé...

Pro žraloka jste obří ryba vypouštějící bubliny, bojí se vás, padlo v Rozstřelu

Potápěč, instruktor a lektor potápění z FTVS David Vondrášek v pořadu Rozstřel....

Společně v červenci vytvořili nový český rekord v délce strávené v kuse pod vodu. Sedm dní žili ve vlhkém kesonu nebo...

Veterináři našli v autě čtvrt tuny nechlazeného masa pro dětský tábor

Veterinární inspektoři z Jihočeského kraje zajistili u Tábora čtvrt tuny masa v...

Přes 250 kilogramů masa a masných výrobků nalezli veterinární inspektoři v nevyhovujících podmínkách v dodávce na...

V mateřské škole, kam sám chodil, pomohl vyrůst úžasné přírodní zahradě

Dlouhý vrbový tunel vede k vodní kaskádě napojené na 15 metrů hlubokou studnu....

Pod křídly draka. Tak se jmenuje zahrada u mateřské školy ve Strmilově nedaleko Jindřichova Hradce. Navrhoval ji sice...

Další z rubriky

Kůrovec maže jihočeským turistům cesty. Mizí stromy a s nimi i značky

Značkaři se do terénu ve velkém vydají na přelomu dubna a května. Jen na...

S kůrovcovou kalamitou se kromě lesníků potýkají na jihu Čech i turisté. Značky v lesích kvůli rozsáhlé těžbě často...

Z chaty Mládí na Šumavě chce Jihočeský kraj udělat luxusní penzion

Vlastníkem chaty Mládí v šumavském Zadově je Jihočeský kraj.

Krajská chata Mládí na Šumavě potřebuje zmodernizovat. Opozici se ale nelíbí, že rada schválila záměr na její obnovu za...

Do nedávna nejvyšší vánoční smrk v Česku pokácejí, napadl ho kůrovec

Přes 27 metrů vysoký smrk byl ještě donedávna nejvyšším vánočně zdobeným...

Vzrostlý smrk u kostela sv. Štěpána v šumavské Kvildě byl do nedávna nejvyšším vánočně zdobeným stromem v Česku. Nyní...

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJÁŘ - ELEKTRONIK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihočeský kraj
nabízený plat: 29 000 - 39 000 Kč

Najdete na iDNES.cz