V Krumlově opraví dosluhující plavecký bazén, chystají i stavbu nového

  8:57aktualizováno  8:57
Plavecký stadion v Českém Krumlově dostane během letní odstávky kolektory na ohřívání teplé vody, nové toalety i výměník páry. Do pěti let chce město také zahájit stavbu nové plovárny.

Krytý bazén je v Českém Krumlově otevřený i přes léto. Letní plovárnu ve městě nemají. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Krumlovský krytý bazén zahájil prázdninový provoz. Pro jeho příznivce to znamená, že si mohou ve velkém i malém bazénu zaplavat celý týden. Včetně pondělí, kdy má ve školním roce zavřeno. A když je hezky, mohou se lidé přes léto opalovat na jeho otevřené venkovní terase vybavené sprchami.

„Ve středu večer máme i o prázdninách otevřenou páru. V Krumlově jsme jediní, kdo ji nabízí, a vycházíme vstříc našim štamgastům, kteří jsou na ni zvyklí celoročně,“ prohlásil Martin Tomka, ředitel krumlovské společnosti Pro-Sport, která má provoz bazénu na starosti.

Krytá plovárna v Chvalšinské ulici bude v provozu do 11. srpna, od 12. srpna do 1. září se pro veřejnost zcela uzavře. Třítýdenní odstávku chce město využít k nutným opravám dosluhujícího sportovního objektu. Radní pro bazén schválili půl milionu korun na vylepšení záchodů a k tomu ještě 800 tisíc na další opravy, jako jsou rozvody či vyvíječe páry.

Řemeslníci v bazénu osadí kolektory na ohřev teplé vody, udělají nové toalety i výměník páry.

„Jsou to nezbytné věci, ale děláme to všechno svědomím, že do pěti let chceme zahájit stavbu nového bazénu,“ uvedl krumlovský místostarosta Martin Hák (SNK – Město pro všechny).

Fotogalerie

Současný bazén je v provozu bezmála třicet let a je na samé hranici životnosti. Dosluhují záchody, sprchy, pára i další technologie, podepsaly se na něm i dvoje povodně.

„Všechno je na hraně. Lepíme to, protože nám nic jiného nezbývá,“ řekl Hák.

Radnice usiluje o modernější podobu městského bazénu včetně stavby letní plovárny, která tam chybí. Už před rokem se krumlovští zastupitelé seznámili se čtyřmi variantami, jak s bazénem dál pracovat.

Od prosté modernizace současné plovárny za 111 milionů korun až po vybudování nového komplexu za 370 milionů. Zatímco v prvním případě by muselo město provoz bazénu dál dotovat, vodní svět se má uživit sám a hospodařit i se ziskem.

Krumlovská samospráva uvažuje o bazénu spojeném se zábavou, nákupy či bydlením, který by byl ekonomicky soběstačný.

„Ale ještě hledáme podporu v územní studii Chvalšinská. Je zaměřená na budoucnost všech městem vlastněných sportovišť, která v lokalitě jsou, a má být hotová do konce roku,“ upřesnil Hák s tím, že do nového bazénu s akvaparkem se chce město pustit do pěti let. Na stavbu hledá investory i peníze z grantů.

Najít shodu v zastupitelstvu nebude snadné

Najít společnou řeč s opozicí v krumlovském zastupitelstvu však nebude snadné. Zastupitelé jsou v této otázce rozdělení: od pohledu, že město má nejdřív vyřešit důležitější věci než bazén, až po názor, že si místní zaslouží vodní svět.

„Město už má mít dávno akvapark. Jestliže investuje 11 milionů do Hornobránského rybníka, který má pouze parametry přírodního koupání, už mohlo vyřídit akvapark odpovídající dnešní době. Já lobbuji pro soukromého investora, ale město si pořád nechává dělat nějaké studie a přešlapuje na místě,“ popsal zastupitel Vojtěch Němec (Krumlováci).

Zatímco Němec dává v parných dnech přednost koupání v rakouských příhraničních akvaparcích, další zástupce opozice Zbyněk Toman z ODS se chodí koupat do Vltavy, u níž bydlí, případně si zajede na Lipno. A stavbu vodního světa nepodporuje.

„Krumlovu stačí postavit větší a menší venkovní bazén a dva tobogany. I za hranicemi jsou plovárny odpovídající velikosti tamních sídel,“ řekl.

Nejčtenější

Pod skupinou dětí se propadla hotelová terasa, padaly z třímetrové výšky

ilustrační snímek

Na Strakonicku se v úterý navečer zranilo patnáct dětí z Prahy, které tam tráví prázdniny. Prolomila se pod nimi terasa...

Velbloudí mládě v zoo napadl pes. Jeho majitelé pak ze zahrady utekli

Velbloudí mládě v zoo napadl pes.

Pes návštěvníků napadl a poranil mladou velbloudici Sisi ze Zooparku Na Hrádečku na Jindřichohradecku. Sami majitelé...

Na co zírá mašinfíra: Unikátní jízda divočinou do srdce České Kanady

Jindřichohradecká úzkokolejka, zastávka Kaproun

Prázdninový díl seriálu Na co zírá mašinfíra nás zavede do romantického kraje, který se právem nazývá Česká Kanada. Po...

Veterináři našli v autě čtvrt tuny nechlazeného masa pro dětský tábor

Veterinární inspektoři z Jihočeského kraje zajistili u Tábora čtvrt tuny masa v...

Přes 250 kilogramů masa a masných výrobků nalezli veterinární inspektoři v nevyhovujících podmínkách v dodávce na...

Pro žraloka jste obří ryba vypouštějící bubliny, bojí se vás, padlo v Rozstřelu

Potápěč, instruktor a lektor potápění z FTVS David Vondrášek v pořadu Rozstřel....

Společně v červenci vytvořili nový český rekord v délce strávené v kuse pod vodu. Sedm dní žili ve vlhkém kesonu nebo...

Další z rubriky

VIDEO: V Budějovicích jezdí loď jako v Benátkách, je to pravidelná linka

V Českých Budějovicích začala jezdit vodní linka podobná těm v Benátkám. Lidé...

Obyvatele a návštěvníky Českých Budějovic nově sveze pravidelná lodní linka ze Sokolského ostrova směrem k Malému jezu....

Ve škole se budou anglicky učit Češi s Italy či Indy, založil ji Američan

Američan Dale Lehnhoff v Budějovicích založil základní školu, kde se bude učit...

Měl problémy sehnat prostory, pral se s formuláři a potřebnými dokumenty. Jak sám říká, pochopil, proč ve městě žádná...

Unikátní část Šumavy znali jen vojáci, chystaná stezka ji přiblíží turistům

V rekreačním středisku Olšina má vzniknout nová stezka a informační centrum.

Sedmdesát let nepřístupnou přírodu kolem rybníka Olšina na Šumavě budou moci návštěvníci obdivovat z nové zážitkové...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz