Firma stupňuje nátlak na důchodce z budějovického Senior domu

  17:52aktualizováno  17:52
Důchodci, kteří bydlí v Senior domě v budějovické Husově ulici, stojí před dalším problémem. Společnost Senior Resort po nich žádá kromě tří nájmů za dobu, kdy už dům reálně neprovozovala, také novou kauci. Shodou okolností je kauce, kterou důchodci zaplatili, právě ve výši tří nájmů.
Senioři v ohrožení. Společnost Senior Resort přišla s plánem, jak zajistit, aby nemusela vrátit kauci lidem z domova, který už fakticky neprovozuje. (Ilustrační foto)

Senioři v ohrožení. Společnost Senior Resort přišla s plánem, jak zajistit, aby nemusela vrátit kauci lidem z domova, který už fakticky neprovozuje. (Ilustrační foto) | foto: Koláž - iDNES.cz

V dopise pro MF DNES píše advokát vedení Senior Resortu Adam Batuna, že společnost nedostala nájmy a na jejich úhradu použije kauce, které senioři při nástupu do domova zaplatili. Dále požaduje, aby zaplatili novou kauci. Kuriózní je, že dopis podepsal v Praze 3. května, tedy v době, kdy měl být podle omluvenky z jednání soudu na dovolené v Egyptě.

Spor se točí kolem dvou společností ovládaných táborským podnikatelem Stanislavem Snášelem, který je od pátku ve vazbě kvůli úvěrovému podvodu ve výši stovek milionů korun. Jeho společnost L. a S. Tábor je majitelem Senior domu, který do února provozovala firma Senior Resort, již Snášel ovládal přes Martina Harta a Karla Berku.

L. a S. Tábor je v úpadku, dluží skoro miliardu korun. Největší dluh udělala právě za stavbu Senior domu - nezaplatila úvěr, stavební firmě ani dodavatelům vybavení. Jakmile insolvenční správce převzal dohled nad společností, vypověděl nájemní smlouvu provozovateli - Senior Resortu. Ta totiž měla dluhy za teplo, elektřinu a další energie a hrozilo, že by dodavatelé seniory jednoduše odstřihli.

Zvláštní nápad: senioři by měli platit dva nájmy

A právě tuto výpověď advokát Batuna, který zastupuje jak L. a S. Tábor, tak Senior Resort a další firmy kolem podnikatele Snášela, nepovažuje za platnou, protože nebyla doručena. Proto advokát navrhl řešení, aby senioři platili nájmy do soudní úschovy, než soud rozhodne, zda byla výpověď oprávněná, či nikoli.

"To je naprostý nesmysl, protože díky penězům z nájmů můžeme seniorský dům provozovat. Nemůžeme platit energie a platy zaměstnancům ze vzduchu," poukazuje insolvenční správce společnosti L. a S. Tábor Karel Touschek.

Batuna přiznává, že se snaží zabránit seniorům, aby po společnosti vyžadovali peníze za své kauce. "Kdyby se tomuto postupu náš klient nebránil, mohl by skončit v úpadku," píše Batuna. I proto přichází advokát s řešením: nevymáhejte po nás žádné peníze a my vám přestaneme vyhrožovat exekucí.

Zajímavé je, že nájmy se mají posílat na účet společnosti PAAC. Jednatelkou firmy PAAC byla navíc do konce minulého roku Barbara Pošívalová, která žije se Snášelem a má s ním i syna. Aby toho nebylo málo, vedení společnosti po ní převzal Martin Feranec, který je v další firmě provázán s účetní všech firem napojených na Stanislava Snášela.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Opilí maturanti se po plese poprali s revizory MHD, některé zranili

Dva revizoři se v Budějovicích dostali do potyčky se skupinkou podnapilých osob.

Maturitní ples v Českých Budějovicích skončil ve středu pro skupinu studentů potyčkou s revizory městské hromadné...

VIDEO: Vodní zámek Červená Lhota je na suchu. Rybník odbahňují bagry

Na rybníku kolem zámku Červená Lhota na Jindřichohradecku pokračují práce na...

Tak jako nyní zámek Červená Lhota na Jindřichohradecku jen tak neuvidíte. Památka, kterou obvykle obklopuje voda, je v...

Jihlava vede první hokejovou ligu o 13 bodů, druhé Kladno si zastřílelo

Kladenští hokejisté oslavují vstřelenou branku.

Jihlavští hokejisté vyhráli v 55. kole první ligy ve Frýdku-Místku 3:2 v prodloužení a vedou tabulku o 13 bodů před...

Tři hráči nebo rozhodčí na podvod stačí, říká expert Federbetu

Francesco Baranca

Proč zrovna my a proč zrovna teď? Znojemští fotbaloví činovníci si myslí, že kauza podezření z manipulování zápasů...

Policie chce obžalovat pět lidí kvůli solární elektrárně Ševětín

Solární elektrárna v jihočeském Ševětíně.

Policie navrhla obžalovat pět lidí, které podezírá ze stomilionového podvodu při stavbě fotovoltaické elektrárny...

Další z rubriky

Zavření Mánesovy ulice ochromí na tři měsíce provoz v Budějovicích

Zúžení Rudolfovské třídy v části u Sadů způsobuje zejména v dopravní špičce...

Rudolfovská, Mánesova, Dobrovodská, Lidická třída. Všechny nejdůležitější spojnice v Českých Budějovicích letos čeká...

Obec Plav se těší na ochranu před Malší, ale musí tři roky počkat

V srpnu 2002 poničila voda v Plavu 34 domů.

Obec Plav na Českobudějovicku ležící při Malši má naději, že bude mít konečně kompletní ochranu proti velké vodě....

Kraj odmítl prodat části areálu v Budíškovicích, kde žili senioři

Domov seniorů sídlí v budíškovickém zámku, který vznikl přestavbou původní...

Opuštěný areál bývalého domova seniorů v Budíškovicích na Jindřichohradecku se po částech rozprodávat nebude. Krajští...

Najdete na iDNES.cz