Diskuse k článku

Doprava v Budějovicích zhoustne, na Modrý most už nesmějí auta

Českobudějovický magistrát uzavřel Modrý most přes Malši u Polikliniky Jih. Občanské sdružení, které s automobilovou dopravou na mostě nesouhlasí, totiž uspělo s námitkou, že nemělo být vyloučeno ze stavebního řízení. Proto nyní mohou na most zase jen pěší a cyklisté, jako tomu bylo do roku 2008.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

renatape

fb

koukněte sem http://www.facebook.com/event.php?eid=130606593691160 ....

0/0
10.7.2011 10:09

ScoutX

Hm super.

Zkratka to byla super hlavně proto, že tam byl plynulý (minimální) provoz. No však on nakonec rozum zvítězí a opravený most se bude používat přesně k tomu k čemu byl zrekonstruován a to je pro motorová vozidla. Odpůrci se budou holt muset smířit s tím, že v dnešní době, kdy všichni jezdíme po jednom v autě, se podobné cesty musejí využívat.

0/0
7.7.2011 14:47

Scarlett from Scottland

to je jak když jsou vidláci

v centru města 8-o takže máme lávku pro pěší za 50 míčů jo? ;-D a ještě to zavřou, když je ucpaná celá Havlinda díky rozkopané Čechovce, vy jste fakt mozky :-/!!

0/0
7.7.2011 11:30

ramride

Postdemokracie

v praxi. Namísto toho, aby o využití majetku města rozhodovali všichni jeho občané nebo jimi zvolení zástupci (jakkoliv si o nich nedělám iluze), tak o něm rozhoduje spolek, který nikdo nezvolil, nikomu není odpovědný, není majitelem mostu a jehož členská základna je v hrubém nepoměru k počtu osob, které se přes ten most kdy autem přepravily.

Tihle bojovníci proti všemu jednou tuto zemi zcela zdevastují. Nikdy bych si nemyslel, že na to dojde, ale začínám zvažovat podobný aktivismus na podporu věcí, které nás možná obtěžují, ale téměr všichni je přímo či nepřímo využíváme, tedy na podporu stavění silnic a individuální dopravy na nich, na podporu stavění konvenčních, zejména jaderných elektráren, na podporu nižsích cen pohonných hmot apod. Bral jsem to za samozřejmost, že tohle využíváme, ale evidentně to tak samozřejmé není.

0/0
5.7.2011 19:52

Cindy11

Bývávalo, bývávalo....

Děkujeme sdružení !!....V době tuny uzavírek v Č.B., kdy tato spojka ulehčovala alespoň trochu dopravě v už tak přeplněném městě se tato možnost uzavře kvůli osobním zájmům a pocitům zlomku lidí. Prý to kdysi bývala klidná čtvrť...No a co? Rožnov kdysi bývala klidná čtvrť....byty na Máji za Billou bývaly nejdražší a klidné...(než tam nastěhovali jistou skupinu a byty znehodnotili)...a mnoho dalších věcí bývávalo v Č.B. Vážení spoluobčané Havlíčkovy kolonie, tak se vraťme zpátky do doby, kdy bylo 0,7 auta na rodinu, ano? Pak budou klidné čtvrti a nebudeme muset řešit dopravní zácpy... Kolik máte aut na rodinu, Havlinďáci? Jistě dvě...Tak i vy jste tudíž součástí celého města a i vy musíte dělat nějaké ústupky...prostě tak to je....Myslím, že všichni v Č.B. jsme je nějak a někdy museli udělat...(či budeme muset). Ústupek vám považuji urážku nás všech ostatních....aby vy 'priviligovaní' jste náhodou neměli větší rachot pod okny....a vaše nosíky neutrpěli zvýšením výfukových plynů....

0/0
5.7.2011 11:42

PoloMaster

Most je užitečný

když jedu z Mladýho a potřebuju se dostat do Rožnova tak je to užitečná zkratka, navíc když je Čechova ulice rozkopaná....

0/0
5.7.2011 11:01

vzdor zrušení účtu nejsem ovcí

Postavte most U Trojice!!!

0/0
5.7.2011 7:55

andilek10

.........

Takže já protestuji a chci uzavřít most na Mánesovce. To je jako když nechtějí otevřít cestu okolo nemocnice přes Havlindu. Člověk , který jede z Litvínovic stojí v koloně od Plané až do svého zaměstnání. Je to denní realita. Obyvatelé Havlinky brání pokroku ve městě.  ten provoz tam nebyl tak velký. To bydlí tam jen zabědnění důchodci, kteří brání všemu novému.

0/0
5.7.2011 7:40

rasita

mesto vs vesnice

Ti protestujici by si meli uvedomit, ze ziji ve meste a to sice skoro v centru. Jejich pravo na klidnou lokalitu bez aut odnesou sousedi v prilehlych ulicich. Navic tolik bytu v ulici Vydrove zase neni. Takze sice gratuluju tem par lidem, kterym se podarilo uzavrit uzitecnou tepnu, ale doufam, ze bude zase brzo otevrena.

0/0
5.7.2011 6:27

vzdor zrušení účtu nejsem ovcí

Re: mesto vs vesnice

No hlavně tak moc aut tam zase nejezdilo a určitě to byla příjemná zkratka.

0/0
5.7.2011 7:54

Najdete na iDNES.cz