Jsou to skoro na den přesně dva roky od chvíle, kdy redaktoři iDNES.cz vyrazili sledovat provoz na českobudějovických křižovatkách a upozornili na vážné a opakované prohřešky řidičů, kteří projíždějí i na červenou.
Na těch nejrušnějších křižovatkách takto porušilo předpisy 20 motoristů za půl hodiny. Tedy skoro v každém intervalu alespoň jeden. Kritická situace byla hlavně na křížení Dlouhé louky a Husovy třídy u výstaviště.
Jednotlivé intervaly za sebou následují rychle, a tak vznikají nebezpečné okamžiky. Na další zelenou se přitom čeká většinou necelou minutu.


















