Začaly opravy klíčové křižovatky v Budějovicích, uzavírky potrvají tři víkendy

  12:12aktualizováno  12:12
V noci z pátku na sobotu začaly naplno práce na opravě jedné z nejrušnější křižovatek v Českých Budějovicích. Řidič proto musejí na Dlouhé louce počítat s dopravním omezením a uzavírkami. Navzdory nim byl provoz v sobotu dopoledne bez kolon, dopravní situaci ale komplikovali chodci, kteří nerespektovali uzavírky přechodů.

Práce na opravě klíčového dopravního uzlu jsou naplánované na tento víkend a pak ještě další dva, kdy policisté omezí provoz. Přes týden bude místo plně průjezdné, pouze bude omezená rychlost. Policisté řidiče upozorňují, aby se připravili na možné zdržení.

Fotogalerie

„Jedná se o jednu z nejrušnějších křižovatek v krajském městě. Mohou se tvořit kolony,“ varoval předem jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

„Snahou bylo, aby byl dopad na cestující co nejmenší. Provoz proto bude i o víkendu vždy obousměrný, pouze však v jednom jízdním pruhu pro každý směr,“ navázal náměstek primátora pro dopravu Viktor Lavička.

Omezení čeká o víkendu i MHD, která pojede například přes Strakonickou a Pražskou, to se týká linek 1, 3 a 53. Linky 7 a 15 pojedou ulicí Na Sádkách, což ale nemá vliv na obsluhu zastávek.

V noci na sobotu na místě pracovníci frézovali asfalt. Protože je vozovka hodně zvlněná, šli na některých místech do hloubky více než půl metru. Dopoledne bylo hotovo a část křižovatky mohli nově asfaltovat.

Větší potíže v provozu zatím práce nezpůsobily. V sobotu dopoledne auta projížděla místem plynule.Řidiči jen museli zpomalit. Pokud nějaké auto úplně zastavilo, tak nejvíce na několik vteřin. Ti, kteří přijíždějí od sídliště Máj ke křižovatce, jsou směrováni k jejímu objezdu do ulice Na Sádkách.

Zastavování automobilů způsobovali chodci, kteří nerespektovali uzavírku všech přechodů. Někteří silnici přebíhali i s koly. Řidiči před nimi zastavovali a pouštěli je. Chodci jsou cedulemi směrováni k nedaleké lávce přes Dlouhou louku u supermarketu Kaufland.

Práce na křižovatce jsou rozdělené do pěti etap. Až bude za několik týdnů na rušné křižovatce u výstaviště hotovo, přibude tam druhý odbočovací pruh ve směru od Stromovky na sídliště Máj či Šumava.

V noci z pátku na sobotu začaly naplno práce na opravě jedné z nejrušnější...

V noci z pátku na sobotu začaly naplno práce na opravě jedné z nejrušnější křižovatek v Českých Budějovicích (14. září 2019)

Místem běžně přes den projede 2 500 vozidel za hodinu. Dlouhá louka je zároveň tepnou, která vede auta od Prahy a Plzně dál k rakouským hranicím. Také proto budou větší uzavírky jen částečné a pouze o víkendu.

Zatímco na Dlouhé louce se začíná, brzy skončí nepříjemná uzavírka Mánesovy ulice, po které jinak projede až 25 tisíc aut denně. Silnice se má otevřít v noci ze čtvrtka na pátek 20. září. Rekonstrukce začala v květnu a stála desítky milionů korun.

Autor:
  • Nejčtenější

Jaká zrada? Jaká žaloba? Velký talent se vrací z Ameriky do USK

Basketbalová reprezentantka Veronika Voráčková se z Ameriky vrací do mistrovského celku ZVVZ USK Praha. Dvacetiletá...

Kůrovec zahubí i unikátní chůdovitý smrk, který na Šumavě roste 300 let

Kůrovcová kalamita zasáhla i Boubínský prales na Šumavě a v něm starý atypický smrk, který je výjimečný svým růstem. Z...

Opilý mladík boural cestou z maturitního plesu, motor letěl dvě stě metrů

Vážná nehoda se stala o víkendu v Plané nad Lužnicí na Táborsku. Opilý mladík, který jel z maturitního plesu, tam při...

Padl zákaz těžby v Boubínském pralese, lesníci mohou kácet kůrovcové stromy

Lesníci státních Lesů ČR mohou vzít pily a vyrazit do Boubínského pralesa kácet kůrovcem napadené stromy. Správa...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

V Budějovicích hořel bývalý kabaret, situaci hasičům komplikoval silný vítr

V Českých Budějovicích začal v neděli večer hořet bývalý kabaret v Průmyslové ulici. Kvůli silnému větru se požár...

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

  • Další z rubriky

Chatu na Libíně prachatická radnice koupí. Zatíží tím ovšem městskou kasu

Prachatičtí zastupitelé otočili. Horskou chatu na vrchu Libín město za 8,6 milionu korun odkoupí. Nejprve by mohla...

Obyvatelé z okolí se kabaretu báli. Na ulici z domu létala i okna

Sousedé bývalého nočního klubu v Českých Budějovicích se roky obávali, že jeden z častých požárů zasáhne i jejich...

Majitelé lomu postavili obchvat, aby k nim kamiony nejezdily přes Ševětín

Málo vídaná věc se podařila v Ševětíně na Českobudějovicku. Městys má hotový obchvat, který postavila za vlastní peníze...

Opilý mladík boural cestou z maturitního plesu, motor letěl dvě stě metrů

Vážná nehoda se stala o víkendu v Plané nad Lužnicí na Táborsku. Opilý mladík, který jel z maturitního plesu, tam při...

DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?
DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?

Kdo jiný by měl vyzkoušet chuť nového Pribináčka Kapsíka než děti. Jak dopadl tenhle tvarohový dezert, který na pultech obchodů najdete ve dvou variantách: kakaové a vanilkové.

Najdete na iDNES.cz